Головна сторінка

Пт, 26.04.2024, 16:15

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка
Меню сайту

Категорії  СТАТтЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу
E-mail:
Пароль:

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

Оновлені теми на форумі

  • Норковые шубы от клер
  • Медичний Центр Здоров'я
  • Квитки на автобус по Україні, Польщі та Європі
  • Професійний друк
  • Запрошуємо на онлайн навчання в школу ITStar
  • Головна » Статті » Баштанський район » Суспільство

    В категорії матеріалів: 72
    Показано матеріалів: 61-72
    Сторінки: « 1 2 3 4 5

    Сортувати за: Даті · Назві · Коментарям · Переглядам
    В День сімнадцятиріччя  незалежності

        Вбравшись гарно і вишукано, як сімнадцятирічна юнка, Баштанщина урочисто відзначила чергову річницю з дня народження нашої молодої незалежної держави.
        Того дня, 23 серпня, урочистості розпочалися біля погруддя Великого Кобзаря – в центрі нашого міста, куди зійшлися і з’їхалися представники кожного куточка нашого району на чолі із сільськими головами, баштанці, гості нашого степового, хлібосольного краю. Людей зібралося не одна сотня і це ще одне свідчення тому, що Незалежність – дорогоцінний скарб, практична реалізація віковічних прагнень багатьох поколінь волелюбних українців та стан душі мільйонів сучасних нащадків козацької слави. А баштанців – особливо. Бо ще їхні діди і прадіди відстоювали власну незалежність, змогли вибороти і проголосити свою Баштанську республіку.
    Розквітли жовто-блакитним різнобарв’ям, кольоровими кульками і гірляндами прапорців, яскравими серпневими квітами головні вулиці і площі міста. Біля священного місця – пам’ятника Т. Г. Шевченку встановлено Державний Прапор України. Звучать українські пісні. В почесній варті юнаки і дівчата в національних костюмах із жовто-блакитними стрічками в руках.
        З квітами і прапорами сюди направляється колона демонстрантів на чолі із ке-рівниками міста і району.
        Під звуки фанфар розпочинають святкове дійство учасники художньої самодіяльності Палацу культури.
        Жовтий колір – це колір пшеничної ниви, зерна, що дарує життя всьому сущому на землі, колір сонця. Блакитний колір символізує ясне, мирне, чисте небо – такий наш національний прапор.
    Прапор – це державний символ,
    Він є в кожної держави;
    Це для всіх ознака сили,
    Це для всіх ознака слави.
    Прапор свій здіймаєм гордо,
    Ми з ним дужі і єдині,
    Ми навіки є народом
    Українським в Україні.
    ....
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Суспільство || АВТОР: Газета "Голос Баштанщини" | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 08.09.2008

     
     Баштанський сирзавод, нагороди Баштанського сирзаводу   Питання забруднення навколишнього середовища стічними водами ЗАТ «Баштанський сирзавод» вже кілька років не зрушується з мертвої точки, а жителі Новогеоргіївки, Червоної Зірки, Костянтинівки та Пісок продовжують задихатися від нестерпного смороду, особливо влітку.
    Ця проблема вийшла вже за межі району й зацікавила депутатів обласної ради. Зокрема, його порушив депутат обласної ради Юрій Пантелейчук на досить високому рівні. Розпорядженням голови Миколаївської обласної ради Тетяни Демченко створена спеціальна робоча група, яка побувала у нашому ра-йоні минулої середи. У складі  робочої групи – заступники голови облради, депутати обласної ради, державні санітарні лікарі, представники екологічної інспекції,  державного управління охорони навколишнього природного середовища по Миколаївській області.
        Про серйозність питання свідчив і той факт, що в роботі комісії взяли участь перші особи району – т. в. о. голови райдержадміністрації Іван Рубський та голова районної ради Михайло Бенюх.
        При виїзді на місце учасники наради переконалися, що каламутний потік продовжує нести стоки впродовж багатьох кілометрів і впадає у річку Інгул, взяли тут проби з тим щоб зробити відповідні аналізи, поспілкувалися із жителями сіл, що розташовані вздовж того смердючого струмка. Жителі сіл, побачивши численну делегацію, виходили на вулиці, підходили до гурту. Звісно ж, скаржилися, просили допомогти, бо вранці і ввечері  в селі взагалі нічим дихати, хворіють старенькі люди і діти.
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Суспільство || ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 02.07.2008
    Коментарів: 2

     
        Державним бюджетом України на 2008 рік передбачено 403 млн. гривень на виплату разової грошової допомоги, відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань». Роз-міри такої допомоги встановлено постановою уряду від 12.03.08.
        До 5 травня разову грошову допомогу отримають ветерани війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, особи, на яких поширюється Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», жертви нацистських переслідувань. Допомога буде ви-плачуватися у таких розмірах:
        – інвалідам війни І групи – по 500 грн.;
        – інвалідам війни ІІ групи – по 400 грн.;
        – інвалідам війни ІІІ групи – по 350 грн.; – учасникам бойових дій, колишнім неповнолітнім в’язням концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, – по 310 грн.;
        – особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – по 500 грн.;
        – членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами, які не одружилися вдруге, – по 170 грн.;
        – учасникам війни та колишнім в’язням концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби у тилу ворога – по 65 грн.
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Суспільство || АВТОР: Якимчук Ніна | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 05.05.2008

     
        Постановою Кабінету Міністрів України №150 від 7.02.07 затверджено Порядок виплати деяким категоріям інвалідів грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування, яким визначено механізм виплати грошової компенсації та її розміри.
        Виплата грошової компенсації за путівку та за самостійне лікування проводиться управлінням праці та соціального захисту населення за місцем перебування на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням: особам, інвалідність, яких пов’язана з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, що потребують лікування супутніх захворювань відповідно до медичних рекомендацій; іншим інвалідам.
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Суспільство || АВТОР: Калушка Світлана | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 05.05.2008

     
    На рассвете, в 4 утра, когда Баштанка еще спала крепким сном, около двух десятков человек на трех грузовиках и легковушке с прицепом подъехали к зданию бильярдной в центре городка    На рассвете, в 4 утра, когда Баштанка еще спала крепким сном, около двух десятков человек на трех грузовиках и легковушке с прицепом подъехали к зданию бильярдной в центре городка. Проникнув в помещение, налетчики стали выносить имущество, попадающееся им под руку: не погнушались даже батареями отопления. Оперативная группа Баштанского райотдела милиции, вызванная по звонку хозяина бильярдной, несмотря на его требования остановить грабеж, отстраненно наблюдала за погрузкой вещей, затем милиционеры отправились в соседний кафетерий пить кофе…
        Дело начиналось с мелочей
        Изрядно обив пороги районной милиции и прокуратуры, Николай Ильич Гибец и его сын Александр - частный баштанский предприниматель, обратились за помощью в редакцию: “Помогите нам получить ответ на вопрос: что было в ночь с первого на второе сентября прошлого года? Если это была не организованная кража, не грабеж, не конфискация, не реприватизация, не рейдерство, что же? На каком основании, по законам какой страны нас лишили имущества?”
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Суспільство || АВТОР: Порфир'єва Галина | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 22.04.2008
    Коментарів: 6

     
    Ігроманія, ігрові автомати, захворювання на лудоманію    Дух споживацтва, який нас всіх останнім часом захопив - постійно спонукає до заробляння грошей задля задоволення матеріальних потреб.         Споживацтво – немає національних рис, воно поглинуло більшу частину глобалізованого світу, але має національну специфіку. За останні 17 років у нашій країні відбулося глобальне «перетасування» цінностей пов’язане не лише з економічними труднощами, а й з повним зламом тоталітарної системи ідеологічних понять. Позитивом у минулому було те, що всі ми жили по передбачуваному життєвому сценарію з певними соціальними гарантіями і чітко знали межі свого існування. Але стався злам, і люди, які жили з ідеєю, що людина – ніщо, а суспільство – усе, раптом в один момент втратили гарантовану соціальну підтримку, опинившись у ситуації коли кожен відповідає за свій добробут сам. Держава «відсунулася» від людини. Все це породило психологічну кризу у суспільстві, яка і призвела до економічних труднощів та неблагополуччя більшості населення. Як це не дивно звучить, але хвороби економіки і політики викликані саме психологічною кризою, а не навпаки.
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Суспільство || АВТОР: Генералов Олександр | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 22.04.2008

     
    Молодіжна політика

     Що ми робимо для молоді, чого прагнемо від неї та що молодь чекає від нас?


          Завжди варто думати про майбутнє, але воно залежить від того що було вчора та особливо сьогодні. Що ми зробимо сьогодні для свого майбутнього таким воно і буде. Кожен по своєму дивиться в день завтрішній та різними є очікування, але більшість все-таки думає про  краще майбутнє для своїх дітей та онуків. Що ми передамо своїм нащадкам, чого  прагнемо від них та що молодь думає про нас? Своїми думками про молодіжну політику в районі діляться представники місцевої влади, батьки, учні міських навчальних закладів.

    =====>>
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Суспільство || АВТОР: Генералов Олександр | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 14.04.2008

     
    Незабаром відбудуться позачергові вибори депутатів до Верховної Ради, які призначив Президент України за згодою всіх політичних партій. Дехто говорить, що вони не правомірні, не відповідають Конституції. Як на мою думку, ні ці, ні попередні вибори теж не були конституційні, адже порушується ст. 76, в якій говориться, що депутатом може бути кожен громадянин України, який на день виборів досяг 21 року і проживає в Україні не менше 5 років. А що відбувається?

    Ми бачимо, що вибори проводяться за партійними списками. Верховна Рада порушує ст. 157, де говориться, що вона не має права змінювати Конституцію. Таке право має народ. Тож хочу запитати в тих, хто проти розпуску парламенту: а чи він нам такий потрібен, коли закони, що він приймає, вносять протиріччя або не виконуються зовсім?

    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Суспільство || АВТОР: Костюк Василь | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 18.09.2007

     
    Слово «гендер» вперше з’явилося в 70-ті роки нашого століття для опису со-ціально визначених характеристик чоловіків та жінок на відміну від біологічно визначених (стать). Можна сказати, що люди народжуються жіночої або чоловічої статі, а потім вчаться бути дівчатами та хлопцями, щоб згодом сформуватися у жінок та чоловіків, рівно-правних членів суспільства. Гендер, як поняття, відноситься до соціально набутої поведінки і очікувань, які асоціюються з обома статями. Подібно расі і класу, гендер – це категорія соціальна, яка виникає у великому розмаїтті нашого життя і визначає наші суспільні стосунки з іншими людьми...
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Суспільство || АВТОР: Смола Людмила | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 03.08.2007
    Коментарів: 3

     
    Як не боляче про це вести мову, однак мовою цифр сумна статистика дитячих доль звучить саме так: в районі 120 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 106 знаходяться під опікою громадян, 14 дітей перебувають під опікою різних закладів освіти – шкіл-інтернатів та ПТУ, ще 26 дітей усиновлено.
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Суспільство || АВТОР: Ольга ГІБЕЦЬ | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 10.07.2007

     

    З 10 по 20 травня 2007 року в Баштанському районі проходить акція присвячена Дню пам’яті людей, що померли від СНІДу. В рамках акції проведено наступні заходи: чотири навчально-тренінгових заняття для молоді - „Вбережи себе від СНІДу”, серед учнівської молоді міста Баштанка РЦСССДМ проведено опитування „Що ви знаєте про ВІЛ/СНІД”, конкурс малюнків на асфальті, 18 травня в центрі міста Баштанка відбувся Мітинг пам’яті людей, що померли від СНІДу.

    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Суспільство || АВТОР: Василь | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 21.05.2007

     

    Ситуація із захворюванням на ВІЛ/СНІД щороку погіршується. Аналіз офіційних даних свідчить, що продовжується зростання і поширення інфекції в усіх регіонах України Миколаївська область в трійці найбільш уражених.

    Викликає занепокоєння стан захворюваності і в Баштанському районі. На обліку з ВІЛ-інфекції перебуває 91 особа, з яких 20 - дітей. Хворих на СНІД - 8, з них - двоє дітей. В загальній структурі хворих, які знаходяться на обліку, найбільше заражені статевим шляхом - 41%, від матері до дитини - 37,3%.

    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Суспільство || АВТОР: Василь | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 17.04.2007

     

    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           



    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz