Баштанка.НЕТ
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Нд, 16.06.2019, 18:17

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
Видатні люди Баштанки та району
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
загрузка...
 
 

ВИПАДКОВІ ФОТО:

-34:

---41:

Виставка робіт Олександра Бондаренка:

Візит М.П.Круглова до Баштанської ЗОШ №1:

 

Головна » Статті » Баштанський район » Суспільство

ВІЛ/СНІД не можна ігнорувати

Ситуація із захворюванням на ВІЛ/СНІД щороку погіршується. Аналіз офіційних даних свідчить, що продовжується зростання і поширення інфекції в усіх регіонах України Миколаївська область в трійці найбільш уражених.

Викликає занепокоєння стан захворюваності і в Баштанському районі. На обліку з ВІЛ-інфекції перебуває 91 особа, з яких 20 - дітей. Хворих на СНІД - 8, з них - двоє дітей. В загальній структурі хворих, які знаходяться на обліку, найбільше заражені статевим шляхом - 41%, від матері до дитини - 37,3%.

У минулому році в районі було зареєстровано 13 випадків захворювання на сифіліс, з яких один випадок серед підлітків. Із хворих на сифіліс 4 зареєстровано в Баштанці, по 2 випадки у Добрій Криниці, Лоцкине, в інших селах по одному випадку.

Проте, як протистояти цьому небезпечному захворюванню, яка робота ведеться в районі по профілактиці цих небезпечних захворювань і йшла мова на засіданні координаційної ради з питань боротьби з наркоманією, СНІДОМ та алкоголізмом за участю представників ЦРЛ, СЕС, райвідділу освіти, засобів масової інформації.

Відкриваючи засідання координаційної ради, її голова - заступник голови райдержадміністрації В.Т.Гриценко коротко ознайомив зі станом захворювання на ВІЛ/СНІД в районі. Лікар центральної райлікарні В.А.Решетнік інформував присутніх про стан роботи по організації надання медичної допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД у районі. Працівник санепідемстанції Т.М.Головченко доповіла про заходи щодо зменшення загрози ВІЛ-інфекції серед населення.

У 2007 році вперше захворіла на ВІЛ/СНІД 31 особа, в тому числі троє дітей. У 2006 році вперше зареєстрованих хворих на СНІД було 4. Розповсюдженість даної нозології у 2006 р. зросла з 182,3 до 229,6 на 100 тис. населення.

На кожного хворого заведена амбулаторна картка з особистим шифром. Кожний хворий за згодою проходив комплексне медичне обстеження. Станом на 1 січня 2007 р. рівень повної диспансеризації складає 59%. Основні труднощі в її недостатності зумовлені тим, що 70% хворих - це наркомани чи соціально дезадаптовані особи, до всього, 70% з них проживає в селах.

У 2006 році на тест-системи для обстеження крові на ВІЛ-інфекцію було виділено 720 грн. Відмов при зверненні громадян з метою обстеження не було. Всього ж проведено 1432 обстеження, з них 763 - вагітних, 19 - ін'єкційних наркоманів. Із всіх обстежених в 37 результати були позитивні, з них 8 донорів.

У 2006 р. в ЦРЛ було зареєстровано 8 пологів від ВІЛ-інфікованих матерів. Всі вони знаходилися на обліку в жіночій консультації, троє з них проконсультовані в СНІД-центрі. Усі вагітні отримували профілактичне лікування з 28 тижнів вагітності. З шести дітей, які народилися в ЦРЛ, четверо отримували профілактичне лікування в пологовому відділенні райлікарні, а двоє відразу були переведені до обласної дитячої лікарні.

В результаті обстеження протягом 18 місяців 7 ВІЛ-інфікованих були зняті з обліку у зв'язку з негативними результатами обстеження. Рівень якісної диспансеризації дітей даної категорії становить 92%.

З 2006 року повністю виключена можливість використання не карантинизованих препаратів крові. Всі донори обстежені на ВІЛ/СНІД. В усіх відділеннях ведуться журнали реєстрації аварій при наданні допомоги ВІЛ-інфікованим та роботі із ВІЛ-інфікованим матеріалом.

Згідно п. 9 заходів «Національної програми» на базі поліклінічного відділення Баштанської ЦРЛ створено кабінет «Довіри», існування якого затверджено наказом головного лікаря, де громадяни мають можливість отримати інформацію з будь-якого
питання щодо захворювання, отримати дотестове та тестове консультування.

Для зниження ризику ВІЛ-інфікування серед жінок репродуктивного віку проводиться робота, спрямована на підвищення їх інформованої з питань СНІДу. Лікарями лікувально-профілактичних закладів району проводиться санітарно-просвітницька робота з профілактики захворювання у вигляді індивідуальних бесід, лекцій, особливо в колективах шкіл та профтехучилищ району.

До роботи з профілактики ВІЛ/СНІДу серед населення району залучено центр соціальної служби сім'ї та молоді, з участю якого проведено 6 круглих столів. До Всесоюзного дня солідарності з ВІЛ-інфікованими проведена молодіжна акція «Ми» у школах району та ПТУ, проведені тренінги з участю медпрацівників «Що ми знаємо про ВІЛ/СНІД».

З метою поліпшення здоров'я, формування стійких навичок здорового способу життя та покращення роботи загальноосвітніх навчальних закладів району з питання профілактики ВІЛ-інфекції та СНІДу, вживання наркотичних, психотропних речовин проводилося ряд різноманітних профілактичних заходів, розповіла методист райвідділу освіти Л.В.Тищенко:
«В кожному навчальному закладі створено «Куточки здоров'я». Практикується проведення тематичних лінійок, годин спілкування, круглих столів, конференцій, брейн-рингів, декадників здоров'я, конкурсів плакатів, зустрічей з представниками правоохоронних органів та медиками, дискусій, вечорів відпочинку.
6 грудня волонтерами Миколаївського ресурсного центру, проведено тренінг для старшокласників Баштанської СЗОШ №2 та загальноміську акцію «Молодь міста - проти СНІДу та наркотиків», конкурс плакатів «Краща соціальна реклама»

Враховуючи важливість і актуальність теми, активно, гаряче проходило її обговорення, внесено ряд доповнень до рішення та пропозицій по покращенню профілактичної роботи. В.Т.Гриценко запропонував активніше проводити роботу у сільській місцевості, В.А.Решетнік - зробити виїзний кабінет «довіри», Л. В. Тищенко запропонувала застосувати нові, ефективні форми роботи з молоддю, Л. О. Смола - виступати з даною тематикою на батьківських зборах.

Слід зазначити, що на фінансування районної програми з профілактики ВІЛ/СНІДу щороку виділяється все більше коштів. Якщо у 2005 р. було виділено 1700 грн. у 2006 р. -5020 грн., то у 2007 р. з місцевого бюджету заплановано 9800 грн., що забезпечить потреби обстеження 5% населення району.

Лідія АВРАМЕНКО,
член координаційної ради.

Категорія: Суспільство | Опублікував: bashtanka (17.04.2007) | Автор: Василь
Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям через соціальні мережі:
Статтю переглянули 1287 чол.
Всього коментарів користувачів сайту: 0

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)

avatar
 
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанського району:

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

           

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz