Головна сторінка

Сб, 20.04.2024, 09:43

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка
Меню сайту

Категорії  СТАТтЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу
E-mail:
Пароль:

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

Оновлені теми на форумі

  • Норковые шубы от клер
  • Медичний Центр Здоров'я
  • Квитки на автобус по Україні, Польщі та Європі
  • Професійний друк
  • Запрошуємо на онлайн навчання в школу ITStar
  • Головна » Статті » Баштанський район » Медицина

    В категорії матеріалів: 30
    Показано матеріалів: 1-15
    Сторінки: 1 2 »

    Сортувати за: Даті · Назві · Коментарям · Переглядам
    Редакції «Голосу Баштанщини» стало відомо, що до відкриття відділення екстреної медичної допомоги в КНП «Багатопрофільна лікарня Баштанської міської ради» залишилося зовсім небагато. Про це журналістці повідомив Михайло Мазур – директор підрядної організації ТОВ «БК «ІНТЕРБУД», що сьогодні займається будівництвом об’єкта.
     
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Медицина || АВТОР: Любов КУРОЧКІНА | ОПУБЛІКУВАВ: vagonta | 28.01.2022
    Будівництво відділення екстреної медичної допомоги завершено, очікуємо на відкриття      Будівництво відділення екстреної медичної допомоги завершено, очікуємо на відкриття»      Будівництво відділення екстреної медичної допомоги завершено, очікуємо на відкриття      Будівництво відділення екстреної медичної допомоги завершено, очікуємо на відкриття      Будівництво відділення екстреної медичної допомоги завершено, очікуємо на відкриття

     
     Поки деякі українці не вірять у коронавірусну хворобу і проводять антивакцинальні мітинги, розповсюджують міфи про всесвітні заговори проти людства, лікарі продовжують боротися з новим вірусом, що застав їх зненацька. Вже понад рік кожного дня медичні працівники працюють у небезпеці і рятують життя інших з ризиком для власного здоров’я. Тому лікарі, на відміну від деяких співгромадян, не мріють про скасування карантину і не вважають обмежувальні заходи надмірними. 

    Медіа, соціальні мережі, онлайн-форуми: все це надзвичайно плодючий ґрунт для того, щоб проросли найнеймовірніші теорії подій про коронавірус... Вкотре закликаємо громадян: довіряйте тільки перевіреній інформації про COVID-19!
     
    Офіційна статистика
    За інформацією Міністерства охорони здоров’я за весь час пандемії в Україні захворіло 3155519 осіб; одужало – 2572738; летальних випадків – 74857. 
    Як повідомляє Миколаївський обласний штаб з ліквідації наслідків НС станом на 12 листопада у Миколаївській області виявлено 972 нових підтверджених випадків COVID-19. Одужало хворих на коронавірус за добу – 301,  всього – 79947. Померло всього в області від наслідків COVID-19 – 2664, за добу – 30 чоловік.
    Станом на 12 листопада у КНП «Баштанська багатопрофільна лікарня» знаходиться на лікуванні в госпітальних відділеннях: 36 чоловік з підтвердженим діагнозом COVID-19, 3 хворих з підозрою. Стан пацієнтів середньої тяжкості, проводиться відповідне лікування.
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Медицина || АВТОР: Юлія Дубогрій | ОПУБЛІКУВАВ: vagonta | 15.11.2021
    Нова хвиля коронавірусної хвороби набрала обертів      Нова хвиля коронавірусної хвороби набрала обертів»      Нова хвиля коронавірусної хвороби набрала обертів      Нова хвиля коронавірусної хвороби набрала обертів      Нова хвиля коронавірусної хвороби набрала обертів Новина містить більше 5 фото. Для перегляду натисніть *Читати* або *Читати далі*

     
    Вакцинація проти COVID
    рятує життя
    На сьогоднішній день пандемія COVID-19 - це хвиля не щеплених людей. Серед людей, яких госпіталізували з COVID-19 97,1%, були невакцинованими, тобто не отримали двох доз антиковідної вакцини. Загалом серед українців, яким діагностували коронавірусну хворобу , 95,7% не були повністю вакциновані.
    Це є ще одним доказом того, що вакцинація діє та захищає від важкої форми COVID-19.

    Якщо ви хочете вберегти себе від важкого перебігу, госпіталізації та смерті — зробіть щеплення вже сьогодні.

     

    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Медицина || АВТОР: Б.Д.Маланія | ОПУБЛІКУВАВ: Profilaktika | 08.11.2021

     
    Ціна здоров’я пізнається лише у хворобі, особливо, коли недуга затягується на довгі роки. Жодні матеріальні статки не можуть замінити людині хороше самопочуття, бадьорість і гарний настрій. Тому про своє здоров’я потрібно дбати замолоду, уважно прислухатися до організму, щоб потім не довелось оббивати лікарняні пороги. Про це дуже добре знають люди, які розповіли нам свої непрості історії боротьби із затяжними недугами – хвороба нирок. Якщо в розвинених країнах основним видом замісної терапії є трансплантація нирки, то в Україні, де кількість подібних операцій мізерна, основний метод – гемодіаліз. При правильному його виконанні та повному забезпеченні ліками, а також дотриманням пацієнтами спеціального харчування і лікування ці люди зможуть вести повноцінне життя і працювати.

    Вже п’ять років на базі КНП «Баштанська багатопрофільна лікарня»  працює відділення нефрології та діалізу, відкриття якого баштанчани, які  хворіють на хронічну ниркову недостатність, чекали дуже давно. Нині відділення функціонує у дві зміни і шість днів у тиждень забезпечує нирковозамісну терапію 16 хворим на термінальну ниркову недостатність. Головний лікар баштанської лікарні Алла Барсегян говорить, що за цей час колектив відділення і пацієнти вже стали великою родиною де створена максимально доброзичлива та гуманна атмосфера.
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Медицина || АВТОР: Юлія ДУБОГРІЙ | ОПУБЛІКУВАВ: vagonta | 11.09.2021
    Гемодіалізне відділення у Баштанці: п’ять років роботи      Гемодіалізне відділення у Баштанці: п’ять років роботи»      Гемодіалізне відділення у Баштанці: п’ять років роботи      Гемодіалізне відділення у Баштанці: п’ять років роботи     

     
      14 червня – Всесвітній день донора крові. Переливання крові дозволяє щорічно рятувати мільйони людей, життя яких залежить від тих, хто приймає свідоме рішення здати кров. А між тим, в Україні втричі менше донорів, ніж рекомендує ВООЗ, адже 70% українських донорів здають кров лише один раз, тому часто їх  не вистачає, особливо ж ця ситуація загострилася під час карантину.
     Журналіст познайомить вас, шановні читачів «Голосу Баштанщини», з історіями донорів Баштанщини: про їх мотивацію, проблеми системи крові в Україні та про те, що відчуваєш, коли людина з твоєї кров’ю гине або, навпаки, отримує другий шанс на життя.
      57-річний житель Баштанки  Петро Михейкін з 2009 року «Почесний донор Украї-ни» – 100 разів здав кров (40 донацій дозволяють от-римати цей статус).
      Для Петра Олександровича звання «Почесний донор» – лише формальність, яка майже ні на що  глобально не впливає, для нього головне – допомогти людині. 
      П. О. Михейкін вперше здав кров адресно у 1991 році, коли йому було 27 років – знайомий пот-ребував швидкої допомоги після ДТП. На жаль, тоді його кров не врятувала життя товариша... 
    – Через 10 років я став частіше здавати кров для знайомих, друзів, колег. Трапляються екстрені ситуації, коли тобі телефонують з пункту  прийому крові і ти швидко туди мчиш, бо розумієш, що цінна кожна хвилина... Займатися активніше донорством розпочав з 2014 року, коли на сході України почалися бойові дії. Вирішив хоч так підтримати українських військовослужбовців.
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Медицина || АВТОР: Юлія ДУБОГРІЙ | ОПУБЛІКУВАВ: vagonta | 14.06.2021
    Шлях до донорства: історії людей, які допомагають рятувати життя      Шлях до донорства: історії людей, які допомагають рятувати життя»      Шлях до донорства: історії людей, які допомагають рятувати життя      Шлях до донорства: історії людей, які допомагають рятувати життя      Шлях до донорства: історії людей, які допомагають рятувати життя Новина містить більше 5 фото. Для перегляду натисніть *Читати* або *Читати далі*

     

    Грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, актуальні питання.

    Що треба знати для того, щоб захиститися від грипу та інших гострих респіраторних вірусних інфекцій?

    Грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті.

    Грип має симптоми, подібні до ознак інших гострих респіраторних вірусних інфекцій, але набагато небезпечніший.

    Як можна заразитися вірусом грипу

    Вірус грипу передається повітряно-краплинним, повітряно-пиловим шляхом (вірусні частки переносяться повітрям від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання), внаслідок тісного контакту (перебування на відстані близько 2 м).

     

    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Медицина || АВТОР: Ткаченко С.П. | ОПУБЛІКУВАВ: Profilaktika | 10.02.2020
    Коментарів: 1

       Грип та ГРВІ, актуальні питання      Грип та ГРВІ, актуальні питання»                 

     

    Сьогодні сказ реєструють у 150 державах і територіях світу, на всіх континентах, окрім Антарктиди.

    Щороку від цього захворювання в світі гине понад 55 000 людей і більше 1 млн тварин; 95% випадків смерті від сказу фіксують в Африці та Азії.

    Із кінця 1990-х років епіцентр сказу в європейському регіоні через високий рівень імунізації диких тварин у Західній та Центральній Європі перемістився на схід.

    В Україні дане захворювання реєструється в усіх областях і природно-географічних зонах і майже щороку від цього небезпечного захворювання помирає від 1 до 7 осіб.

    В січні 2020 року в с. Благодатне Арбузинського району Миколаївської області зареєстровано випадок сказу у людини, який закінчився летально

    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Медицина || АВТОР: Ткаченко С.П. | ОПУБЛІКУВАВ: Profilaktika | 30.01.2020

     
    Азбест – загальна назва мінералів класу силікатів, що утворюють тонковолокнисті агрегати. Канцероген.

    З азбестовмісних матеріалів виготовляли черепицю, хвилястий шифер, вентиляційні канали і т.д. В кінці 90-х років багато європейських країн відмовилися від застосування цього матеріалу. Це обумовлено тим, що в результаті медичних досліджень азбест включили у першу групу канцерогенів. 

    Самою високою токсичністю володіє азбестовий пил, що проникає в людський організм, провокуючи небезпечні захворювання. Як правило, отруєння азбестом спостерігається у людей, які працюють у промисловій сфері і щодня контактують з цим матеріалом.

    Людина вдихає азбестовий пил, що виділяється під час виробництва цього матеріалу чи в момент руйнування виробів з нього. Після цього фрагменти його волокон проникають у дихальні шляхи й осідають в легенях.

    Мінерал найчастіше провокує бронхіт з хронічним перебігом, за яким слідує азбестоз. Для останнього характерно рубцювання легеневої тканини.

    Коли людина вдихає азбестовий пил протягом тривалого часу, вона вражає органи дихання. При відсутності лікування на слизовій утворюються рубці, які не пропускають кисень в тканину. З часом кількість рубців в легенях збільшується, і ситуація погіршується.
     

    Під час патологічного процесу легені не здатні нормально розширюватись, з-за чого у хворих зявляється задишка. Якщо людина курить, то згубний вплив мінералу посилюється. Тому пацієнти зі шкідливою звичкою частіше страждають від ускладнень азбестозу.

             Окрім патології дихальних органів мінерал порушує функціональність серцево-судинної системи. Отруєння азбестом може спровокувати інсульт, а також ішемічну хворобу серця.

    Вираженість клінічної картини залежіть від тривалості дії азбесту на організм. Якщо людина піддається шкідливому впливу 4 – 5 років, то розвівається легка форма недуги. Якщо пацієнт працює на виробництві вже 8 років, то діагностують середню форму, а при стажі від 12 років і більше – важку. Після інтоксикації у пацієнта виявляють запалення легень з хронічним перебігом. Крім того бронхіт може супроводжуватись емфіземою.

     

    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Медицина || АВТОР: Маланія Б.Д. | ОПУБЛІКУВАВ: Profilaktika | 07.11.2019

     

    Повітря – життєво важливий компонент довкілля (навколишнього природного середовища).
    Головними складовими частинами повітря (біля земної поверхні) є азот – 78,08% об’єму, кисень – 20,96% об’єму та інертні гази – 0,94% об’єму, у тому числі аргон – близько 0,9% об’єму. Людина в середньому за добу вдихає до 20 тисяч літрів повітря. Однак разом з необхідним організму чистим киснем ми проносимо через легені отруйні пари, частинки кіптяві і попелу. Вони осідають в наших легенях, отруюючи людину.
    Крім того, у повітрі можуть бути різні випадкові домішки, наприклад водень Н2, аміак NH3, озон О3,  сірководень H2S, метан CH4, діоксид сірки SO2 та інші гази, які потрапляють у повітря внаслідок гниття органічних решток, виверження вулканів, роботи хімічних заводів тощо. Серед випадкових домішок у повітрі також не рідко трапляються дрібні частинки сажі й мінеральних речовин, а також різні мікроорганізми.
    Забруднення атмосферного повітря — полягає у викиді в атмосферу хімічних речовин, твердих частинок і біологічних матеріалів, здатних викликати шкоду для людини та інших живих організмів.
    Світове господарство щорічно викидає в атмосферу більше 15 млрд т вуглекислого газу, 200 млн т оксиду вуглецю, понад 500 млн т вуглеводнів, 120 млн т золи та ін. Загальний обсяг викидів забруднюючих речовин в атмосферу становить більше 19 млрд т.
    Усі забруднюючі атмосферного повітря речовини в більшому чи меншому ступені впливають на здоров’я людини. Ці речовини потрапляють в організм людини переважно через систему дихання.
    Статистичний аналіз дозволив досить надійно встановити залежність між рівнем забруднення повітря і таких захворювань, як захворювання верхніх дихальних шляхів, серцева недостатність, бронхіти, астма, пневмонія, емфізема легень, а також хвороби ока.
    Встановлено, що в людей, що професійно мають справу з азбестом, підвищена імовірність ракових захворювань бронхів і діафрагми. Берилій шкідливо впливає (аж до виникнення онкологічних захворювань) на дихальні шляхи, а також на шкіру й очі. Пари ртуті викликають порушення роботи центральної нервової системи і нирок. Оскільки ртуть може накопичуватися в організмі людини, то в остаточному підсумку ії вплив призводить до розладу розумових здібностей. 
     

    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Медицина || АВТОР: Маланія Б.Д. | ОПУБЛІКУВАВ: Profilaktika | 30.10.2019

     

    Дифтерію називають більш небезпечною хворобою, ніж кір. За статистикою, 50-100 випадків з 1000 завершуються летально.

    Захворювання на дифтерію зустрічається в усьому світі. Максимальна кількість випадків зазвичай припадає на осінньо-зимовий період.

    Під час епідемії дифтерії в Україні з 1991-го до 1998-го року, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли.

    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Медицина || АВТОР: Ткаченко С.П. | ОПУБЛІКУВАВ: Profilaktika | 25.10.2019

     
    Дератизація - питання сьогодення
    Дератизація – це комплекс обов’язкових санітарно-протиепідемічних заходів направлених на знищення гризунів
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Медицина || АВТОР: Жаркова Т.М. | ОПУБЛІКУВАВ: Profilaktika | 07.03.2019

     
    Що треба знати для того, щоб захиститися від грипу та інших гострих респіраторних вірусних інфекцій?

    Грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Епідемічні спалахи припадають на холодну пору року.
    Збудник – вірус трьох типів: А, В, С. Віруси грипу В і С викликають поодинокі захворювання, вірус типу А найчастіше стає причиною спалахів хвороби. В останні роки, згідно інформації Українського центру грипу, в минулих епідсезонах циркулювали віруси грипу А (Н1N1) California, А (Н3N2) та віруси грипу В, що не виключає їх циркуляцію і в епідсезоні 2018-2019 років.

    Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги. Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Медицина || АВТОР: Ткаченко С.П. | ОПУБЛІКУВАВ: Profilaktika | 05.02.2019

     

    За останні 3  роки відмічається значне підвищення захворюваності на гострі кишкові інфекції, особливо серед дітей, що відвідують заклади дошкільної освіти. Так на  початку 2018 р. у нас в районі було зареєстровано  - 50 випадків на кишкову інфекцію з них, інфіковано ротавірусом 14 дітей. Ротавірусна інфекція  зареєстрована в семи закладах дошкільної освіти.

    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Медицина || ОПУБЛІКУВАВ: Profilaktika | 24.04.2018

     

    Кір – це надзвичайно заразне гостре вірусне захворювання. В основному кором хворіють не щеплені діти, що відвідують дитячі заклади. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли кором та не вакциновані проти нього, також залишаються надзвичайно сприйнятливими до цієї інфекції.

    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Медицина || АВТОР: Скидан Н.М. | ОПУБЛІКУВАВ: Profilaktika | 20.04.2018

     
    Ситуація по захворюванню на сказ диких та домашніх тварин на території району залишається напруженою, все частіше реєструються випадки захворювання. В березні місяці цього року на території м.Баштанка зареєстровано випадок сказу у домашньої собаки, яка нанесла укуси 4 особам. Потерпілі своєчасно звернулася за медичною допомогою, госпіталізовані до хірургічного відділення ЦРЛ для проведення курсу профілактичних щеплень
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Медицина || АВТОР: Головченко Т.М. | ОПУБЛІКУВАВ: Profilaktika | 19.04.2018

     
    1-15 16-30

    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           



    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz