|
В категорії матеріалів: 72 Показано матеріалів: 1-15 |
Сторінки: 1 2 3 4 5 » |
Сортувати за:
Даті ·
Назві ·
Коментарям ·
Переглядам
Багаторічна нестабільність в Україні, нинішня економічна криза, політичні протистояння, постійне зростання цін, призвели до відсутності замовлень на будівництво об’єктів – така невтішна ситуація у тих, хто ще кілька років тому пишався професією будівельника. Щоправда, реорганізація галузі народила приватні підприємства, товариства будівельних профілів, сучасні євроремонти роблять десятки міні-бригад та «одиночників», які також мають причетність до професійного свята будівельників.
Ім’я Михайла Андрійовича Лашина відоме всьому району. Багато років він очолював одне з найбільших будівельних підприємств району, колектив якого налічував сотні спеціалістів, і всі вони мали роботу й пристойну зарплату. ми запросили на інтерв’ю керівника ТОВ “Будівельник“.
|
Така вже вона доля хліборобська, яка цілком залежить від погодних умов. Якщо довго немає дощів, радіють землероби кожній хмаринці, сподіваються, що напоїть вона спраглу землю цілющою вологою. Тривожаться й коли надто задощить, бо це заважає роботі.
Саме на небо і поглядали люди, які поралися на полях під зеленим Клином, що належать ВАТ «Баштанська райсільгоспхімія». Захмарило, почав накрапати дощ.
|
Немов екзаменуючи сільгосптоваровиробників на самовідданість, витривалість, мудрість і наполегливість, небо цього літа частенько зрошує поля нашого району дощами. Тому в учасників жнивної кампанії не завжди так складається, як планувалося. Та як не старається негода, її примхам хлібороби протиставили всю свою майстерність і старання, ефективно використовують буквально кожну сприятливу хвилину і сьогодні косовиця в районі добігає кінця.
Христофорівський степ, де господарює ВАТ «Баштанська с/г МТС», вже відколосився. Упродовж шляху, аж ген за небокрай ніби в почесній варті вишикувалися тополі. Ясна небесна блакить, помережена білявими «дідами», віщує чергову зливу. Її голубінь разом із золотою стернею, що їжачиться на щойно скошених гонах, створюють дивовижний контраст і мимоволі спадає на думку: недарма саме ці кольори лягли в основу дизайну нашого державного прапора.
|
Відомий французький письменник
Гі де Мопасан говорив:
«Все прекрасне, красиве, ідеальне,
що є на світі, створено не Богом,
а людиною і розумом людським».
І, мабуть, немає на світі жодної людини, яка б не прагнула бути красивою, а особливо, жінки. Для цього й відкриваються в нашому місті салони, перукарні, аби люди Баштанки та району були красивими, впевненими в собі. ось і минулої середи біля ринкової площі на території АЗС ТОВ «Кворум-нафта» відкрився ще один салон-перукарня під назвою «Долорес».
|
Відкриття в червні 2003 року першої в області локальної споруди по очистці питної води в нашому місті було важливим кроком до вирішення питання забезпечення населення якісною питною водою. За ці роки бювет КП «Міськводоканал» завоював авторитет і користується попитом не лише в баштанців і жителів району, а й сусідніх районів та багатьох проїжджих.
|
Баштанський район на Миколаївщині є одним з найбільш постраждалих від російської агресії. Понад 4800 об’єктів приватної власності були зруйновані, а деякі ОТГ зазнали окупації. Станом на 4 грудня район відновлюється за допомогою державних програм, волонтерів та місцевих громад. Про це під час брифінгу повідомив начальник Баштанської районної військової адміністрації, Владислав Дмитрів.
|
Серед полонених виявилися офіцери-зрадники з Криму (Фото Генштабу)
Жителі села Плющівка у Миколаївській області на початку березня взяли в полон 11 російських військових. Серед них виявилися колишні українські офіцери, які зрадили присязі під час окупації Криму, йдеться у матеріалі видання "Ґрати".
Партизанський спротив організувала місцева мешканка Світлана Ванжула.
Вона розповідає, що координувала місцевих жителів, які переміщалися між імпровізованими постами.
|
Дуже актуальним сьогодні стало питання застосування касових апаратів фізичними особами-підприємцями. Адже, відповідно до Закону України від 1 грудня 2020 р. №1017-ІX, з 1 січня цього року передбачено обов’язкове використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) або програмних РРО для фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку II-IV груп – незалежно від обсягу доходу та сфери діяльності.
Цю тему порушували під час наради голова Миколаївської ОДА Віталій Кім, його заступник Микола Марінов та головний податківець області Дмитро Прокоф’єв з керівниками районів та головами міських, сільських рад, про що детально розповідалося у попередньому номері газети.
Нагадаємо, закон пояснює, що суб’єкти господарювання мають можливість використовувати як апаратний, так і програмний РРО – це може бути програма, чи додаток на смартфон, планшет, комп’ютер, який дозволяє з будь-якого пристрою сформувати розрахунковий документ. Відповідне програмне забезпечення надається ДПС суб’єктам господарювання безкоштовно.
Поряд з безкоштовними ПРРО, фізичні особи-підприємці можуть використовувати будь-який представлений на ринку ПРРО відповідно до своїх фінансових можливостей та функціональних потреб.
|
18 листопада до редакції районної газети звернулася жителька мікрорайону «Агропромтехніка», з проханням опублікувати у фейсбук-групі «Баштанка» відео, відзняте на телефон, з текстом: «Хочу надіслати відео, в якому видно чим ми дихаємо. Крик душі!!! Ввечері не можна було дихати, а сьогодні зранку я спостерігаю таку картину (господиня відзняла авто, на якому осіла сажа – ред.). Чому місцева влада не реагує? Адже це викиди забруднюючих речовин від виробництва олії ТОВ «Соняшниковий світанок», що знаходиться на сільгосптехніці».
З коментарів, що посипалися під цим дописом, стало зрозуміло, що забруднюючі викиди це не випадковість і не рідкість, а проблема, що сильно дошкуляє баштанчанам, які часто дихають сажею.
|
14 грудня в Баштанці сталася важлива історична подія: на центральному кладовищі міста відбувся обряд перепоховання останків поселенців Полтавки-Баштанки початку ХІХ століття, ексгумованих під час вишукувальних археологічних досліджень на місці давнього цвинтаря, що знаходилося у центральній частині Баштанки.
У зворушливій церемонії взяли участь голова Баштанської міської ради Олександр Береговий, начальник відділу розвитку культури і туризму виконавчого комітету міської ради Світлана Березовська, співробітники Баштанського краєзнавчого музею, працівники відділу з питань засобів масової інформації та зв’язків з громадськістю Баштанської міської ТГ, редакції «Голосу Баштанщини» та кілька жителів міста. На жаль, не було представників від інших гілок влади.
|
|
|