Головна сторінка

Пт, 19.08.2022, 13:43

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка
Меню сайту

Категорії  СТАТтЕЙ

Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу

Зверніть увагу
Сьогодні відвідували сайт:

 
Баштанка рекламна
 
Головна » Статті » Баштанський район

В розділі матеріалів: 1718
Показано матеріалів: 1-15
Сторінки: 1 2 3 ... 114 115 »

За 6 місяців 2022 року в Україні на 40% збільшилась кількість випадків гострих кишкових захворювань у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Незважаючи на те, що захворюваність гострими кишковими інфекціями серед населення Баштанського району за 7 місяців 2022 року зменшилась на 33,4%, в липні поточного року зареєстровано 2 випадки дизентерії Флекснера у дорослих. В минулому році за аналогічний період випадків захворювання цією інфекційною хворобою не виявлено.
З початку місяця станом на 09.08.2022р. вже зареєстровано 22 випадки захворювань гострими ентероколітами, серед яких 18 – у військовослужбовців. Для прикладу, таку ж саму кількість випадків захворювання гострими кишковими інфекціями було виявлено за весь липень поточного року.

Як правило, у літній період зростає ризик виникнення харчових отруєнь та гострих кишкових інфекційних хвороб.
Літня спека сприяє швидкому розмноженню шкідливих бактерій та накопиченню їхніх токсинів у продуктах харчування.
Гострі кишкові інфекції — одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей.
Це група захворювань, що характеризуються фекально-оральним механізмом передачі, протікають з ознаками інтоксикації та ураження шлунково-кишкового тракту.
Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень || АВТОР: Ткаченко Світлана | ОПУБЛІКУВАВ: svetllucky | 07.08.2022

 
Під час воєнних дій через низку причин, як то підвищення температури повітря, погіршення якості питної води, неналежне дотримання санітарних норм через окупацію територій тощо, актуальним є питання профілактики гострих інфекційних захворювань. Наприклад, холери.

Випадки захворювання в Україні були зареєстровані в 1998, 1999, 2007 роках. Останній спалах холери в нашій країні стався у 2011 році в Маріуполі. Тоді за період спалаху зафіксували 33 випадки захворювання на холеру та 24 випадки вібріоносійства. Цей спалах був спричинений токсигенними штамами вібріонів, занесеними з іншої країни.

При обстеженні на холеру прісної води з річки Інгул в червні-липні 2022року на території колишніх Баштанського та Новобузького районів в 92% проб виділено неаглютинуючий штам холерного вібріону не О1 групи.
Результати проведеного моніторингу свідчать про циркуляцію збудника у навколишньому середовищі.

Нагадаємо, що холера — це гостра діарейна інфекція, що виникає при вживанні харчових продуктів або води, заражених бактерією Vibrio cholerae О1 або О139. Холера передається фекально-оральним шляхом від людини до людини, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу і при побутових контактах. Без належного лікування може призвести до смерті.
Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень || АВТОР: Ткаченко Світлана | ОПУБЛІКУВАВ: svetllucky | 03.08.2022

 
За 6 місяців 2022 року в Україні на ботулізм захворіла 51 людина, серед них четверо померло.
Переважна більшість отруєнь повʼязана з купівлею непатраної соленої чи вʼяленої риби на стихійних ринках.
Серед населення Баштанського району в поточному році випадків ботулізму не зареєстровано.

Так що ж таке ботулізм? Це гостра токсикоінфекція, що може призвести до тяжких наслідків, яка зумовлена споживанням продуктів, які містять ботулотоксин. Збудник захворювання – Clostridium botulinum, який знаходиться в грунті, мулі, у вмісті кишківника тварин та риб.
Спори, що виробляються Clostridium botulinum, стійкі до високих температур і широко поширені в навколишньому середовищі. Ці спори проростають, розвиваються та починають виділяти токсини тільки в анаеробному стані (без доступу кисню).
Відтак, людина може заразитися ботулізмом при вживанні продуктів тваринного і рослинного походження, забруднених клостридіями. Найчастіше збудник виявляється в консервах (м'ясних, рибних, овочевих), а також в продуктах тривалого зберігання: в’яленій, копченій та соленій рибі, домашніх ковбасах, шинці тощо.
Ця тема завжди актуальна, особливо у літній період, коли населення активно займається консервацією продуктів.
Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень || АВТОР: Ткаченко Світлана | ОПУБЛІКУВАВ: svetllucky | 02.08.2022

 
Серед полонених виявилися офіцери-зрадники з Криму (Фото Генштабу)

Жителі села Плющівка у Миколаївській області на початку березня взяли в полон 11 російських військових. Серед них виявилися колишні українські офіцери, які зрадили присязі під час окупації Криму, йдеться у матеріалі видання "Ґрати".

Партизанський спротив організувала місцева мешканка Світлана Ванжула.

Вона розповідає, що координувала місцевих жителів, які переміщалися між імпровізованими постами.

Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Суспільство || ОПУБЛІКУВАВ: vagonta | 27.07.2022

 
Кожна зустріч з новою людиною – це відкриття. А якщо ця людина молода, сучасна, то відкриття подвійне. Нинішня молодь має власну думку і сміливість її висловити, власну позицію і вміння її захистити, власне бачення обраної професії і свого місця в житті. Саме таке враження склалося від спілкування з лікарем-анестезіологом, завідувачем одного з відділень комунального некомерційного підприємства «Баштанська багатопрофільна лікарня», депутатом Баштанської міської ради, цілеспрямованим, наполегливим чоловіком  – Олександром Федоровичем Бабіним.

Народився Олександр Бабін 7 серпня 1991 року у місті Баштанка. З вибором професії у парубка проблем не було, бо ще навчаючись у  Баштанській загальноосвітній школі №1, знав, що вступатиме до медичного навчального закладу. Улюбленими предметами у школі були біологія, хімія. Часто займав призові місця на районних, обласних олімпіадах з цих предметів. Вже тоді Олександр був переконаний, що професія лікаря є більш багатогранною: дозволяє допомагати іншим, сприяє налагодженню комунікації та живому спілкуванню з людьми, дає змогу знаходити індивідуальні підходи до вирішення складних завдань.

Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району || АВТОР: Юлія ДУБОГРІЙ | ОПУБЛІКУВАВ: vagonta | 22.02.2022
Дякуємо за врятовані життя! - про молодого лікаря Олександра Бабіна з Баштанської багатопрофільної лікарні      Дякуємо за врятовані життя! - про молодого лікаря Олександра Бабіна з Баштанської багатопрофільної лікарні»      Дякуємо за врятовані життя! - про молодого лікаря Олександра Бабіна з Баштанської багатопрофільної лікарні      Дякуємо за врятовані життя! - про молодого лікаря Олександра Бабіна з Баштанської багатопрофільної лікарні     

 

Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей» || АВТОР: Юлія Дубогрій | ОПУБЛІКУВАВ: vagonta | 22.02.2022
Закриття чи реорганізація учбового закладу у Баштанці?      Закриття чи реорганізація учбового закладу у Баштанці?»      Закриття чи реорганізація учбового закладу у Баштанці?      Закриття чи реорганізація учбового закладу у Баштанці?      Закриття чи реорганізація учбового закладу у Баштанці? Новина містить більше 5 фото. Для перегляду натисніть *Читати* або *Читати далі*

 
У народі кажуть, що найвища наука життя – це мудрість. І опанувати її можуть лише люди з глибоким розумінням справжніх цінностей, люди з великим серцем і благородними помислами. Усе це має директор КНП «ЦПМСД» Баштанської міської ради, педіатр вищої категорії, хороший наставник для молоді, професіонал своєї справи, а найголовніше, просто гарна людина – Оксана Сергіївна ШПАРУК, день народження якої припадає на велике християнське свято Стрітення Господнє – 15 лютого. 

На великій планеті, ім’я якої – Життя, Оксана Сергіївна  відшукала свою зоряну стежину, по якій іде несхитно і гідно. О.С. Шпарук повністю віддається роботі не рахуючись з особистим часом, працюючи за потребою в нічний та святковий часи. Як нагорода за це – здорові та усміхнені обличчя  не одного покоління.

Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району || АВТОР: колектив КНП «ЦПМСД» міської ради | ОПУБЛІКУВАВ: vagonta | 15.02.2022
   Сильна духом  і прекрасна душею – вітання з ювілеєм головного лікаря ЦПМСД      Сильна духом  і прекрасна душею – вітання з ювілеєм головного лікаря ЦПМСД»      Сильна духом  і прекрасна душею – вітання з ювілеєм головного лікаря ЦПМСД           

 

 
Останнім часом між жителями територіальних громад району ширяться чутки про те, що Баштанський відділ Управління державної міграційної служби України у Миколаївській області (паспортний стіл), можливо, буде ліквідовано. Якщо так станеться, то тоді для отримання адміністративних послуг людям потрібно буде їздити в інше місто, за багато кілометрів від Баштанки. Добратися буде непросто, адже транспортне сполучення є не скрізь.

Отож, аби чітко розставити всі крапки над «і» та остаточно розвіяти всі сумніви або підтвердити їх,  журналістка районної газети спробувала розібратися у цьому  проблемному питанні.

Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл) || АВТОР: Юлія ДУБОГРІЙ | ОПУБЛІКУВАВ: vagonta | 07.02.2022
Про приміщення для Баштанського відділу Управління державної міграційної служби України у Миколаївській області      Про приміщення для Баштанського відділу Управління державної міграційної служби України у Миколаївській області»      Про приміщення для Баштанського відділу Управління державної міграційної служби України у Миколаївській області      Про приміщення для Баштанського відділу Управління державної міграційної служби України у Миколаївській області      Про приміщення для Баштанського відділу Управління державної міграційної служби України у Миколаївській області Новина містить більше 5 фото. Для перегляду натисніть *Читати* або *Читати далі*

 
Чоловіки, які пройшли АТО, неохоче розповідають про те, що їм довелося пережити на війні. Деякі речі розповідати страшно, деякі – боляче. Але іноді вони все ж таки діляться своїми спогадами. Про те, що найбільше врізалось у пам’ять, залишивши в душі слід назавжди. Про своїх побратимів, які не повернулися додому. Про зраду. Про біль та розпач… про те, що насправді відбувається на неоголошеній війні. Розповідають, ретельно добираючи слова. Без емоцій. Історії, які раніше ми читали тільки в книжках та бачили у фільмах про Другу світову війну, тепер вони – з нашого сьогодення. І сприймаються вже інакше. Сьогодні мова піде про молодого ветерана АТО, який цілий рік воював на Сході нашої країни, – Сергія Пархомчука з м. Баштанка.
Народився Сергій 2 липня 1992 року в с. Возсіятське Єланецького району. У 15 років переїхав жити в Баштанку. Вихованням парубка займалися бабуся з дідусем. Онук, у свою чергу, завжди піклувався про своїх рідних, у всьому їм допомагав. Після закінчення школи вступив до Миколаївського політехнічного коледжу. 
Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району || АВТОР: Юлія ДУБОГРІЙ | ОПУБЛІКУВАВ: vagonta | 04.02.2022
«Найбільше, чого ми хотіли тоді, – викорінити ворога з Батьківщини» – Сергій Пархомчук      «Найбільше, чого ми хотіли тоді, – викорінити ворога з Батьківщини» – Сергій Пархомчук»      «Найбільше, чого ми хотіли тоді, – викорінити ворога з Батьківщини» – Сергій Пархомчук      «Найбільше, чого ми хотіли тоді, – викорінити ворога з Батьківщини» – Сергій Пархомчук      «Найбільше, чого ми хотіли тоді, – викорінити ворога з Батьківщини» – Сергій Пархомчук

 
Управлінням Державної казначейської служби України у Баштанському районі Миколаївської області у січні 2022 року було здійснено оплату платіжних доручень по УСЗН Баштанської РДА.

Станом на 01.02.2022 року виплачено:
         ТПКВКМБ 2501030 - Виплата деяких видів допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплата послуг окремим категоріям населення (дитячі) – 21736846,00 грн.
         __________________________________________________________
Всього: 21736846,00 грн

 
Ювілеї, ювілеї… Вони для нас радісні, бо в ці дні народження перегортаємо автобіографічні сторінки, пригадуємо пережите, гріємося світлими митями, дякуємо, що вони не оминули нас. 

У ці морозні зимові дні, коли земля вдягає біле мереживне вбрання, святкує свій прекрасний ювілей шанована всіма людина, віддана своїй праці вчителька від Бога – Валентина Олександрівна  Рещіковець. 

У цей день наша ювілярка прийматиме вітання. А нам, колегам, які знають Валентину Олександрівну багато років, хочеться не просто її привітати, а сказати про неї більше.

Вислів «Учителем не стають, ним народжуються» для когось може видатися банальним. Але ці слова стовідсотково стосуються Валентини Олександрівни, яка стала для своїх учнів взірцем учителя, жінки, людини. Це людина і педагог з великої літери. Вражає, як вона може бути одночасно суворою і справедливою. Її   люблять усі – вихованці і їх батьки, колеги і друзі. Вона з повагою ставиться до кожного учня, завжди радіє успіхам дітей.

Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району || АВТОР: Колектив Баштанського ОЗЗСО №1 | ОПУБЛІКУВАВ: vagonta | 01.02.2022
   Учителем не стають, ним народжуються      Учителем не стають, ним народжуються»                 

 
Дуже актуальним сьогодні стало питання застосування касових апаратів фізичними особами-підприємцями. Адже, відповідно до Закону України від 1 грудня 2020 р. №1017-ІX, з 1 січня цього року передбачено обов’язкове використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) або програмних РРО для фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку II-IV груп – незалежно від обсягу доходу та сфери діяльності.

Цю тему порушували під час наради голова Миколаївської ОДА Віталій Кім, його заступник Микола Марінов та головний податківець області Дмитро Прокоф’єв з керівниками районів та головами міських, сільських рад, про що детально розповідалося у попередньому номері газети.

Нагадаємо, закон пояснює, що суб’єкти господарювання мають можливість використовувати як апаратний, так і програмний РРО – це може бути програма, чи додаток на смартфон, планшет, комп’ютер, який дозволяє з будь-якого пристрою сформувати розрахунковий документ. Відповідне програмне забезпечення надається ДПС суб’єктам господарювання безкоштовно. 

Поряд з безкоштовними ПРРО, фізичні особи-підприємці можуть використовувати будь-який представлений на ринку ПРРО відповідно до своїх фінансових можливостей та функціональних потреб. 

Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Суспільство || АВТОР: Любов КУРОЧКІНА | ОПУБЛІКУВАВ: vagonta | 01.02.2022
   Введення РРО для підприємців – детінізація чи знищення малого бізнесу?      Введення РРО для підприємців – детінізація чи знищення малого бізнесу?»                 

 
Після новорічних свят в українців з’явився новий привід для відчайдушних баталій. З початку нового навчального півріччя «палають» сторінки соцмереж, батьківські чати і коментарі під публікаціями в Інтернеті. Оновлене шкільне меню – тема, яка нікого не залишила байдужим. Баштанчани розділилися на два табори – одні задоволені, що нарешті, у шкільному меню буде більше свіжих овочів і фруктів, а інші обурюються, мовляв, як це діти будуть без солодкого чаю і запашної випічки…

Що опинилося в тарілках дітлахів з нового року і чому нові страви викликали такий резонанс серед батьків спробуємо сьогодні розібратися.

Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Освіта || АВТОР: Матеріал підготувала Юлія ДУБОГРІЙ | ОПУБЛІКУВАВ: vagonta | 28.01.2022
   Нові норми харчування дітей у закладах освіти      Нові норми харчування дітей у закладах освіти»                 

 
Редакції «Голосу Баштанщини» стало відомо, що до відкриття відділення екстреної медичної допомоги в КНП «Багатопрофільна лікарня Баштанської міської ради» залишилося зовсім небагато. Про це журналістці повідомив Михайло Мазур – директор підрядної організації ТОВ «БК «ІНТЕРБУД», що сьогодні займається будівництвом об’єкта.
 
Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Медицина || АВТОР: Любов КУРОЧКІНА | ОПУБЛІКУВАВ: vagonta | 28.01.2022
Будівництво відділення екстреної медичної допомоги завершено, очікуємо на відкриття      Будівництво відділення екстреної медичної допомоги завершено, очікуємо на відкриття»      Будівництво відділення екстреної медичної допомоги завершено, очікуємо на відкриття      Будівництво відділення екстреної медичної допомоги завершено, очікуємо на відкриття      Будівництво відділення екстреної медичної допомоги завершено, очікуємо на відкриття

 

Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

       Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz