Баштанка.НЕТ
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Пт, 22.01.2021, 09:05

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
Видатні люди Баштанки та району
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
 
 

ВИПАДКОВІ ФОТО:

---11:

День Захисника Вітчизни - 2011:

---13:

Пенсійний фонд:

 

Головна » Статті » Баштанський район » Медицина

Профілактика ротавірусної інфекції

                    Профілактика  ротавірусної інфекції

 

За останні 3  роки відмічається значне підвищення захворюваності на гострі кишкові інфекції, особливо серед дітей, що відвідують заклади дошкільної освіти. Так на  початку 2018 р. у нас в районі було зареєстровано  - 50 випадків на кишкову інфекцію з них, інфіковано ротавірусом 14 дітей. Ротавірусна інфекція  зареєстрована в семи закладах дошкільної освіти.

Для ротавірусної інфекції, характерний сезонний підйом захворюваності взимку та навесні, адже цей вірус стійкий у навколишньому середовищі, не боїться низьких температур, в водопровідній воді зберігається декілька тижнів, в морській воді  3 тижні, на руках  до 4 годин.

Джерелом інфекції є хвора людина, або носій. Передача збудника відбувається фекально-оральним шляхом під час прямого контакту, вживання в їжу інфікованих ротавірусом страв і води та при контакті з іншими поверхнями та предметами, що могли бути забруднені збудником (іграшки, підлога, меблі, одяг тощо). Ротавірус дуже легко передається від людини до людини. Велика кількість вірусів міститься у фекаліях інфікованих осіб у період з перших днів, навіть годин від початку розвитку клінічних ознак, максимум виділення вірусів спостерігається в перші 3-5 днів від початку хвороби. В ці дні хворий являє собою найбільшу небезпеку для оточуючих.

Інкубаційний період хвороби може тривати від декількох годин до 7 днів, але найчастіше за все 1-2 дні. Розпочинається захворювання в більшості випадків з проявів ГРЗ (гіперемія зіву, закладеність  носу, нежить, покашлювання, підвищення температури тіла). Лише через певний час приєднується рідкий, водянистий стілець до 4-5 разів на добу (у дітей молодшого віку до 10-15 разів на добу) і блювота. Такі прояви призводять до зневоднення організму. Крім того, можуть з’являтися скарги на загальну слабкість, головний біль, запаморочення. Температура тіла, як правило, тримається в межах 38,5 ˚С і нормалізується на 3-4 день хвороби. До захворювання уразливі всі вікові групи населення, але діти, особливо молодшого віку, переносять інфекцію набагато важче, можливий розвиток ускладнень. Якщо правильно підібрати лікування, то захворювання проходить через 5-7 днів. Але не потрібно займатися самолікуванням. Такі ж симптоми, як і у ротавірусної інфекції, зустрічаються і при набагато серйозніших захворюваннях, наприклад - сальмонельозі або отруєнні. Тому, якщо у дитини підвищена температура тіла супроводжується блювотою, діареєю чи нудотою, необхідно викликати лікаря. Якщо ж до вищевказаних скарг приєднуються болі в животі, то краще викликати швидку допомогу.

У дорослих ротавірусна інфекція перебігає набагато легше, ніж у дітей. Дуже часто її помилково приймають за тимчасові розлади травлення, викликані вживанням недоброякісних продуктів. У дорослого може бути загальна слабкість, рідкий стілець, зниження апетиту. При цьому ротавірусна інфекція може перебігати і безсимптомно. Це пояснюється більш сильним імунітетом і пристосованістю шлунково- кишкового тракту. Але, якщо доросла людина захворіла, то стає переносником збудника. А якщо поруч є діти, вони можуть легко підхопити інфекцію і захворіти.

В результаті перенесеного захворювання формується нестійкий імунітет, тому дитина може перехворіти цією інфекцією неодноразово.

Ротавіруси у зовнішньому середовищі можуть зберігати життєздатність протягом декількох днів, тому в профілактиці діарей, в т.ч. і ротавірусних, у дітей важливим фактором є грудне вигодовування, користування безпечною водою, дотримання санітарних норм при приготуванні та прийомі їжі, ретельне миття посуду, вологе прибирання і провітрювання приміщень, миття рук після прогулянок на вулиці, відвідування туалету чи догляду за дитиною, користування індивідуальними рушничками. Особи, що наглядають за хворими, повинні часто мити руки, обробляти руки антисептичними засобами. Забруднені поверхні повинні бути вимиті водою з милом. Адже, будь-яка кишкова інфекція - це хвороба брудних рук. Ротавіруси виявляються в усьому світі, як у розвинених країнах, так і у тих, що розвиваються. Практично кожна дитина інфікується ротавірусами щонайменше один раз до досягнення 5-річного віку; при цьому перше інфікування звичайно має місце в віці до 3 років.

Отже ,щоб запобігти цьому захворюванню треба дотримуватись правил особистої гігієни, технології приготування страв, та їх зберігання,якісно проводити прибирання.

        При виникненні ознак захворювання звертайтеся за медичною  допомогою. Бережіть своє здоров’я та здоров’я ваших рідних!

 

 

 

При написанні статті використана інформація з сайту www.vyshgorod.city

 

 

Помічник лікаря епідеміолога Баштанського МРВ ЛД

Головченко Т.М.(Тел.2-51-59)Джерело публікації: www.vyshgorod.city
Категорія: Медицина | Опублікував: Profilaktika (24.04.2018)
Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям через соціальні мережі:
Всього коментарів користувачів сайту: 0

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)

avatar
 
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанського району:

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

         

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz