Головна сторінка
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Пт, 23.04.2021, 01:35

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка
Меню сайту

Категорії  СТАТтЕЙ

Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
Видатні люди Баштанки та району
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Баштанка рекламна
 
Головна » Статті » Баштанський район » Медицина

В категорії матеріалів: 25
Показано матеріалів: 1-15
Сторінки: 1 2 »

Сортувати за: Даті · Назві · Коментарям · Переглядам

Грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, актуальні питання.

Що треба знати для того, щоб захиститися від грипу та інших гострих респіраторних вірусних інфекцій?

Грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті.

Грип має симптоми, подібні до ознак інших гострих респіраторних вірусних інфекцій, але набагато небезпечніший.

Як можна заразитися вірусом грипу

Вірус грипу передається повітряно-краплинним, повітряно-пиловим шляхом (вірусні частки переносяться повітрям від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання), внаслідок тісного контакту (перебування на відстані близько 2 м).

 

Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Медицина || АВТОР: Ткаченко С.П. | ОПУБЛІКУВАВ: Profilaktika | 10.02.2020
Коментарів: 1

   Грип та ГРВІ, актуальні питання      Грип та ГРВІ, актуальні питання»                 

 

Сьогодні сказ реєструють у 150 державах і територіях світу, на всіх континентах, окрім Антарктиди.

Щороку від цього захворювання в світі гине понад 55 000 людей і більше 1 млн тварин; 95% випадків смерті від сказу фіксують в Африці та Азії.

Із кінця 1990-х років епіцентр сказу в європейському регіоні через високий рівень імунізації диких тварин у Західній та Центральній Європі перемістився на схід.

В Україні дане захворювання реєструється в усіх областях і природно-географічних зонах і майже щороку від цього небезпечного захворювання помирає від 1 до 7 осіб.

В січні 2020 року в с. Благодатне Арбузинського району Миколаївської області зареєстровано випадок сказу у людини, який закінчився летально

Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Медицина || АВТОР: Ткаченко С.П. | ОПУБЛІКУВАВ: Profilaktika | 30.01.2020

 
Азбест – загальна назва мінералів класу силікатів, що утворюють тонковолокнисті агрегати. Канцероген.

З азбестовмісних матеріалів виготовляли черепицю, хвилястий шифер, вентиляційні канали і т.д. В кінці 90-х років багато європейських країн відмовилися від застосування цього матеріалу. Це обумовлено тим, що в результаті медичних досліджень азбест включили у першу групу канцерогенів. 

Самою високою токсичністю володіє азбестовий пил, що проникає в людський організм, провокуючи небезпечні захворювання. Як правило, отруєння азбестом спостерігається у людей, які працюють у промисловій сфері і щодня контактують з цим матеріалом.

Людина вдихає азбестовий пил, що виділяється під час виробництва цього матеріалу чи в момент руйнування виробів з нього. Після цього фрагменти його волокон проникають у дихальні шляхи й осідають в легенях.

Мінерал найчастіше провокує бронхіт з хронічним перебігом, за яким слідує азбестоз. Для останнього характерно рубцювання легеневої тканини.

Коли людина вдихає азбестовий пил протягом тривалого часу, вона вражає органи дихання. При відсутності лікування на слизовій утворюються рубці, які не пропускають кисень в тканину. З часом кількість рубців в легенях збільшується, і ситуація погіршується.
 

Під час патологічного процесу легені не здатні нормально розширюватись, з-за чого у хворих зявляється задишка. Якщо людина курить, то згубний вплив мінералу посилюється. Тому пацієнти зі шкідливою звичкою частіше страждають від ускладнень азбестозу.

         Окрім патології дихальних органів мінерал порушує функціональність серцево-судинної системи. Отруєння азбестом може спровокувати інсульт, а також ішемічну хворобу серця.

Вираженість клінічної картини залежіть від тривалості дії азбесту на організм. Якщо людина піддається шкідливому впливу 4 – 5 років, то розвівається легка форма недуги. Якщо пацієнт працює на виробництві вже 8 років, то діагностують середню форму, а при стажі від 12 років і більше – важку. Після інтоксикації у пацієнта виявляють запалення легень з хронічним перебігом. Крім того бронхіт може супроводжуватись емфіземою.

 

Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Медицина || АВТОР: Маланія Б.Д. | ОПУБЛІКУВАВ: Profilaktika | 07.11.2019

 

Повітря – життєво важливий компонент довкілля (навколишнього природного середовища).
Головними складовими частинами повітря (біля земної поверхні) є азот – 78,08% об’єму, кисень – 20,96% об’єму та інертні гази – 0,94% об’єму, у тому числі аргон – близько 0,9% об’єму. Людина в середньому за добу вдихає до 20 тисяч літрів повітря. Однак разом з необхідним організму чистим киснем ми проносимо через легені отруйні пари, частинки кіптяві і попелу. Вони осідають в наших легенях, отруюючи людину.
Крім того, у повітрі можуть бути різні випадкові домішки, наприклад водень Н2, аміак NH3, озон О3,  сірководень H2S, метан CH4, діоксид сірки SO2 та інші гази, які потрапляють у повітря внаслідок гниття органічних решток, виверження вулканів, роботи хімічних заводів тощо. Серед випадкових домішок у повітрі також не рідко трапляються дрібні частинки сажі й мінеральних речовин, а також різні мікроорганізми.
Забруднення атмосферного повітря — полягає у викиді в атмосферу хімічних речовин, твердих частинок і біологічних матеріалів, здатних викликати шкоду для людини та інших живих організмів.
Світове господарство щорічно викидає в атмосферу більше 15 млрд т вуглекислого газу, 200 млн т оксиду вуглецю, понад 500 млн т вуглеводнів, 120 млн т золи та ін. Загальний обсяг викидів забруднюючих речовин в атмосферу становить більше 19 млрд т.
Усі забруднюючі атмосферного повітря речовини в більшому чи меншому ступені впливають на здоров’я людини. Ці речовини потрапляють в організм людини переважно через систему дихання.
Статистичний аналіз дозволив досить надійно встановити залежність між рівнем забруднення повітря і таких захворювань, як захворювання верхніх дихальних шляхів, серцева недостатність, бронхіти, астма, пневмонія, емфізема легень, а також хвороби ока.
Встановлено, що в людей, що професійно мають справу з азбестом, підвищена імовірність ракових захворювань бронхів і діафрагми. Берилій шкідливо впливає (аж до виникнення онкологічних захворювань) на дихальні шляхи, а також на шкіру й очі. Пари ртуті викликають порушення роботи центральної нервової системи і нирок. Оскільки ртуть може накопичуватися в організмі людини, то в остаточному підсумку ії вплив призводить до розладу розумових здібностей. 
 

Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Медицина || АВТОР: Маланія Б.Д. | ОПУБЛІКУВАВ: Profilaktika | 30.10.2019

 

Дифтерію називають більш небезпечною хворобою, ніж кір. За статистикою, 50-100 випадків з 1000 завершуються летально.

Захворювання на дифтерію зустрічається в усьому світі. Максимальна кількість випадків зазвичай припадає на осінньо-зимовий період.

Під час епідемії дифтерії в Україні з 1991-го до 1998-го року, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли.

Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Медицина || АВТОР: Ткаченко С.П. | ОПУБЛІКУВАВ: Profilaktika | 25.10.2019

 
Дератизація - питання сьогодення
Дератизація – це комплекс обов’язкових санітарно-протиепідемічних заходів направлених на знищення гризунів
Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Медицина || АВТОР: Жаркова Т.М. | ОПУБЛІКУВАВ: Profilaktika | 07.03.2019

 
Що треба знати для того, щоб захиститися від грипу та інших гострих респіраторних вірусних інфекцій?

Грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Епідемічні спалахи припадають на холодну пору року.
Збудник – вірус трьох типів: А, В, С. Віруси грипу В і С викликають поодинокі захворювання, вірус типу А найчастіше стає причиною спалахів хвороби. В останні роки, згідно інформації Українського центру грипу, в минулих епідсезонах циркулювали віруси грипу А (Н1N1) California, А (Н3N2) та віруси грипу В, що не виключає їх циркуляцію і в епідсезоні 2018-2019 років.

Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги. Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.
Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Медицина || АВТОР: Ткаченко С.П. | ОПУБЛІКУВАВ: Profilaktika | 05.02.2019

 

За останні 3  роки відмічається значне підвищення захворюваності на гострі кишкові інфекції, особливо серед дітей, що відвідують заклади дошкільної освіти. Так на  початку 2018 р. у нас в районі було зареєстровано  - 50 випадків на кишкову інфекцію з них, інфіковано ротавірусом 14 дітей. Ротавірусна інфекція  зареєстрована в семи закладах дошкільної освіти.

Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Медицина || ОПУБЛІКУВАВ: Profilaktika | 24.04.2018

 

Кір – це надзвичайно заразне гостре вірусне захворювання. В основному кором хворіють не щеплені діти, що відвідують дитячі заклади. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли кором та не вакциновані проти нього, також залишаються надзвичайно сприйнятливими до цієї інфекції.

Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Медицина || АВТОР: Скидан Н.М. | ОПУБЛІКУВАВ: Profilaktika | 20.04.2018

 
Ситуація по захворюванню на сказ диких та домашніх тварин на території району залишається напруженою, все частіше реєструються випадки захворювання. В березні місяці цього року на території м.Баштанка зареєстровано випадок сказу у домашньої собаки, яка нанесла укуси 4 особам. Потерпілі своєчасно звернулася за медичною допомогою, госпіталізовані до хірургічного відділення ЦРЛ для проведення курсу профілактичних щеплень
Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Медицина || АВТОР: Головченко Т.М. | ОПУБЛІКУВАВ: Profilaktika | 19.04.2018

 

Ситуація по захворюванню на сказ диких та домашніх тварин на території району залишається напруженою. Все частіше реєструються випадки захворювання. В березні місяці цього року на території м. Баштанка зареєстровано випадок сказу у домашньої собаки, яка нанесла укуси 4- особам. Потерпілі своєчасно звернулася за медичною допомогою, та були госпіталізовані до хірургічного відділення ЦРЛ для проведення курсу профілактичних щеплень.

Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Медицина || АВТОР: Головченко Т.М. | ОПУБЛІКУВАВ: Profilaktika | 30.03.2018

 
Проблема головного педикульозу в Україні залишається актуальною протягом всіх років.
Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Медицина || ОПУБЛІКУВАВ: Profilaktika | 04.12.2017

 

Чи знаєте Ви Ваші права та обов’язки як пацієнта? Чи вмієте ними користуватись?

Фото доктора и пациентаЧас від часу кожен з нас може занедужати і потребуватиме певної допомоги: чи-то родичів, чи-то лікарів. І саме при спілкуванні із медичним працівником ми з вами набуваємо статусу пацієнта. Протягом багатьох століть відчуття співчуття виступало основою солідарності людей перед загрозою смертельно небезпечних захворювань чи травм. А страждаючи від недуги, кожен з нас хоче отримати співчуття та допомогу. І чим більше ми страждаємо, тим більше потребуємо вираження цих проявів людяності. Не дарма в перекладі з латини слово "пацієнт” означає "особа, що терпить або страждає”.

Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Медицина || ОПУБЛІКУВАВ: weiss | 30.09.2010

 
    Життя прожити – не поле перейти. Все буває – і радість, і горе.
    Ось і я в листопаді цього року потрапила в рай-лікарню. Привіз туди мене  фельдшер швидкої допомоги А. П. Каделяк – людина доброї душі і щирого серця. У лікарні мене уважно вислухав і оглянув хірург В. Л. Серебро і направив у інфекційне відділення, де мене далі лікував В. А. Решетник. І Володимир Леонідович, і Віктор Анатолійович – уважні лікарі, справжні професіонали своєї справи.
Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Медицина || АВТОР: Ольга ДУБ’ЯГА | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 05.02.2009

 
В качестве борца с лишним весом этому фрукту просто нет равных. Недавние исследования в клинике Scripps в Калифорнии, показали, что так называемая грейпфрутовая диета помогает людям реально бороться с жировыми отложениямиПомните такую шутку – «Что бы такое съесть, что бы похудеть?». А, как известно, в каждой шутке есть лишь доля шутки. Ведь есть такая еда, которая не только не прибавит вам ни грамма, но еще и поможет сбросить то, что уже было набрано. Добавьте эти продукты в свой рацион и наблюдайте, как ваш вес тает.

 

Грейпфрут

 

 

Вы никогда не слышали о грейпфрутовой диете? Странно, очень популярная, между прочим. В качестве борца с лишним весом этому фрукту просто нет равных. Недавние исследования в клинике Scripps в Калифорнии, показали, что так называемая грейпфрутовая диета помогает людям реально бороться с жировыми отложениями.

Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Медицина || ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 26.06.2008
Коментарів: 3

 
1-15 16-25

Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

       Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz