З початку 2016 року ПАТ «Миколаївгаз» розпочато роботу з укладання зі споживачами природного газу договорів на його розподіл. Це включає в себе підписання абонентами заяви-приєднання на розподіл природного газу, а також акту розмежування балансової належності.
З 1 травня 2016 року Кабінет Міністрів України встановив єдину ціну, яку всі споживачі сплачуватимуть за природний газ, незалежно від того, чи використовують вони його на опалення, чи лише на приготування їжі - 6,879 грн. за 1 куб.м. Однак скасування пільгової ціни на газ, що діяла в опалювальний період, і підвищення вартості газу до рівня імпорту ніяк не впливає на рівень фінансування для розвитку безпосередньо газової інфраструктури.
Покращення якості обслуговування споживачів, роботи з ремонту і модернізації газових мереж, підвищення безпеки їх експлуатації – все це фінансується за рахунок тарифу розподілу ПАТ «Миколаївгаз». Але підвищення ціни газу до рівня імпорту чомусь не передбачає дотримання європейського стандарту щодо розподілу цих коштів. Левова частка відрахувань буде спрямована НАК «Нафтогаз Украни», а тариф розподілу для ПАТ «Миколаївгаз» так и залишиться на рівні 726,5 грн. за тис. куб. м, що дорівнює 10,6% від загальної вартості газу, в той час як у країнах Європи він сягає від 21% (Англія, Угорщина) до 36% (Франція).
Для забезпечення безпечної експлуатації та попередження виникнення нещасних випадків працівниками служби ВБСГ Баштанського УзЕГГ згідно складених графіків проводиться технічне обслуговування газових приладів та газового обладнання у Ваших домоволодіннях.
В зв’язку з чисельними зверненнями жителів району по організації роботи з виконання замовлень на установку або заміну газових приладів, газифікацію житлових будинків Баштанське управління з експлуатації газового господарства надає роз’яснення.
Баштанське УЕГГ знову звертається до
своїх абонентів з питання безпечної експлуатації систем газопостачання
житлових будинків їх власниками. В зв’язку з сильними та довготривалими
морозами власникам житлових будинків необхідно особливу увагу звернути
на стан димових та вентиляційних каналів. Вони не повинні мати тріщин,
бути добре утепленими. В морозну та вітряну погоду навіть при умові
виконання всіх вимог можливе намерзання льоду всередині димоходів аж до
повного перекриття димового каналу, що може призвести до відмови в
роботі опалювального приладу, а при несправній автоматиці безпеки до
потрапляння димових газів в житлові приміщення, що може призвести до
тяжких отруєнь і навіть смерті мешканців. Тому необхідно постійно
перевіряти стан димових та вентиляційних каналів. Найпростіше це
зробити, відкривши так звану «сажотруску» – лючок, який є під кожним
димоходом та вентканалом на відстані приблизно 25 см та перевіривши
наявність в ньому льоду.