Збудником цієї хвороби є вірус, а джерелом інфекції — хвора людина. Найбільше інфекція поширюється нею в перші дні захворювання, коли при кашлі або чханні з крапельками слизу та слини віруси інтенсивно виділяються у зовнішнє середовище, а потім потрапляють до дихальних шляхів здорових людей.
Дирофіляріоз – це зооноз з трансмісивним шляхом передачі. Кінцевим господарем гельмінта є тварини – представники сімейства псових, кошачих. Собаки заражуються при укусі інфікованих комарів, мікрофілярії і попадають в кров, потім в організмі тварин розвиваються половозрілі самки та самці гельмінтів , котрі частіше за все локалізуються в підшкірній сполучній тканині. Відмічаються випадки виявлення гельмінтів у внутрішніх органах . Переносником дирофіляріозу є комарі . В організмі заражених комарів личинки розвиваються до інвазійної стадії в середньому 10-14 днів після харчування кров”ю на зараженій тварині.
Кращий профілактичний засіб поліомієліту - вакцинація (ослаблені збудники хвороби приймаються перорально). Вакцинація грудних дітей проводиться на 4,5 і 18 місяці їх життя. Робити щеплення влітку не рекомендується, це час року вакцина іноді «не діє».
Вакцина від поліомієліту ефективна протягом 5-10 років. В даний час небезпека зараження мінімальна, хоча в деяких країнах ще реєструються спалахи поліомієліту. Тому перед подорожжю в будь-яку екзотичну необхідно зробити щеплення.
Україна є і буде залишатися зоною підвищеного ризику щодо поліомієліту для Європейського регіону, поки не буде відновлено належний рівень рутинної імунізації (> 95%) та не будуть прищеплені всі діти, що не отримали вчасно щеплення за віком, починаючи з 2008 р. Важливою складовою оцінки статусу країни як території, вільної від поліомієліту, є епіднагляд за випадками гострого в’ялого паралічу серед дітей віком до 15 років, який передбачає вірусологічне обстеження таких пацієнтів з метою своєчасного виявлення дикого поліовірусу та оперативного реагування.
В Україну прийшло спекотне літо,що призвело до міграції отруйних павуків. На території Миколаївської області реєструються три види павуків небезпечні для людини це каракурт, тарантул та хірокантія. Найбільше отруйним є каракурт. Цей павук зустрічається майже по всьому південному степовому краю Миколаївської, Херсонської, Одеської областях. У нас в області постраждало від його укусів - 3 райони. Каракурти полюбляють силитися на пустирях , сходах балок, запущених ділянок дач, серед будівничого сміття і заростях бур’яну. Гнізда Каракурта знаходяться над поверхнею ґрунту на висоті 5 -10 см. Нитки павутиння перетинаються хаотично, не утворюючі звичайного павутинного візерунку. Розміри самців та самок різні. Доросла самка досягає 12-15 міліметрів у довжину, тоді як самець не перевищує -6 мл. Каракурт живе лише одне літо. Самець та самка, за виключенням періоду спарювання, не зустрічаються один з одним. У червні статевозрілі самки здійснюють першу міграцію у пошуках більш затінених місць поселення. З цього часу починаються період можливих укусів людей тварин павуками Каракуртами.
...
Напевно, кожному з нас доводилося скаржитися на швидке псування хліба, який стає тягучим та цвілим. У всьому винна картопляна хвороба хліба, збудником якої є картопляна паличка. Хліб, уражений «картопляною хворобою», набуває неприємного специфічного запаху, має липкий м’якуш, який при сильному ураженні тягнеться нитками. . Картопляною хворобою заражується в основному пшеничний хліб. Особливо це стосується хліба більшої маси. Через накопичення продуктів розпаду речовин, особливо білків, м'якушка набуває різкого, неприємного специфічного запаху і смаку. У ній можуть накопичуватись отруйні речовини. . Прискорюють цей процес низька кислотність та підвищена вологість виробів. Проте у кислих умовах паличка не живе, тому у житньому хлібі її майже немає. Хліб, заражений картопляною хворобою, в їжу не використовують
Картопляну паличку зерно під час збору урожаю може підхопити через ґрунт, повітря чи інші рослини. Тому із зараженого зерна і борошно інфіковане.
...
Короста - це заразне захворювання шкіри, збудником якого є коростяний кліщ. Короста – хвороба древня, відома ще 4000 років тому, однак живуча й донині. Попри древній вік, це захворювання продовжує атакувати людину. Оскільки цьому захворюванню сприяє таке соціальне явище як міграція населення, то годі й сподіватися, що в найближчому майбутньомукороста зникне... Найгірше,що з року в рік кількість вражених коростяним кліщем не зменшується, та й вражає хвороба не лише бідних та занедбаних - не відкупишся від неї ні гарним вбранням,ні тугим гаманцем.
Хвороба розвивається, коли на тіло людини потрапляє збудник. Інкубаційний період корости ( від зараження до появи ознак захворювання) може складати від кількох годин до двух тижнів. "Улюбленими" місцями локалізації кліщів є долоні ,складки між пальцями , зап'ястя ,лікті в області розгинальних поверхонь,стопи, живіт, стегна, сідниця, статеві органи( у чоловіків )- ніжні ділянки тіла. Важливо пам'ятати що короста у дітей протікає важче , ніж у дорослих і може уразати все тіло дитини , навіть обличчя і волосисту частину голови...
Вода відіграє важливу роль у житті кожної людини, а від її якості залежить здоров’я.
Тому не можна оминути тему значення води для нашого здоров’я. На даний момент для кожної людини і, для медицини в цілому, здоров’я стоїть на першому місці і, в основному, залежить від того, що ми п’ємо і як харчуємося. Медицина особливу увагу приділяє харчуванню людини, адже від нього і залежить якість здоров’я і життя.
Сьогодні, 6 липня - Всесвітній день поцілунків. Але стаття моя не про свято.Чи чули ви коли небудь про хворобу поцілунків? Її ще можна назвати хворобою недоїденого яблука. Таких оригінальних назв захворювання, очевидно, набуло тому, що зараження здійснюється через крапельки слини. Офіційна назва недуги – інфекційний мононуклеоз, збудником якого є вірус Епштейна-Барр, що наряду з мононуклеозом викликає й інші небезпечні захворювання.