Блоги жителів міста Баштанка та Баштанського району Блог Віктора Коваленка
 
Головне меню сайту

вхід на сайт

Персональний блог
Юлії Дубогрій [4]
Василя Гонти [30]
Оксани Смоли [9]
Олега Требуха [1]
Ірини Пшиченко [72]
Петра Войцехова [42]
Віктора Коваленка [150]
Михайла Данилюка [3]
Олександра Басенка [13]
Валентина Гриценка [27]
Олександра Процака [7]
Антоніни Заворотнюк [23]
Олександра Дорошенка [3]
 
Баштанка рекламна
загрузка...
 

» Усі блоги " » блог Віктора Коваленка [ Додати запис до власного блогу ]

«Моя баштанка» для юних спортсменів – гостей нашого міста та пам'яті Івана Олексієвича Семиліта

  Іван Олексієвич Семиліт… Дід… «Дедушка»… (рус.)
  Так звали його і колгоспники колгоспу «Дружба народів», і друзі-знайомі та й навіть вороги! Інколи це звучало з незадоволенням, інколи з усмішкою, але завжди – з повагою! І я маю всі підстави так стверджувати, бо ж пропрацював під керівництвом «діда Семиліта» в якості інженера по охороні труда й техніки безпеки колгоспу, а також (за сумісництвом) керівником вокально-інструментального ансамблю (в складі народного естрадного оркестру «Золотий колос») майже (1985-1995р.р.) десять років. Іван Олексієвич дійсно був міцним, як тоді говорилось, розумним господарником і талановитим організатором. А ще – Людиною з Великої Літери!
  Так, незважаючи на всі тодішні негаразди, то були «золоті роки», (а які ж ми були молоді!), але всі тоді того всього – не дуже цінували й не дуже усвідомлювали… На жаль-нажаль…
  Ех, повернути би той час! Та ще й з теперішнім нашим життєвим досвідом, знаннями й можливостями, то як би все могло бути, та й було б напевно все по іншому – по кращому. Проте Час зворотнього відмінку не має! На жаль-на жаль!

 

  Є, є багато про що згадати і я запрошую усіх колишніх членів колгоспу, а особливо учасників самодіяльності поділитися своїми спогадами на сторінках мого блогу. Матеріали як в письмовому, так і в електронному вигляді (фото – також) ви можете надсилати в редакцію «Голосу Баштанщини» особисто редактору Василю Гонті, або ж на vagonta@gmail.com.
Друзі, я впевнений – нам всім є чим гордитися і є що розповісти цікавого!


 
  Тепер, власне, щодо самих змагань з веслування на байдарках і каное.
  Років з десять-одинадцять (точно не пам’ятаю) тому, коли вперше в нашому місті проводились обласні змагання в цьому виді спорту, Олександр Васюнькін запропонував мені, разом з колегами з народного ансамбля «Зоряний шлях» (при Баштанському РБК) привітати учасників запливу декількома піснями. Що ми й зробили з величезним задоволенням!  Вже не пам’ятаю весь репертуар нашого виступу, але перша пісня була… Вгадайте – яка? Ну, звісно ж – неофіційний (на жаль!) гімн нашого міста, пісня-присвята «Моя Баштанка» (сл. Любові Крамаренко, муз. Віктора Коваленка).
  Також до вашої уваги, шановні читачі, скан з замітки «На гребні хвилі» («Голос Баштанщини», субота, 8 вересня 2018 року) та декілька фото зі змагань.

 

 

Добірка усіх світлин про змагання в пам'ять Івана Семиліта - за цим лінком.

 
  А ще – відео з онлайн трансляції (запис Василя Гонти) відкриття змагань:
(з другої хвилини 17 сек. - пісня про Баштанку у моєму виконанні)
 
 

 

РУБРИКА "Заслужені працівники с.г України"

Семиліт Іван Олексійович

Народився у 1929 році в с. Баштанка у багатодітній сім’ї селянина - бідняка (14 дітей).

У 1941 році закінчив 7 класів Баштанської школи, працював, допомагаючи дорослим. Партизанив.
Після закінчення Великої Вітчизняної війни вступив до Миколаївської морехідної школи і після закінчення її працював у морському торговому порту.

З 1950 по 1953 рр Іван Олексійович служив у Радянській Армії. Після служби працював у Баштанській МТС інспектором по кадрам, у 1955 році - заступником голови колгоспу ім. Максима Горького, який розміщувався на території теперішнього міста Баштанка.
З 1956 по 1959 роки Іван Олексійович навчається в Одеській радянсько-партійній школі, а після її закінчення працює заступником голови колгоспу ім. Карла Маркса у селі Новопавлівці. Згодом був переведений на таку ж посаду в колгосп «Правда» в Новоолександрівці. У 1965 році був обраний головою колгоспу «Родина» в
селі. Привільному. Іван Олексійович Семиліт із повагою відносився до розвитку фізичної культури та спорту в колективах, де працював. Футбольна команда колгоспу «Родина» була лідером серед сільських спортивних колективів Миколаївської області й України.
Працюючи головою колгоспу «Комуніст», Іван Олексійович створив у господарстві філію Миколаївської кінно-спортивної школи. Вихованці філії брали участь у змаганнях першості області. В колгоспі працювала спортивна студія з греблі на байдарках і каное.
Іван Олексійович був Особистістю. Він працював для людей, залишаючи після себе незабутню пам'ять.

У 1968 році заочно закінчив Херсонський сільгоспінститут, був направлений на посаду начальника ПМК-194 в Баштанці. За шість років його керівництва крупним будівельним підприємством у місті побудована значна кількість житлових будинків і промислових об’єктів, які прикрашають Баштанку.
У 1974 році Івана Олексійовича обирають головою колгоспу «Комуніст», який він очолював протягом 15 років
Колгосп «Комуніст» (а пізніше КСП «Дружба народів») був відомий всій Україні своїми досягненнями в зерновиробництві й тваринництві. У ті роки колгосп будував багато житла для колгоспників, крупні виробничі об’єкти, асфальтував вулиці.
Іван Олексійович виховав цілу плеяду спеціалістів, які, з його легкої руки, стали згодом керівниками підрозділів, підприємств. У нього вчилися, з нього брали приклад.

За успіхи, досягнені в роботі, І. О. Семиліт був нагороджений орденами Леніна, Жовтневої Революції, Трудового Червоного Прапора, він був заслуженим працівником сільського господарства України.
Після виходу на пенсію Іван Олексійович ще довго працював, очолював Баштанську харчосмакову фабрику, піднявши її майже з руїн.
Життя Івана Олексійовича Семиліта - це приклад служіння людям, вірності і любові до свого краю. Він залишив добрий слід на своїй рідній землі.

_____________________________________________________________
Інформацію надав Народний благодійний проект "Мій дім - Україна", спеціально для "Типової Баштанки".

Засновники авторського проекту Борис Білик - Тетяна Гриненко.

Джерело: Типова Баштанка у Фейсбуці.

 


 


ПОПЕРЕДНІЙ - записи у блозі - НАСТУПНИЙ

Опубліковано: 13.09.2018 | Переглядів: 932
Розкажіть друзям про дану публікацію у блозі Віктора Коваленка у соціальних мережах:

Всього коментарів: 0

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)
avatar
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО БЛОГІВ, НОВИН, СТАТЕЙ...

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

           
 

Copyright MyCorp © 2006
Хостинг від uCoz