Блоги жителів міста Баштанка та Баштанського району Блог Віктора Коваленка
 
Головне меню сайту

вхід на сайт

Персональний блог
Юлії Дубогрій [4]
Василя Гонти [30]
Оксани Смоли [9]
Олега Требуха [1]
Ірини Пшиченко [72]
Петра Войцехова [42]
Віктора Коваленка [174]
Михайла Данилюка [3]
Олександра Басенка [13]
Валентина Гриценка [27]
Олександра Процака [7]
Антоніни Заворотнюк [23]
Олександра Дорошенка [3]
 
Баштанка рекламна
загрузка...
 

» Усі блоги " » блог Віктора Коваленка [ Додати запис до власного блогу ]

ДУРЕНЬ НЕ ТОЙ, ХТО НЕ ЗНАЄ, А ТОЙ – ХТО ЗНАТИ НЕ ХОЧЕ!

«ДУРЕНЬ НЕ ТОЙ, ХТО НЕ ЗНАЄ, А ТОЙ – ХТО ЗНАТИ НЕ ХОЧЕ!»
(Григорій Сковорода 1722-1794 рр).
РАДЖУ ПРОЧИТАТИ!
  Нещодавно закінчив читати «Історію України-Русі» нашого видатного земляка Миколи Аркаса… (Вона є в наявності у Баштанській Центральній районній бібліотеці. Доступ – вільний). А тепер
   УВАГА! ВАРТІСТЬ КОЛЕКЦІЙНОГО (М. Аркас, Історія України-Русі; Dn-125 (код 042031-1852) ВИДАННЯ «ІСТОРІЇ УКРАЇНИ-РУСІ» МИКОЛИ АРКАСА – 20 000 грн.! За покупку нараховується 600грн.
  Грандіозно-правдива, виважена, ІНФОРМАЦІЙНО-історична книга!!! Знайшов багато відповідей та підтверджень до раніш відомих мені фактів… Відповідей та підтверджень на ті запитання й сучасні «непонятки», на всіляку теперішню та й не тільки, політичну й економічну «дурню», яка відбувається в нашій країні на наших очах і яку ми, прості люди, відчуваємо на власних «шкурах» та своїм власним гаманцем. І КОЖНОГО ДНЯ. Воістину: «Народ, який не знає свого минулого (справжнього!) – не має майбутнього і погано живе в сьогоденні!» І хоча матеріально легше жити від цього мені не стало, але все ж …
  На мою думку, можливо занадто категоричну, жоден дорослий громадянин України не може вважати себе освіченою людиною, якщо він не ознайомлений з цим фундаментальним літературним трудом Миколи Аркаса! (До речі – його маєток був у селі Христофорівка Баштанського р-ну, це приблизно 40 км від Баштанки. Я бував там багато разів в середині 80-х роках минулого століття, коли служив у інспекції Державного пожежного нагляду, обіймаючи посаду старшого інспектора по Баштанському району).

Тож щиро рекомендую всім ознайомитися з цією книгою.
  Микола Миколайович Аркас (1852 - 1909). Український історик, композитор, культурно-просвітній діяч.
Декілька цитат з передмови про творчість автора –
  До революції:
… Миколу Аркаса царські чиновники в один голос почали звинувачувати «хворобливому українофільстві». (Великій прихильності; прим. авт. публ.)
  Після революції:
… всі без винятку енциклопедичні видання того часу, всі публікації того і навіть пізнішого періоду щедро рясніли незугарними, нерідко зовсім заплутаними сентенціями щодо «буржуазного націоналізму Аркаса», його «ліберально-буржуазних засад», ба навіть «прислужництва російському царизму» (?!).
  Час незалежності України –
…Із забуття, з полону навмисного замовчування повертаються нині до нас на потеплілу землю суверенної України багатства її слави і духовності. Серед тих перлин, що гідно прикрасили скарбницю українського народу, почесне місце належить «Історії України-Русі» Миколи Аркаса. Книга популярних нарисів про нашу минувшину вперше (і в останнє за життя автора) побачила світ 1908 року і вже згодом, після більшовицького перевороту, унікально-рідкісними примірниками залягла на полицях спецфондів. Миколу Миколайовича Аркаса без будь-яких на те підстав огульно нарекли буржуазним націоналістом, а його вистраждане у муках і праці дітище прирекли на довічне ув’язнення…
«Історія Русі-України» -- Переднє слово П.М.Гвоздецького. – 3-є факсимільне видання першого, авторського варіанта – Київ, Вища школа; 1993 рік.

Рекомендовано Міністерством освіти України для використанні в навчальному процесі. Але з того часу і понині в навчальному процесі ця книга не використовується! Інколи вчителі історії говорять учням, що вона існує… І чому б це так? Є в цьому якась інтрига – чи не так?

Ось декілька цитат з книги:
… Ми бачимо у цьому періоді безнастанну боротьбу трьох сумежних держав за те, щоб орудувати Україною. Польща, Турція і Москва без найменшого жалю шматують, руйнують і нищать її унівець… Полякам потрібна тільки земля та робітники, а про те яке життя, яка доля буде тих робітників, їм байдуже – на них вони дивляться, як на бидло…
Турки, із своїми підручними Татарами, були споконвічними ворогами козацтва. Їх криваві наскоки на Україну, їх неволя, їх ясир (полонені на продаж українці; прим. авт.) – усе це не дозволяло покладатися на них… та турки виявили, що вони не здатні до того; до того ж й народ (український; прим. авт.) не вірив і не любив їх.
Москва ж, ще од часів Богдана (Хмельницького; прим. авт.), назначила собі ясну ціль: потрохи все більш і більш прибрати до своїх рук Україну, то попускаючи, то знов притискаючи її; не проминала вона ніякого случаю, ніякої приключки, щоб міцніше придавити той народ, що у тяжку годину кинувся до неї… Привчивши українську старшину до тієї отрути – доносів, Московський уряд пильно сіяв сварки та чвари поміж вищою верствою Українців.
ЯК АКТУАЛЬНО ТА ПОВЧАЛЬНО І ДОНИНІ! (прим. авт..)

 

  Історія України-Русі — популярний нарис історії України митця та громадського діяча Миколи Аркаса.
  Микола Аркас з «Історією України-Русі» та нотами до опери «Катерина» на поштовій марці, випущеній в Україні до його 150-річчя.
  Робота над книгою тривала принаймні з 1901 року. Як вказує історик Віталій Сарбей у передмові до видання книги 1990 року, нарис був задуманий для навчання онука Миколи. Однак проведена дослідницька робота, відозви рецензентів і потреби доби (зростання українського руху після 1905 року) переконали видати книгу значним (7000 примірників) тиражем. Перше видання книги було здійснене 1908 року в Петербурзі, в друкарні товариства рос. "Общественная польза".
  Редактор Василь Доманицький опрацював рукопис і особисто наглядав за його друкуванням. Видання було розпродане всього за місяць, отримало чимало схвальних відозв як доступний простому читачеві підручник для вивчення історії України.
  З негативних відгуків можна згадати критику Михайла Грушевського, який звертав увагу на недостатню науковість. Звинувачення праці Аркаса в дилетантстві успадкувала радянська історіографія, щоправда, в часи великого терору на книгу ще й «поставили клеймо» буржуазно-націоналістичної. Показово, що перше радянське видання Історії України-Русі сталося в 1990 році за підтримки діаспори.
  Книга складається з передмов, вступу та кількох розділів-періодів, що охоплюють періоди історії від прадавніх часів до початку XX століття, деякі видання містять також лист із правками помилок і коментарі.


  


ПОПЕРЕДНІЙ - записи у блозі - НАСТУПНИЙ

Опубліковано: 02.05.2019 | Переглядів: 1173
Розкажіть друзям про дану публікацію у блозі Віктора Коваленка у соціальних мережах:

Всього коментарів: 0

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)
avatar
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО БЛОГІВ, НОВИН, СТАТЕЙ...

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

           
 

Copyright MyCorp © 2006
Хостинг від uCoz