Головна сторінка

Ср, 22.01.2025, 21:23

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка
Меню сайту

Категорії  СТАТтЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

Оновлені теми на форумі

  • Ігровий клуб Prematch
  • Ігри
  • Дрібна побутова техніка
  • Накрутка підписників Інстаграм
  • Азарт
  • Головна » Статті » Баштанський район » Економіка

    В категорії матеріалів: 17
    Показано матеріалів: 1-15
    Сторінки: 1 2 »

    Сортувати за: Даті · Назві · Коментарям · Переглядам
      За інформацією начальника управління соціально-економічного розвитку території РДА Тетяни Калашнікової, у Баштанському районі (укрупненому) підлягає до збирання ранніх зернових понад 236,8 тис. га. Станом на 7 липня зібрано врожай на площі 45 тис. га (в основному озимий ячмінь), урожайність 43,2 ц/га. 
      На шпальтах «Голосу Баштанщини» ми повідомляли про жнива озимого ячменю у фермерському господарстві «Володимир», що у селі Явкине, а сьогодні розповідаємо про успішне завершення збирання цієї злакової культури у Пісківському відділенні товариства з обмеженою відповідальністю виробничої компанії «Прометей». 

     
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Економіка || АВТОР: Василь ГОНТА | ОПУБЛІКУВАВ: vagonta | 12.07.2021
       У ТОВ ВК «Прометей» завершено жнива озимих      У ТОВ ВК «Прометей» завершено жнива озимих»      У ТОВ ВК «Прометей» завершено жнива озимих           

     
        За даними Головного управління статистики, за січень–серпень 2011р. обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) у Баштанському районі склав 337,9 млн.грн., що на 17,4% більше ніж за відповідний період минулого року.
         Найбільшу частку в обсязі реалізованої продукції району займає виробництво...
        ...
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Економіка || АВТОР: Діденко 28144 | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 29.09.2011

     
        Управління статистики у Баштанському районі інформує, що за січень–серпень 2011 року на районному ринку послуг функціонувало 7 госпрозрахункових підприємств та структурних підрозділів. На цих підприємствах працювало 97 штатних та 56 позаштатних працівників.
        Обсяг послуг, реалізованих всім споживачам (включаючи ПДВ) за січень–серпень 2011 року склав 10233,8 тис.грн.
    За основним видом діяльності підприємств було виконано 9327 замовлення. Середня вартість одного замовлення становила 817,4 грн.
        Переважаючу частку – 95%, загального обсягу реалізованих послуг...
        ...
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Економіка || АВТОР: Чорнописька 28133 | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 29.09.2011

     
        Из 32 тысяч гектаров раннее орошаемых земель в Баштанском районе на сегодняшний день используются свыше двух тысяч гектаров.
    Как сообщил начальник Баштанского управления водного хозяйства В.И.Лебедев, потребителями воды для орошения в основном являются    фермерские и частные хозяйства, которые выращивают овощи, а также садоводческое предприятие «Заря Ингула» и ОАО «Богдановский плодопитомник».
        Наиболее интенсивно ведется полив на фермерских и частных угодьях, расположенных на территории Костычевского сельского совета. Площадь орошения здесь составляет 240 гектаров.  Владельцы орошаемых участков   
    на сезон полива уже проплатили за пользование водой 482 тысячи гривен.
        Воду из Явкинского водохранилища  используют для полива овощных плантаций фермерское хозяйство «Каспий», хозяйство Лоцкинского диспансера для престарелых больных, а также частники - владельцы земельных участков на территории Лоцкинского сельского совета.
        На 185 гектарах садовых плантаций осуществляют полив методом капельного орошения ...
        ...
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Економіка || АВТОР: А.Басенко | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 30.06.2010

     

        Свыше 145 тысяч гектаров используемой земли насчитывается в Баштанском районе, что составляет 7 процентов пахотных земель области. Для обработки этой площади в предприятиях всех форм собственности имеется достаточно техники для проведения комплекса полевых работ качественно и в сжатые сроки. В районе, как сообщил заместитель главы Баштанской райгосадминистрации по вопросам агропромышленного развития Юрий Мельник, насчитывается свыше 600 тракторов разных модификаций, 300 зерноуборочных комбайнов, 402 культиватора и другой почвообрабатывающей техники.
        Только за девять месяцев текущего года агропредприятиями всех форм собственности закуплено сорок шесть единиц сельскохозяйственной техники на сумму 17миллионов 921тысячу гривен. В числе приобретенной техники -20 тракторов, из которых 17 зарубежного производства, а также 17 комбайнов, из которых 12 иностранного производства. Существенно пополнится машинно - тракторный парк района и после реализации агропредприятиями собранного урожая семян подсолнечника.

    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Економіка || ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 25.11.2009

     
        Якби на початку 90-х років сільгосптоваровиробникам сказали, що на площі більше 2 тис. га землі порядкуватиме всього 6 механізаторів, нізащо б не повірили. Тоді на колгоспних ланах працювало по півсотні, а то й більше чоловік.
         Після запровадження земельної реформи власники землі почали хазяйнувати по-новому. Та й технічний прогрес вніс свої корективи. З’явилися нові підходи до справи вирощування зернових і технічних культур, а нові господарі вміють вкладати гроші в землеробство. До цього змушує життя.
         В цьому не важко переконатися на прикладі ПСП «Корона», де на 2700 га хазяйнують шість трактористів-універсалів. Вони доводять, що працюючи з повною віддачею сил, можна багато чого добитися.
        Ранкова пора. Задовго до 8-ї години в кабінеті директора Володимира Онищука закінчилася традиційна щоденна коротка нарада, яку за давньою звичкою називають нарядом. Кілька чоловіків на ганку перекурюють, чекаючи автівки, аби їхати в степ.
         – З новорічними та різдвяними святами вас! Дай Боже, урожаю в цьому році. А що сьогодні в полі робите? – звертаюся до них.
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Економіка || АВТОР: Галина МЕЛЬНИК. | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 05.01.2009

     
        Відділ земельних ресурсів покликаний здійснювати практичні заходи з реформування земельних відносин, по наведенню порядку на землях нашого району.
        З-поміж багатьох питань, які доводиться вирішувати землевпорядникам, є виконання спе-ціальної програми розвитку земельних ресурсів у нашому районі, затвердженої рішенням ра-йонної ради.
        Про практику роботи міської та сільських рад із встановлення меж населених пунктів, проведення інвентаризації земель державної і комунальної власності з метою збільшення надходжень до бюджету розповідає начальник відділу земельних ресурсів у Баштанському районі Тетяна ЛИСЕНКО.
        – Тетяно Петрівно, що вже зроблено в нашому районі по вирішенню цього непростого питання?

        – Відділ земельних ресурсів направив на адресу районної ради та райдержадміністрації лист із пропозиціями щодо розгляду питання про фінансування та вжиття заходів стосовно завершення у 2008-2009 роках робіт з інвентаризації, нормативної грошової оцінки земель, розмежування земель державної та комунальної власності, встановлення меж населених пунктів. Разом з тим ми представили розрахунки обсягів витрат для виконання цих робіт буквально по кожному населеному пункту району із зазначенням площі та орієнтовної потреби в коштах.
        – Навіщо потрібна грошова   оцінка земель?

    .....
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Економіка || АВТОР: Г.Мельник, "Голос Баштанщини" | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 06.08.2008

     
         За підсумками січня-червня 2008 року виробництво промислової продукції в порівнянні до рівня 2007 року збільшилось на 23%. Зросло виробництво окремих видів промислової продукції: кисломолочних продуктів на 4%, молока обробленого рідкого – на 7,6%, сирів сичужних – на 32,7%, олії соняшникової нерафінованої – на 50%, сирів плавлених – на 53,8%, пряників і виробів аналогічних – на 71,4%. Водночас, скоротилось виробництво хлібобулочних виробів – на 6,7%.
    За січень-травень 2008 року промисловими підприємствами району було реалізовано промислової продукції (робіт, послуг) у відпускних цінах на 101793,4 тис. грн., що становить 1,8% в загальнообласному обсязі реалізації.

         РОСЛИННИЦТВО. Під урожай 2008 р. всіма категоріями господарств району було посіяно всього 110952 га, що в порівнянні з 2007 р. становить 110,1%. Зернових і зернобобових культур посіяно 65459 га, що на 8,1% більше минулорічних площ. Слід зазначити, що серед посівних площ зернових – 53,3% (34881 га) належить пшениці озимій та ярій, 39,6% (25952 га) – ячменю (озимого та ярого), 4% (2624 га) – кукурудзі на зерно, посівами інших зернових зайнято 3,1% (2002 га).
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Економіка || АВТОР: Управління статистики | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 06.08.2008
    Коментарів: 1

     
        22.05.08 рішенням Конституційного Суду положення розділу ІІ “Внесення змін до деяких законодавчих актів України” Законом України “Про державний бюджет України на 2008 рік” та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 28 грудня 2007 року          № 107 – VІ щодо змін до земельного законодавства були визнані неконституційними з дня його ухвалення (22.05.08). Тож на сьогодні діє Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” з дня його опублікування та застосовується з дня втрати чинності відповідними положеннями розділу ІІ Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік” та про внесення змін до деяких законодавчих актів України. Внесеними змінами до Земельного кодексу та до закону про оренду землі передбачено набуття права оренди земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється виключно на аукціонах (крім земельних ділянок, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, в яких відсутні акції (частки, паї), що належать державі, набуття права на оренду земельних ділянок під об’єкти соціального призначення, будівництво соціального і доступного житла, використання земельних ділянок для розробки корисних копалин та спеціального водокористування відповідно до отриманих спе-ціальних дозволів (ліцензій), використання релігійними організаціями (під культовими  будівлями), які легалізовані в Україні). (Частину першу статті 124 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 107-VI від 28.12.2007; в редакції Закону       № 309-VI від 03.06.2008).
         Не допускається проведення аукціонів щодо ділянок, які (або будівлі на яких) орендують бюджетні установи, музеї, підприємства і громадські організації у сферах культури і мистецтв (у тому числі національні творчі спілки та їх члени (під творчі майстерні). (Частину першу статті 124 доповнено абзацом третім згідно із Законом № 107-VI від 28.12.2007; в редакції Закону № 309-VI від 03.06.2008)
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Економіка || ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 02.07.2008

     
        Загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, є одним із п’яти видів державного со-ціального страхування, передбачених основами законодавства України. Страхування від нещасного випадку є однією з найважливіших складових державної політики у сфері со-ціального захисту населення.
        В основу створення фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України покладено принцип справедливості при сплаті страхових внесків, розподілів підприємств за класами професійного ризику виробництва. З іншого боку, передбачається рівний ступінь захисту потерпілих, що є своєрідним проявом корпоративного договору між роботодавцями та найманими працівниками.
        Очевидно, всім зрозуміло, для того, аби фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профе-сійних захворювань успішно виконував покладені на нього чинним законодавством обов’язки, потрібно щодня дбати про фінансове наповнення його бюджету. Якби всі страхувальники, як це велить закон, сумлінно і вчасно сплачували страхові внески із заробітної плати працюючих, то потерпілі від виробничого травматизму завжди отримували б із фонду належне їм грошове і со-ціально-побутове забезпечення.
        На жаль, досить значна частина керівників підприємств, особливо малого і середнього бізнесу, не хоче зрозуміти ці прописні істини й не завжди чесно сплачують свої страхові внески.
        12 січня 2007 року набув чинності Закон «Про внесення змін до законодавчих актів України щодо питань загальнообов’язкового державного соціального страхування». Він змушує підприємців виваженіше ставитися до системи страхування. Внесено зміни до ст. 165/4 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення». Згідно з ними до посадових осіб підприємств, організацій, фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, посилено адміністративну відповідальність за невиконання законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві.
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Економіка || ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 02.07.2008

     
        З метою недопущення використання роботодавцями найманої праці без належного оформлення трудових відносин, розширення сфери прикладання праці та зниження рівня безробіття в районі проводиться робота по легалізації зайнятості працюючих відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 04.04.08 р. №141-р «Про перевірки суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують найманих працівників», яким затверджено склад робочої групи та графік по проведенню рейдових перевірок.
                З початку 2008 року робочою групою здійснено 16 рейдів, під час яких проведено 98 перевірок суб’єктів підприємницької діяльності, які використовували працю 204 найманих працівників, з яких 29 – працювали без оформлення трудових відносин.
        До приватних підприємців, які використовували найману працю таким чином, вживалися різні заходи впливу. Як результат – лега-лізовано працю 16 осіб. Від праці 6 найманих працівників підприємці відмовилися.
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Економіка || ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 02.07.2008

     
        Мабуть, немає сьогодні такої людини, яка б, проїжджаючи польовими дорогами, не милувалася соковитою зеленню розкішної озимини, дружними сходами ярини. Вдосталь напоєні благодатними весняними дощами, тягнуться вони до сонця, плекають надію хліборобів на добрий урожай.
        Як повідомив начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Юрій Мельник, для формування урожаю зернових культур землеробам необхідно провести комплекс заходів по догляду за посівами у весняний період.
        В першу чергу це – боротьба із бур’янами, шкідниками і хворобами. Сільгосптоваровиробники району на сьогоднішній день приступили до обробітку посівів озимих культур гербіцидами. Оброблено 3,3 тис. га озимих зернових, також здійснено обробіток ріпаку.
        Завершено сівбу ранніх ярих культур. Зернові зайняли всього 14,8 тис. га. В переважній більшості це – ярий ячмінь.
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Економіка || АВТОР: "Голос Баштанщини" | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 05.05.2008

     
        На сьогодні одним з пріоритетних завдань ДПІ у Баштанському районі є здійснення контролю за тими платниками податків – юридичними особами, які здійснюючи фінансово-господарську діяльність, не виплачують заробітну плату працівникам, і, як наслідок, бюджет не отримує значні суми податків.
        Щоб запобігти подібним явищам, створено робочу комісію з питань своєчасності і повноти сплати податків та внесків, погашення заборгованості із заробітної плати, стипендій та інших соціальних виплат, зайнятості населення при Баштанській райдержадміністрації на яку запрошуються керівники підприємств району. Головна мета таких зустрічей усунення причин, які створюють передумови виникнення боргів перед працівниками. І ця робота приносить позитивні результати.
        За результатами проведених заходів протягом 2007 року 7 підприємств, установ та організацій погасили заборгованість по заробітній платі перед працівниками на загальну суму 50,2 тис. грн., як наслідок, до бюджету перераховано 32,4 тис. грн....
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Економіка || АВТОР: Калініченко Тетяна | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 05.05.2008

     
        Більше двадцяти сільгосппідприємств нашого району займаються тваринництвом. Тут нараховується 852 гол. ВРХ, 2526 свиней, 189 овець. Поголів’я корів у порівнянні з минулим роком збільшилося на 23 гол. і становить 348 гол. Надій молока на кожну корову зріс на 57 кг, середньодобова прибавка у вазі, свиней збільшилася на 67 гр.
        Левову частку в обсягах реалізації молока займає приватний сектор – населення утримує 7143 корови. Протягом першого кварталу з індивідуального сектору реалізовано 2693 т молока – на 620 т більше минулорічного показника. Приємно зазначити, що окремі сільгосптоваровиробники прагнуть запровадити тваринницьку галузь. Цьому сприятиме державна підтримка виробництва продукції тваринництва. Відповідно Постанови Кабміну бюджетні кошти спрямовуються сільгосппідприємствам та фізичним особам за певними напрямками.
        Всіх, кого цікавить це питання запрошуємо в управ-ління агропромислового розвитку райдержадміністрації, де ми надамо вичерпну відповідь на ваші запитання. Слід пам’ятати, що документи для отримання дотації за вирощену і продану худобу та птицю подаються до 30 листопада поточного року....
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Економіка || АВТОР: Чумаченко Петро | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 05.05.2008

     

    Моніторинг цін на основні продовольчі товари станом на

    02.11.07 по Баштанському району

    Найменування продукції

    Рівень роздрібної торгової мережі станом на 02.11.07






    Олія

    8,00-11,50


    Масло вершкове

    25-26,5


    Яловичина

    26-27


    Свинина

    26-28


    Яйця

    5,50 - 6,00



    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Економіка || АВТОР: Управління агропром. розвитку рда | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 02.11.2007

     
    1-15 16-17

    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           



    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz