Баштанка.НЕТ

Сб, 27.04.2024, 15:34

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу
E-mail:
Пароль:

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Норковые шубы от клер
  • Медичний Центр Здоров'я
  • Квитки на автобус по Україні, Польщі та Європі
  • Професійний друк
  • Запрошуємо на онлайн навчання в школу ITStar
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    День Захисника Вітчизни - 2011:

    З 8 березня!:

    _-10:

    З 8 березня!:

     

    Головна » Статті » Баштанський район » Суспільство

    Естафета крокує селами Баштанщини – архівна публікація районної газети «Голос Баштанщини»

    Стрімкий плин часу все більше віддаляє нас від тих героїчних вогненних років Великої Вітчизняної війни, тож наш святий  обов’язок завжди виявляти шану та повагу до ветеранів, які в суворих випробуваннях та стражданнях, ціною власного життя здобули нелегку перемогу над фашизмом.
    І нехай летять роки, але ніколи не висохне криниця людської пам’яті. Бо на сторожі цієї пам’яті – вічне солдатське братство наших дідів, святі материнські сльози, гірка вдовина доля і вкрадене дитинство наших батьків.
    Естафета «Пам’ять», що розпочала свою ходу в нашому районі з Привільного, крокує від села до села. В кінці червня Кашперо-Миколаївська сільська рада передала пам’ятний альбом районної естафети «Пам’ять» Ленінській сільській раді.

     

    Урочисте дійство відбулося біля священного місця села – на Пагорбі Слави. зібрались в селі Леніне від старого до малого.  Ленінський сільський голова Любов Подпальна згадала про те, що близько 400 жителів села Леніне не повернулися з війни в 1945 році, уже в мирний час померло 183 учасника бойових дій. тому на сьогоднішній день в селі не залишилось жодного ветерана. Однак пам’ять про них, про героїчний подвиг ленінців живе у вдячних серцях земляків.

    Як реквієм  пам’яті звучать поетичні слова голови Кашперо-Миколаївської ветеранської організації Любові Олександрівни Землякової, які вона сама написала для вітання учасникам зібрання, присвяченого подіям часів Великої Віт-чизняної війни.

    Передаючи пам’ятний альбом районної естафети ленінцям, Кашперо-Миколаївський сільський голова Юрій Шевченко, відзначив важливість військово-патріотичного виховання підростаючого покоління і наголосив, що саме ця акція сприяє тому, що ніхто і ніколи в нашій державі не повинен бути забутим.
    Голова Ленінської ветеранської організації Олена Михайлівна Дрібко та учасник Великої Вітчизняної війни Сабіна Михайлівна Дрожак від імені присутніх поклали квіти до пам’ятника загиблих земляків, а учні Ленінської ЗОШ підготували змістовну тематичну сторінку про героїчне минуле в роки Великої Вітчизняної війни. 

    Минулого тижня у Єрмолівці відбувся мітинг, присвячений передачі естафети «Пам’ять» від Ленінської до Єрмолівської сільської ради.
    На території Єрмолівської сільської ради залишилось 5 учасників і свідків Великої Вітчизняної війни. Це – Володимир Дмитрович Іванов, Григорій Семенович Бабенко, Петро Парфентійович Гальчук, Іван Парфентійович Гальчук, Григорій Захарович Олексієнко. Жоден з них, на жаль, не зміг за станом здоров’я завітати на цю урочистість.

    Вітаючи присутніх від імені районної ради, райдержадміністрації, депутатського корпусу району, заступник голови районної ради Людмила Луценко наголосила, що день передачі естафети пам’яті і слави ввійде незабутньою сторінкою в історію рідного краю, як символ нашої вдячної пам’яті тим, хто здобув перемогу у війні, хто поклав на вівтар Перемоги найдорожче – життя.
    – Мета естафети «Пам’ять» – донести до молодого покоління правду, не дати нікому применшити, забути велич і славу нашої перемоги,– сказала голова районної ветеранської організації Лідія Андреєва. – Про це ми ніколи не повинні забувати і пам’ятати, якою ціною дісталася нам перемога.
    – Пройде час і про героїчне минуле прийдешнє покоління буде дізнаватися з архівних документів, книжок, кінофільмів. А ми щасливі з вами тим, що поруч з нами ще живуть ветерани, – продовжила голова Єрмолівської ветеранської організації Галина Шличок. – Саме з їх спогадів ми дізнаємось, якими складними і важкими були їх життєві дороги. Ми висловлюємо безмежну вдячність ветеранам за щастя жити, вчитись і працювати, виховувати дітей, вирощувати хліб, радіти сонцю. Низький уклін вам, шановні.
    І ось настала урочиста мить – передача книги «Пам’ять» від Ленінської сільської ради, яку привезли сільський голова Любов Подпальна і голова первинної ветеранської організації Олена Дрібко.
    – У справу розгрому ненависного ворога внесли свій вклад і жителі Ленінської сільської ради, – сказала Любов Подпальна. – 243 чоловіка загинуло, визволяючи Леніне, Михайлівку, Архангельське, Лисянку. Вони були поруч: росіяни і білоруси, українці та євреї. Вони поховані на нашому Пагорбі Слави. Їх імена викарбувані золотими літерами на стелах. вічна їм пам’ять!

    Єрмолівський сільський голова Галина Балдич пообіцяла з гідністю пронести цю естафету, а в оформлення книги «Пам’ять» вкласти частинку своєї душі.
    – Ми, ваші нащадки, клянемося берегти і шанувати пам’ять, любити цю святу землю, як любили її ви, – від імені учнів сказала директор Єрмолівської ЗОШ Тетяна Біляєва. – Педагогічний колектив та учні нашої школи проводять велику пошукову роботу. В школі створено музейну кімнату та куточок бойової слави. Учні доглядають за пам’ятниками, шефствують над ветеранами. Приймаючи естафету пам’яті, ми схиляємо голови перед священною пам’яттю загиблих, щиро дякуємо живим.

    Море квітів лягло до підніжжя меморіалу на Пагорбі Слави, де в бронзі і в людській пам’яті навічно викарбувані 87 імен односельчан, які полягли смертю хоробрих за Батьківщину.
    Чудовий концерт підготували самодіяльні артисти під керівниц-твом директора Єрмолівського будинку культури Ольги Вакалюк.
    Після святкового концерту гості відвідали учасника бойових дій Григорія Семеновича Бабенка, привітали його з цією визначною датою, висловили слова подяки за його бойовий шлях.

     
    Фото автора

    Опубліковано у районній газеті "Голос Баштанщини"
    №64 від 23 липня 2009 року.

     
    PDF версія цього номера районної газети доступна за цим лінком.
    Приємного перегляду архіву "Голосу Баштанщини"!

     
    Категорія: Суспільство | Опублікував: bashtanka (18.02.2024) | Автор: Олена ВИНОГРАДОВА

    ПОШУК за ключовими словами (тегами): село Лук'янівка, районна газета, архівна публікація, естафета Пам'ять, село Кашперо-Миколаївка, село Леніне, Голос Баштанщини
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    (можна через соцмережі та акаунти у "Фейсбук", "Гугл" та ін.)

    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz