Баштанка.НЕТ

Сб, 27.04.2024, 03:39

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу
E-mail:
Пароль:

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Норковые шубы от клер
  • Медичний Центр Здоров'я
  • Квитки на автобус по Україні, Польщі та Європі
  • Професійний друк
  • Запрошуємо на онлайн навчання в школу ITStar
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    Виставка робіт Олександра Бондаренка:

    Візит М.П.Круглова до Баштанської ЗОШ №1:

    Виставка робіт Олександра Бондаренка:

    -23:

     

    Головна » Статті » Баштанський район » Медицина

    Профілактика ротавірусної інфекції

                        Профілактика  ротавірусної інфекції

     

    За останні 3  роки відмічається значне підвищення захворюваності на гострі кишкові інфекції, особливо серед дітей, що відвідують заклади дошкільної освіти. Так на  початку 2018 р. у нас в районі було зареєстровано  - 50 випадків на кишкову інфекцію з них, інфіковано ротавірусом 14 дітей. Ротавірусна інфекція  зареєстрована в семи закладах дошкільної освіти.

    Для ротавірусної інфекції, характерний сезонний підйом захворюваності взимку та навесні, адже цей вірус стійкий у навколишньому середовищі, не боїться низьких температур, в водопровідній воді зберігається декілька тижнів, в морській воді  3 тижні, на руках  до 4 годин.

    Джерелом інфекції є хвора людина, або носій. Передача збудника відбувається фекально-оральним шляхом під час прямого контакту, вживання в їжу інфікованих ротавірусом страв і води та при контакті з іншими поверхнями та предметами, що могли бути забруднені збудником (іграшки, підлога, меблі, одяг тощо). Ротавірус дуже легко передається від людини до людини. Велика кількість вірусів міститься у фекаліях інфікованих осіб у період з перших днів, навіть годин від початку розвитку клінічних ознак, максимум виділення вірусів спостерігається в перші 3-5 днів від початку хвороби. В ці дні хворий являє собою найбільшу небезпеку для оточуючих.

    Інкубаційний період хвороби може тривати від декількох годин до 7 днів, але найчастіше за все 1-2 дні. Розпочинається захворювання в більшості випадків з проявів ГРЗ (гіперемія зіву, закладеність  носу, нежить, покашлювання, підвищення температури тіла). Лише через певний час приєднується рідкий, водянистий стілець до 4-5 разів на добу (у дітей молодшого віку до 10-15 разів на добу) і блювота. Такі прояви призводять до зневоднення організму. Крім того, можуть з’являтися скарги на загальну слабкість, головний біль, запаморочення. Температура тіла, як правило, тримається в межах 38,5 ˚С і нормалізується на 3-4 день хвороби. До захворювання уразливі всі вікові групи населення, але діти, особливо молодшого віку, переносять інфекцію набагато важче, можливий розвиток ускладнень. Якщо правильно підібрати лікування, то захворювання проходить через 5-7 днів. Але не потрібно займатися самолікуванням. Такі ж симптоми, як і у ротавірусної інфекції, зустрічаються і при набагато серйозніших захворюваннях, наприклад - сальмонельозі або отруєнні. Тому, якщо у дитини підвищена температура тіла супроводжується блювотою, діареєю чи нудотою, необхідно викликати лікаря. Якщо ж до вищевказаних скарг приєднуються болі в животі, то краще викликати швидку допомогу.

    У дорослих ротавірусна інфекція перебігає набагато легше, ніж у дітей. Дуже часто її помилково приймають за тимчасові розлади травлення, викликані вживанням недоброякісних продуктів. У дорослого може бути загальна слабкість, рідкий стілець, зниження апетиту. При цьому ротавірусна інфекція може перебігати і безсимптомно. Це пояснюється більш сильним імунітетом і пристосованістю шлунково- кишкового тракту. Але, якщо доросла людина захворіла, то стає переносником збудника. А якщо поруч є діти, вони можуть легко підхопити інфекцію і захворіти.

    В результаті перенесеного захворювання формується нестійкий імунітет, тому дитина може перехворіти цією інфекцією неодноразово.

    Ротавіруси у зовнішньому середовищі можуть зберігати життєздатність протягом декількох днів, тому в профілактиці діарей, в т.ч. і ротавірусних, у дітей важливим фактором є грудне вигодовування, користування безпечною водою, дотримання санітарних норм при приготуванні та прийомі їжі, ретельне миття посуду, вологе прибирання і провітрювання приміщень, миття рук після прогулянок на вулиці, відвідування туалету чи догляду за дитиною, користування індивідуальними рушничками. Особи, що наглядають за хворими, повинні часто мити руки, обробляти руки антисептичними засобами. Забруднені поверхні повинні бути вимиті водою з милом. Адже, будь-яка кишкова інфекція - це хвороба брудних рук. Ротавіруси виявляються в усьому світі, як у розвинених країнах, так і у тих, що розвиваються. Практично кожна дитина інфікується ротавірусами щонайменше один раз до досягнення 5-річного віку; при цьому перше інфікування звичайно має місце в віці до 3 років.

    Отже ,щоб запобігти цьому захворюванню треба дотримуватись правил особистої гігієни, технології приготування страв, та їх зберігання,якісно проводити прибирання.

            При виникненні ознак захворювання звертайтеся за медичною  допомогою. Бережіть своє здоров’я та здоров’я ваших рідних!

     

     

     

    При написанні статті використана інформація з сайту www.vyshgorod.city

     

     

    Помічник лікаря епідеміолога Баштанського МРВ ЛД

    Головченко Т.М.(Тел.2-51-59)



    Джерело публікації: www.vyshgorod.city
    Категорія: Медицина | Опублікував: Profilaktika (24.04.2018)
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    (можна через соцмережі та акаунти у "Фейсбук", "Гугл" та ін.)

    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz