Немов екзаменуючи сільгосптоваровиробників на самовідданість, витривалість, мудрість і наполегливість, небо цього літа частенько зрошує поля нашого району дощами. Тому в учасників жнивної кампанії не завжди так складається, як планувалося. Та як не старається негода, її примхам хлібороби протиставили всю свою майстерність і старання, ефективно використовують буквально кожну сприятливу хвилину і сьогодні косовиця в районі добігає кінця.

Христофорівський степ, де господарює ВАТ «Баштанська с/г МТС», вже відколосився. Упродовж шляху, аж ген за небокрай ніби в почесній варті вишикувалися тополі. Ясна небесна блакить, помережена білявими «дідами», віщує чергову зливу. Її голубінь разом із золотою стернею, що їжачиться на щойно скошених гонах, створюють дивовижний контраст і мимоволі спадає на думку: недарма саме ці кольори лягли в основу дизайну нашого державного прапора.
Жнивний фініш у МТС практично на порозі. Раннє збіжжя зібране і звезене на критий тік все до зернини. Дощ трохи призупинив збирання ріпаку.
– Сируватий ще, та косити треба. Самі бачите, що робиться з погодою, – каже досвідчений комбайнер Микола Гінжул, якого в колективі шанобливо величають Яковичем. – Зернові вихопили, хоча й доводилося перечікувати, допоки підсохне грунт і провітриться колос. Ріпакова нива не така багата, як у минулому році, тому докладемо всіх зусиль, щоб не допустити втрат.
За помічника у Гінжула – Василь Лавренчук. Крім них, комбайнує ще один екіпаж, до складу якого входять комбайнер Валерій Голуб та його помічник Микола Кураса.
Зерно з поля на тік доставляють водії Віктор Ницик, Олександр Буга, Микола Рудніченко, трактористи Микола Савіцький та два Олександри – Середа і Широков.
Вистачає роботи у цю напружену пору і водіям легкового транспорту – Володимиру Широкову, Михайлу Вартовнику, Володимиру Гвоздю та Сергію Тимощуку.
Вже не перший рік приїздять на допомогу зі своїми потужними вантажівками водії з Чернівецької області Микола Гінко, Василь Мустяца, Анатолій Кир’ян та Василь Кирилюк.
За будь-якої погоди шумить тік, бо тут ні на хвилину не припиняється робота: люди і механізми досушують, сортують зерно. Відправляють його на зерно-приймальні пункти, у власні комори.
Все тут по-господарськи. Чисто, акуратно, бурти зерна майстерно вивершені, розміщені посортово. Відчувається дбайлива рука незмінного завідуючого током.
– Хіба ж то я зробив, – не звик до компліментів Олексій Пустовойтов. – члени трудового колективу у нас вдало підібрані, працюють на совість, не покладаючи рук.
Та все ж багаторічний досвід завідуючого током, помножений на сумління і порядність, роблять велику справу. На току близько 4 тисяч тонн зерна, вже надійшла сюди і перша сотня тонн ріпаку.
Надійною помічницею у Олексія Васильовича є вагар Віра Юрчик, яка скрупульозно веде облік руху збіжжя.
Як завжди, на «відмінно» працюють надійно відлагоджені вмілими руками Олега Голуба, Павла Приходька, Олександра Юрчика два ЗАВи. Ці слюсарі не лише успішно експлуатують свої ЗАВи, а й тримають у належному стані всю очисну і навантажувальну техніку. Електрозабезпечення току здійснюють Олег Ревво і Олександр Ползіков. Біля очисної машини ОВС-10 старанно пораються оператор Віктор Теплюк, робітниці току Лідія Мількович, Роза Левандовська, старшокласник Дмитро Зінченко. наводять скрізь відповідний порядок, вантажать зерно Віктор Панчук, Ганна Стингач, Максим Новіцький, Ольга Арап, Наталя Горте, Олександр Лосєв, Микола Молодцов, Олександр Мальцев, Дмитро Завгородній, Василь Стингач та інші. разом з дорослими ударно працюють і школярі. Особливою старанністю відзначається учень Баштанської ЗОШ №1 Олександр Єсипенко.
Подбало керівництво і про гаряче харчування учасників косовиці. Його забезпечує бригада у складі Тетяни Богданової, Лариси Єськової, Наталі Богданової та Наталі Сметанкіної.
Чимало схвальних слів сказали працівники на адресу головного агронома Олександра Заворотнюка, який постійно дбає про високу культуру землеробства, грамотно використовує технологію вирощування сільгоспкультур, постійно знаходиться в полі під час їх збирання.
Приємно було почути з вуст людей відгуки про очільника МТС:
– Микола Миколайович Гончаренко у нас справжній хазяїн. Це – лідер по натурі, людина особливого складу, поведінки. Микола Миколайович завжди має свою точку зору на все. Він і сам не дає собі спокою, і підлеглих «заводить». А добрі наміри переростають у добрі наслідки, – кажуть МТСівці.
… Покидали ми територію току під розмірений гуркіт працюючої техніки. Знову накрапав дощ, але люди не покидали своїх робочих місць, поралися біля золотавого зерна, доводили його до потрібної кондиції. Вони тримають високу марку підприємства, що створене на основі приватної власності і на орендних відносинах, де все вимірюється часткою прибутку.
Опубліковано у районній газеті "Голос Баштанщини"
№64 від 18 липня 2009 року.
PDF версія цього номера районної газети доступна за цим лінком.
Приємного перегляду архіву "Голосу Баштанщини"!
|