Баштанка.НЕТ

Чт, 23.01.2025, 21:51

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Влада, установи
Добренська сільська рада
Доступ до публічної інформації
Історія
Громада
Люди, твої, Добре!
Освіта, культура, медицина, спорт
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Зараз переглядають сайт:
Morgan
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • хороший кавун
  • Реторт пакети
  • Приватний ліцей в Одесі
  • Прокат авто Одесса
  • пограти в казино
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    -11:

    З 8 березня!:

    Відкриття офісу Партії регіонів:

    Вітання ветеранів з Днем визволення району:

     

    Головна » Статті » Добренська сільрада » Освіта, культура, медицина, спорт

    Пізнаємо народні традиції

        Таке знайомство відбувається на уроках історії України, адже після вивчення певного періоду історії обов’язково вивчається тема, пов’язана з розвитком культури. Щоб досконало вивчити розвиток культури України, традиції та звичаї нашого народу, учнівський та педагогічний колективи Новоєгорівської ЗОШ протягом багатьох років збирали матеріали культури українців. Односельчани ділилися зі школою предметами давнього домашнього ужитку та одягу. Пошуковій групі вдалося зібрати матеріали і про інші регіони України. Спочатку в школі було створено музей народознавства, потім експонати використали для створення кімнати Хліба, але матеріали продовжували збирати.
        І ось зараз в кабінеті історії створено етнографічний куточок, який повертає нас у далеке минуле нашого народу. Серед експонатів – речі хатнього вжитку. Чільне місце в інтер’єрі українського житла займала українська вариста піч. Жодна господиня не обходилась без таких речей як рогач, дерев’яна лопата, коромисло та інші, які представлені в етнографічному куточку.
        В центрі експозиції розташований святий кут, в якому розміщено ікону, прикрашену вишиваними рушниками. Нижче знаходиться розмальована скриня, в якій в давнину зберігали святковий одяг, прикраси. Біля дверей – полички з посудом (мисник, судень), там розміщені глиняні глечики, тарілі, макітерка.
        А ще представлений одяг, який носили в кінці ХІХ століття. Жіночі сорочки, вишиті червоними та чорними нитками, характерні для Полтавщини, орнамент на яких зосереджено на рукавах, поликах та лиштві. Чоловічі та жіночі сорочки Волині, які робили із домотканого полотна, з глибоким овальним викотом на грудях, оздоблені вишивкою на манжетах та грудній частині. В експозиції нашого куточка можна побачити вишиті рушники різних періодів життя українців, які різняться технікою виконання, ткацькі вироби.
    Створення етнографічного куточка дає можливість учням по-справжньому пізнати свій народ, його надбання, порівняти минуле і сучасне життя та культуру України. Без таких знань неможливе самоусвідомлення приналежності до свого народу. Впевнені, що праця пошукової групи стане у пригоді під час навчання та проведення виховних заходів у школі.

    Галина АДАБАШ,
    вчитель історії Новоєгорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

    Категорія: Освіта, культура, медицина, спорт | Опублікував: bashtanka (15.09.2009) | Автор: Галина Адабаш

    ПОШУК за ключовими словами (тегами): Пізнаємо народні традиції, період історії, Знайомство, на уроках історії України
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz