Баштанка.НЕТ
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вт, 16.07.2019, 04:20

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
Видатні люди Баштанки та району
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
загрузка...
 
 

ВИПАДКОВІ ФОТО:

День Захисника Вітчизни - 2011:

---32:

-13:

-3:

 

Головна » Статті » Баштанський район » Економіка

Працювати легально – поважати себе і державу
    Відповідно до трудового законодавства наймані працівники повинні бути належним чином оформлені: з укладанням трудової угоди, записом в трудовій книжці. Щоправда, не всі роботодавці та їх працівники це усвідомлюють. Така ситуація породжує заробітну плату в «конвертах». Кому вона вигідна?
    Насамперед, роботодавцю. Існує проста схема: спочатку роботодавець багато обіцяє, але коли приходить час розраховуватися, виплачує мінімальну суму або взагалі використовує вигідну для себе систему штрафів відносно найманця. У разі ж звільнення через скорочення штату або виникнення проблеми зі здоров’ям, працівник не одержує компенсаційні виплати, оплату лікарняного листка. Вірніше, вони проводяться, але тільки з розрахунку офіційної заробітної плати. Поки людина молода і здорова, вона не замислюється над тим, яким чином їй виплачується зарплата. Прозріння настає, коли люди виходять на пенсію за віком або за станом здоров’я, ідуть у  декретну відпустку, оформляють інвалідність. Вони не можуть збагнути, чому такі мізерні суми нараховано. Чому при солідній зарплаті – мінімальна пенсія? А відповідь проста – відрахування внесків на обов’язкове пенсійне страхування проводяться роботодавцем, виходячи тільки з офіційної заробітної плати.
    Щоб одержати банківський кредит, працівнику із «тіньовою» зарплатою також прийдеться нелегко. Найчастіше банки, що працюють в Україні, вимагають від людини довести свою платоспроможність, надавши довідку про офіційні доходи за останні шість місяців. А довести менеджерам банку наявність «додаткових» доходів буде досить складно. Саме остання причина найчастіше змушує працівників замислитися.
    Виплата зарплати в «конвертах» і нижче мінімальної призводить до того, що значні втрати несуть Пенсійний фонд, інші страхові фонди, місцеві бюджети. А це, у свою чергу, безпосередньо відображається на якості життя та вирішенні соціальних проблем громадян у разі настання страхового випадку.
     З метою недопущення використання роботодавцями найманої праці без належного оформлення трудових відносин, розширення сфери прикладання праці та зниження рівня безробіття в районі проводиться робота по легалізації зайнятості працюючих відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 04.04.08 р. №141-р «Про перевірки суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують найманих працівників», яким затверджено склад робочої групи та графік по проведенню рейдових перевірок.
            З початку 2008 року робочою групою здійснено 16 рейдів, під час яких проведено 98 перевірок суб’єктів підприємницької діяльності, які використовували працю 204 найманих працівників, з яких 29 – працювали без оформлення трудових відносин.
    До приватних підприємців, які використовували найману працю таким чином, вживалися різні заходи впливу. Як результат – лега-лізовано працю 16 осіб. Від праці 6 найманих працівників підприємці відмовилися.

    Законодавством передбачено адміністративну відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю (ч. 1 ст. 41 КЗпП України). Кожен роботодавець, наймаючи людину, і кожен працівник, влаштовуючись на роботу, повинні укласти трудовий договір, де визначаються умови оплати праці розмір заробітної плати, умови праці  тощо. Тільки в цьому випадку найманий працівник забезпечує собі надійні соціальні гарантії, а роботодавець – повагу до себе і держави.
В. СИНЮГА,
головний спеціаліст УПСЗН.
Категорія: Економіка | Опублікував: bashtanka (02.07.2008)
Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям через соціальні мережі:
Статтю переглянули 912 чол.
Всього коментарів користувачів сайту: 0

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)

avatar
 
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанського району:

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

           

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz