Баштанка.НЕТ
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Ср, 26.06.2019, 11:51

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Влада, установи
Добренська сільська рада
Доступ до публічної інформації
Історія
Громада
Люди, твої, Добре!
Освіта, культура, медицина, спорт
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
загрузка...
 
 

ВИПАДКОВІ ФОТО:

Конкурс "А я - україночка":

_-37:

Відкриття офісу Партії регіонів:

Відкриття офісу Партії регіонів:

 
- ваша реклама на Баштанських Інтернет-сайтах -
загрузка...
вебмайстрам, які бажають встановити цю рекламу на сайт

Головна » Статті » Добренська сільрада » Освіта, культура, медицина, спорт

Пізнаємо народні традиції
    Таке знайомство відбувається на уроках історії України, адже після вивчення певного періоду історії обов’язково вивчається тема, пов’язана з розвитком культури. Щоб досконало вивчити розвиток культури України, традиції та звичаї нашого народу, учнівський та педагогічний колективи Новоєгорівської ЗОШ протягом багатьох років збирали матеріали культури українців. Односельчани ділилися зі школою предметами давнього домашнього ужитку та одягу. Пошуковій групі вдалося зібрати матеріали і про інші регіони України. Спочатку в школі було створено музей народознавства, потім експонати використали для створення кімнати Хліба, але матеріали продовжували збирати.
    І ось зараз в кабінеті історії створено етнографічний куточок, який повертає нас у далеке минуле нашого народу. Серед експонатів – речі хатнього вжитку. Чільне місце в інтер’єрі українського житла займала українська вариста піч. Жодна господиня не обходилась без таких речей як рогач, дерев’яна лопата, коромисло та інші, які представлені в етнографічному куточку.
    В центрі експозиції розташований святий кут, в якому розміщено ікону, прикрашену вишиваними рушниками. Нижче знаходиться розмальована скриня, в якій в давнину зберігали святковий одяг, прикраси. Біля дверей – полички з посудом (мисник, судень), там розміщені глиняні глечики, тарілі, макітерка.
    А ще представлений одяг, який носили в кінці ХІХ століття. Жіночі сорочки, вишиті червоними та чорними нитками, характерні для Полтавщини, орнамент на яких зосереджено на рукавах, поликах та лиштві. Чоловічі та жіночі сорочки Волині, які робили із домотканого полотна, з глибоким овальним викотом на грудях, оздоблені вишивкою на манжетах та грудній частині. В експозиції нашого куточка можна побачити вишиті рушники різних періодів життя українців, які різняться технікою виконання, ткацькі вироби.
Створення етнографічного куточка дає можливість учням по-справжньому пізнати свій народ, його надбання, порівняти минуле і сучасне життя та культуру України. Без таких знань неможливе самоусвідомлення приналежності до свого народу. Впевнені, що праця пошукової групи стане у пригоді під час навчання та проведення виховних заходів у школі.

Галина АДАБАШ,
вчитель історії Новоєгорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Категорія: Освіта, культура, медицина, спорт | Опублікував: bashtanka (15.09.2009) | Автор: Галина Адабаш
Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям через соціальні мережі:
Статтю переглянули 1277 чол.
ПОШУК за ключовими словами (тегами): Пізнаємо народні традиції, період історії, знайомство, на уроках історії України
Всього коментарів користувачів сайту: 0

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)

avatar
 
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанського району:

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

           

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz