Блоги жителів міста Баштанка та Баштанського району Блог Віктора Коваленка
 
Головне меню сайту
  НОВИНИ
  СТАТТІ
  БЛОГИ БАШТАНЧАН
  ФОТОАЛЬБОМ
  ФОРУМ
  БАШТАНКА TV

  Пошук земляків
  Безкоштовні об'яви

  Проекти та важливі публікації

Підприємства, установи:
- «Голос Баштанщини»: реклама та публікації
- Баштанський відділ поліції
- Баштанський відділ ДРАЦС
- Університет «Україна» в м. Баштанка
- Баштанське УЕГГ
- Управління статистики
- Фонд соцстрахування
- ДНЗ «Баштанський професійний ліцей»
- Управління соціального захисту населення Баштанської РДА
- Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
- Центральна районна бібліотека
- Баштанський РС ГУ ДСНС
- Відділ лабораторних досліждень
- Управління державного казначейства
- Управління Держпродспоживслужби
- Баштанський РТЦК та СП
- КУ «Центр надання соціальних послуг Баштанської міської ради»


Переглядають сайт: 1
Незареєстровані: 1
Користувачі: 0

Пошук на сайті від Google

вхід на сайт
E-mail:
Пароль:

Персональний блог
Віктора Коваленка [297]
Василя Гонти [31]
Юлії Дубогрій [4]
Оксани Смоли [9]
Олега Требуха [1]
Ірини Пшиченко [72]
Петра Войцехова [42]
Михайла Данилюка [3]
Олександра Басенка [13]
Валентина Гриценка [27]
Олександра Процака [7]
Антоніни Заворотнюк [23]
Олександра Дорошенка [3]
Оновлені теми на форумі

  • Норковые шубы от клер
  • Медичний Центр Здоров'я
  • Квитки на автобус по Україні, Польщі та Європі
  • Професійний друк
  • Запрошуємо на онлайн навчання в школу ITStar

  • » Усі блоги " » блог Віктора Коваленка [ Додати запис до власного блогу ]

    ДУРЕНЬ НЕ ТОЙ, ХТО НЕ ЗНАЄ, А ТОЙ – ХТО ЗНАТИ НЕ ХОЧЕ!


    «ДУРЕНЬ НЕ ТОЙ, ХТО НЕ ЗНАЄ, А ТОЙ – ХТО ЗНАТИ НЕ ХОЧЕ!»
    (Григорій Сковорода 1722-1794 рр).




    РАДЖУ ПРОЧИТАТИ!
      Нещодавно закінчив читати «Історію України-Русі» нашого видатного земляка Миколи Аркаса… (Вона є в наявності у Баштанській Центральній районній бібліотеці. Доступ – вільний). А тепер
       УВАГА! ВАРТІСТЬ КОЛЕКЦІЙНОГО (М. Аркас, Історія України-Русі; Dn-125 (код 042031-1852) ВИДАННЯ «ІСТОРІЇ УКРАЇНИ-РУСІ» МИКОЛИ АРКАСА – 20 000 грн.! За покупку нараховується 600грн.




      Грандіозно-правдива, виважена, ІНФОРМАЦІЙНО-історична книга!!! Знайшов багато відповідей та підтверджень до раніш відомих мені фактів… Відповідей та підтверджень на ті запитання й сучасні «непонятки», на всіляку теперішню та й не тільки, політичну й економічну «дурню», яка відбувається в нашій країні на наших очах і яку ми, прості люди, відчуваємо на власних «шкурах» та своїм власним гаманцем. І КОЖНОГО ДНЯ. Воістину: «Народ, який не знає свого минулого (справжнього!) – не має майбутнього і погано живе в сьогоденні!» І хоча матеріально легше жити від цього мені не стало, але все ж …
      На мою думку, можливо занадто категоричну, жоден дорослий громадянин України не може вважати себе освіченою людиною, якщо він не ознайомлений з цим фундаментальним літературним трудом Миколи Аркаса! (До речі – його маєток був у селі Христофорівка Баштанського р-ну, це приблизно 40 км від Баштанки. Я бував там багато разів в середині 80-х роках минулого століття, коли служив у інспекції Державного пожежного нагляду, обіймаючи посаду старшого інспектора по Баштанському району).

    Тож щиро рекомендую всім ознайомитися з цією книгою.




      Микола Миколайович Аркас (1852 - 1909). Український історик, композитор, культурно-просвітній діяч.
    Декілька цитат з передмови про творчість автора –
      До революції:
    … Миколу Аркаса царські чиновники в один голос почали звинувачувати «хворобливому українофільстві». (Великій прихильності; прим. авт. публ.)
      Після революції:
    … всі без винятку енциклопедичні видання того часу, всі публікації того і навіть пізнішого періоду щедро рясніли незугарними, нерідко зовсім заплутаними сентенціями щодо «буржуазного націоналізму Аркаса», його «ліберально-буржуазних засад», ба навіть «прислужництва російському царизму» (?!).
      Час незалежності України –
    …Із забуття, з полону навмисного замовчування повертаються нині до нас на потеплілу землю суверенної України багатства її слави і духовності. Серед тих перлин, що гідно прикрасили скарбницю українського народу, почесне місце належить «Історії України-Русі» Миколи Аркаса. Книга популярних нарисів про нашу минувшину вперше (і в останнє за життя автора) побачила світ 1908 року і вже згодом, після більшовицького перевороту, унікально-рідкісними примірниками залягла на полицях спецфондів. Миколу Миколайовича Аркаса без будь-яких на те підстав огульно нарекли буржуазним націоналістом, а його вистраждане у муках і праці дітище прирекли на довічне ув’язнення…
    «Історія Русі-України» -- Переднє слово П.М.Гвоздецького. – 3-є факсимільне видання першого, авторського варіанта – Київ, Вища школа; 1993 рік.

    Рекомендовано Міністерством освіти України для використанні в навчальному процесі. Але з того часу і понині в навчальному процесі ця книга не використовується! Інколи вчителі історії говорять учням, що вона існує… І чому б це так? Є в цьому якась інтрига – чи не так?

    Ось декілька цитат з книги:
    … Ми бачимо у цьому періоді безнастанну боротьбу трьох сумежних держав за те, щоб орудувати Україною. Польща, Турція і Москва без найменшого жалю шматують, руйнують і нищать її унівець… Полякам потрібна тільки земля та робітники, а про те яке життя, яка доля буде тих робітників, їм байдуже – на них вони дивляться, як на бидло…
    Турки, із своїми підручними Татарами, були споконвічними ворогами козацтва. Їх криваві наскоки на Україну, їх неволя, їх ясир (полонені на продаж українці; прим. авт.) – усе це не дозволяло покладатися на них… та турки виявили, що вони не здатні до того; до того ж й народ (український; прим. авт.) не вірив і не любив їх.
    Москва ж, ще од часів Богдана (Хмельницького; прим. авт.), назначила собі ясну ціль: потрохи все більш і більш прибрати до своїх рук Україну, то попускаючи, то знов притискаючи її; не проминала вона ніякого случаю, ніякої приключки, щоб міцніше придавити той народ, що у тяжку годину кинувся до неї… Привчивши українську старшину до тієї отрути – доносів, Московський уряд пильно сіяв сварки та чвари поміж вищою верствою Українців.
    ЯК АКТУАЛЬНО ТА ПОВЧАЛЬНО І ДОНИНІ! (прим. авт..)

     

      Історія України-Русі — популярний нарис історії України митця та громадського діяча Миколи Аркаса.
      Микола Аркас з «Історією України-Русі» та нотами до опери «Катерина» на поштовій марці, випущеній в Україні до його 150-річчя.
      Робота над книгою тривала принаймні з 1901 року. Як вказує історик Віталій Сарбей у передмові до видання книги 1990 року, нарис був задуманий для навчання онука Миколи. Однак проведена дослідницька робота, відозви рецензентів і потреби доби (зростання українського руху після 1905 року) переконали видати книгу значним (7000 примірників) тиражем. Перше видання книги було здійснене 1908 року в Петербурзі, в друкарні товариства рос. "Общественная польза".
      Редактор Василь Доманицький опрацював рукопис і особисто наглядав за його друкуванням. Видання було розпродане всього за місяць, отримало чимало схвальних відозв як доступний простому читачеві підручник для вивчення історії України.
      З негативних відгуків можна згадати критику Михайла Грушевського, який звертав увагу на недостатню науковість. Звинувачення праці Аркаса в дилетантстві успадкувала радянська історіографія, щоправда, в часи великого терору на книгу ще й «поставили клеймо» буржуазно-націоналістичної. Показово, що перше радянське видання Історії України-Русі сталося в 1990 році за підтримки діаспори.
      Книга складається з передмов, вступу та кількох розділів-періодів, що охоплюють періоди історії від прадавніх часів до початку XX століття, деякі видання містять також лист із правками помилок і коментарі.


     







     


    ПОПЕРЕДНІЙ - записи у блозі - НАСТУПНИЙ

    Опубліковано: 02.05.2019
    Розкажіть друзям про дану публікацію у блозі Віктора Коваленка у соціальних мережах:

    Всього коментарів: 0

    Ваш коментар до публікації:
    (можна через соцмережі та акаунти у "Фейсбук", "Гугл" та ін.)
    ComForm">
    avatar
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО БЛОГІВ, НОВИН, СТАТЕЙ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           
     

    Copyright MyCorp © 2006
    Хостинг від uCoz