Баштанка.НЕТ

Нд, 22.12.2024, 19:13

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • почати грати в слоти
  • казино з великим вибором
  • де знайти інформацію про Столицю розваг
  • увійти в Місто Слотів
  • Трубогиби
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    Конкурс "А я - україночка":

    -6:

    Конкурс "А я - україночка":

    День Захисника Вітчизни - 2011:

     

    Головна » Статті » Баштанський район » Суспільство

    Що ми робимо для молоді, чого прагнемо від неї та що молодь чекає від нас?

    Молодіжна політика

     Що ми робимо для молоді, чого прагнемо від неї та що молодь чекає від нас?


          Завжди варто думати про майбутнє, але воно залежить від того що було вчора та особливо сьогодні. Що ми зробимо сьогодні для свого майбутнього таким воно і буде. Кожен по своєму дивиться в день завтрішній та різними є очікування, але більшість все-таки думає про  краще майбутнє для своїх дітей та онуків. Що ми передамо своїм нащадкам, чого  прагнемо від них та що молодь думає про нас? Своїми думками про молодіжну політику в районі діляться представники місцевої влади, батьки, учні міських навчальних закладів.


    Думка влади

    О.В.Гайдаш, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації:
             У 2007 році в м.Баштанка відкрито два нових тренажерних зали.
             В районі функціонує 2 позашкільних заклади: будинок дитячої та юнацької творчості (на 2008 рік заплановано розширення мережі у сільській місцевості) та ДЮСШ (у 2007 році створено три філії у сільській місцевості). Крім того діє районний Палац культури, 31 сільський будинок культури, 26 сільських бібліотек, 2 районні бібліотеки, 3 музеї, Баштанська дитяча музична школа, районна кіновідеомережа.
             Фінансово підтримується проведення молодіжних заходів: молодіжна розважальна програма до Дня Св.Валентина, акція до Дня пам'яті жертв СНІДу, районний фестиваль художньої самодіяльності "Стань зіркою", молодіжна акція ,Молодь проти СНІДу" до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом, навчально-тренінгові заняття для волонтерів, заходи до Дня Св. Миколая, участь команди допризовної молоді у обласній спартакіаді, екологічна акція „Екології Баштанщини турботу юних!", молодіжний тематичний вечір-зустріч „Поетична Україна" до Дня української писемності та мови та ін.
              Щорічно надається можливість прийняти участь в обласних конкурсах для молоді - конкурс бізнес-планів, літературний конкурс „Золота Арфа".
             Можливість фінансування програм молодіжних громадських організацій з фондів та бюджетів різного рівня.
             Рішенням сесії районної ради від 29.12.06 №10 внесено зміни до Програми розвитку фізичної культури і спорту в Баштанському районі на період до 2012 року, щодо безкоштовного надання спортивних залів та приміщень для занять дітей та населення фізичною культурою та спортом. Це рішення надає можливість організованим колективам молоді займатися спортом у спортивних залах загальноосвітніх навчальних складів у зимовий час.
        Проблеми:
    - відсутність дієвих молодіжних громадських організацій та низький рівень активності молоді у громадському житті району;
    - скорочення посад працівників по роботі з молоддю та спорту при сільських радах; слабка матеріальна база закладів культури та спорту, особливо у сільській місцевості;
    Плани:
    -   підтримка  ініціативи районної молодіжної громадської організації „Спілка молодих соціалістів" по створенню „Центрів активного дозвілля" в селах району;
    -  проведення семінарів та „круглих столів" з громадськими організаціями по проблемним питанням життєдіяльності молоді;
    - підтримка молодіжних ініціатив у проведенні районних молодіжних заході.

        Крамаренко О.В., працівник по роботі з молоддю міської ради:
          Багато є проблемних питань, над якими працює виконавчий комітет Баштанської міської ради. Серед них - питання молодіжної політики, яке не залишається поза увагою керівництва міської ради, депутатського корпусу та її виконавчого комітету.
           Одним із головних пріоритетів в молодіжній політиці є реалізація заходів по фізичному вихованню.
           Так для проведення міських змагань з 10 видів спорту передбачено кошти: волейбол, футбол, баскетбол, шахи та шашки, армреслінг, гирьовий спорт, перетягування канату, настільний теніс, міні-футбол.
            Доброю традицією є проведення в місті такого заходу як: «Нумо, хлопці», а у поточному році проведено вперше в місті спортивний конкурс - «Тато, мама, я - спортивна сім'я». У цьому заході взяло участь 4 сім'ї.
            Під час зимових та весняних канікул при міському культурному центрі постійно беруть участь у заняттях в тренажерному та тенісних залах до 50 дітей щоденно. Молодь сіл Шевченко та Зелений Яр має можливості для проведення інших культурно-масових заходів, а також для спортивних занять, так як в клубах є більярдний та тенісний столи, шахи і шашки. Для проведення святкових заходів (вогники, концерти), молодіжних дискотек в клуби придбано магнітофони.
            Учні шкіл, гімназії, ПТУ є постійними активними учасниками у проведенні заходів, акцій, присвячених Дню українського козацтва, молодіжній акції до всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом, Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій, Новорічних та Різдвяних свят, тощо. Без уваги керівництва міської ради не залишаються і обдаровані діти, які навчаються у навчальних закладах міста. Вони є стипендіатами міської ради.
            У літні місяці - червні та серпні - буде проводитись першість міста з вуличного футболу, у цьому році - 5 років з дня започаткування цього виду змагань в нашому місті.
            Міська рада покладає усі зусилля щодо відновлення роботи футбольного поля в мікрорайоні «Агропромтехніка», а також працює над завершенням ремонтних робіт ще однієї кімнати, яку буде обладнано під встановлення більярдного столу.



        Комариста-Кошик Л.В., директор районного Будинку дитячої та юнацької творчості:
             Діти - це майбутнє української нації.
             Говорять, що коли з'являється на світ дитина, у небі спалахує яскрава зірка. Так природа радіє народженню найвеличнішого дива на землі - людини. Кожне дитя приходить у цей світ зі своєю долею і різними талантами, які мов діаманти, заховані у дитячій душі, але у кожного на різній глибині. В одних, вони - на поверхні, так і сяють. І вже з раннього віку оточуючому світу зрозуміло, що природа нагородила батьків обдарованою дитиною. Іншим дітям, щоб вони розкрилися, потрібна допомога та увага дорослих, а також створені умови, які б допомогли прорости глибоко захованим паросткам. Є діти, які на перший погляд здаються безталанними, але це тільки на перший погляд. Щоб віднайти у такій дитячій душі той глибинний діамант, дорослим доведеться прикласти великих інтелектуальних зусиль, терпіння, наполегливості, понести певні матеріальні затрати та мати при цьому велике бажання допомогти такій дитині розвинути її закладений природою талант. І результат буде обов'язково.
            Для успішного розвитку особистості дитини потрібні розуміння, підтримка й допомога батьків. Дітей в 4,5 років вже можна і потрібно залучати до занять у різних творчих об'єднаннях, які працюють, як у БДЮТ, так і на базі дошкільних навчальних закладів. З раннього віку дитина повинна бути введена сім'єю у широкий світ захоплень для того, щоб вона гармонійно розвивалася, а не звикала безцільно проводити свій вільний час на вулиці та вчилася там поганим звичкам.
            Для українського суспільства підхід до розвитку особистості дитини на сучасному історичному етапі має величезне значення.
             Ми стаємо свідками того, як процеси зміни якості життя нашої нації переходять від "фасадного" (коли пріоритет надавався формі, а не змісту) до "глибинного", коли вивчається і реалізовується весь процес тієї чи іншої складової частини нашого життя.
            Діти - це майбутнє української нації! І яким воно буде, залежить саме від того, якими ми виростимо та виховаємо наших дітей.
            Педагогічний колектив районного Будинку дитячої та юнацької творчості за своїми завданнями та можливостями, соціальним замовленням держави знаходиться в епіцентрі роботи з дітьми та молоддю. Сьогодні у нас працює 62 творчих об'єднання декоративно-ужиткового мистецтва, художньої самодіяльності, туризму, краєзнавства, екології, в яких навчаються більше 900 дітей міста та району.
             В Програмі   "Держава, яку ми будуємо" , записано "... надавати цілеспрямовану підтримку закладам позашкільної освіти та виховання", що дає надію на подальший розвиток нашого закладу, який неможливий без тісної співпраці з районною радою, державною адміністрацією та їхніми структурними підрозділами, громадськими інституціями та батьками.
             Насамперед, ми хочемо глибокого розуміння влади важливості роботи нашого закладу на такому ж рівні, як школа, гімназія, спортивний комплекс, лікарня, тому що Будинок творчості, перш за все - районний центр методичної, виховної, масової роботи з питань організації цікавого та розвиваючого дозвілля учнів та дітей у вільний час, це серце великої дитячої країни, від роботи якого залежить якість духовного життя дітей району. Вже зроблені перші кроки до того, щоб зробити заклад затишним та привабливим, зручним для занять, адже у вільний від школи час він так потрібний дітям, особливо сьогодні, коли у державі ще так багато невирішених проблем і часто для дітей - це одне з не багатьох місць, куди вони приходять не за обов'язковістю, а за покликом душі, щоб відчути спокій, турботу та затишок. Сьогодні, коли розвиток науково-технічного прогресу підняв якість життя та його технічне забезпечення на новий рівень, дуже важливо, щоб наш заклад теж відповідав цьому рівню. Закінчення ремонту, нові меблі, килими... сьогодні для нас це мрія, як й нові сучасні форми роботи : "Театр мод". "Інтернет - кафе", "Студія звукозапису, "Музичний клуб", дитяча кіностудія.
    А ці форми роботи так потрібні старшокласникам. Навчанням в творчих об'єднаннях майже не охоплені хлопчики, яких більше цікавлять технічні гуртки: картинг, радіо -, авіа-, інформатика.
           П'ятнадцять років тому БДЮТ одним з перших в районі мав комп'ютерний клас, але він вже своє відпрацював, а про новий - лише мріємо і чекаємо, бо фінансуємося за залишковим принципом. Але із цього принципу випливає дуже важлива проблема: поступово заклад, який зберігся державою, як загальнодоступний, перетворюється на заклад для дітей із забезпечених сімей, бо все необхідне для роботи приносять з дому. Зрозуміло, що діти з малозабезпечених сімей не можуть постійно працювати у такому режимі. А саме вони, найчастіше, потребують педагогічної уваги та захисту суспільства.
           Також ми потребуємо додаткового фінансування на відкриття своїх філій на базі сільських шкіл.
          За цим показником район займає одне з останніх місць в області.
          На сьогодні такі об'єднання працюють лише в Новоолександрівській та Христофорівській школах.
          До 1997 року БДЮТ мав свої філії на базі усіх сільських шкіл, що дозволяло у більшій мірі виявляти як талановитих керівників гуртків так і дітей та стимулювати розвиток змістовного, цікавого, організованого дозвілля підлітків та розвивати їх особистість. Саме на базі сільських шкіл ми маємо більшу можливість розвивати гуртки еколого-натуралістичного, туристичного та технічного напрямку.
          Отже, щоб відшукати та відшліфувати діамант дитячої особистості необхідно мати   сучасний, технічно добре обладнаний дитячий навчально-виховний заклад з найрізноманітнішими творчими об'єднаннями різних профілів, зі стабільним матеріальним забезпеченням та високопрофесійними кадрами.
          Вирішення питання матеріального забезпечення позашкільної роботи було     б успішнішим, якби громади нашого міста та сіл аналізували і цікавились, які досягнення мають діти, що проживають на їхніх територіях і чи створено умови для їх розвитку. Так у цьому році вже всьоме проводиться районний фестиваль дитячої художньої самодіяльності "Стань зіркою", але дуже рідко в них приймають участь діти, які живуть та навчаються в селах Новопавлівка, Новосергіївка, Кашперо-Миколаївка, Новопетрівка, Новогорожено. Нас це дуже хвилює, бо знаємо, що не талановитих дітей немає, є просто байдужі дорослі, які не до кінця розуміють, що діти - це найголовніше, це - майбутнє села, його слава або ганьба. А по великому рахунку - це майбутнє України. Часто ми чуємо, яка у нас погана молодь, хочу відповісти: вона така, якими ми є самі. Дуже важливо, щоб кожна громада вела активну боротьбу за створення умов для розвитку особистості дитини та молодої людини. Ще один приклад. При БДЮТ працює філія Малої академії наук, де навчаються учні середніх загальноосвітніх №1, №2, Лоцкинської, Привільненської шкіл, гімназії, які мають можливість поглибити набуті в школі знання, написавши та захистивши дослідницьку роботу з різних галузей знань. Важко повірити в те, що в інших школах немає розумних дітей, які б хотіли перевірити знання, спробувати свої сили і відчути смак спілкування з великою кількістю інтелектуалів зі всієї області. Така байдужість до долі старшокласників просто дивує, адже ми забираємо у них шанс самоствердження.

    Погляд батьків на молодіжну політику влади в районі.
    Думка батьківського комітету учнів 11-Б класу
    Баштанської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

           Усім батькам хочеться бачити своїх дітей здоровими, щасливими, щоб вони успішно закінчили школу, здобули якісну професійну освіту, працевлаштувались, могли себе забезпечувати, створили міцні сім'ї.
           Якою ж повинна бути молодіжна політика влади в районі? Ми вважаємо, що вона потребує певних змін. Нас турбує організація дозвілля дітей поза школою. Можливо, це питання місцевим органам влади треба винести на громадське слухання. Хочемо, щоб у нашому місті побудували зразковий молодіжний комплексний центр. Важливим, на нашу думку, є питання про повернення молоді після закінчення навчальних закладів до рідного міста.
    З цією метою вважаємо за доцільне:
    1. Здійснювати підтримку обдарованої молоді:
    - виділяти грошові гранти на їх навчання;
    - створити гарантійний банк робочих місць для молодих спеціалістів;
    - залучати шкільну молодь до соціальних молодіжних проектів;
    - передбачати соціально-економічні пільги для підтримки молоді.
            Доречним у розвитку молодіжної політики може стати створення при районній газеті бюлетеня, що висвітлюватиме досягнення молодих людей у бізнесі, політиці, науці,   освіті,   спорту.   Пропонуємо   запровадити   громадський   конкурс „Людина року", щоб молодь знала видатних людей рідного краю, відкрити у районній газеті таку ж рубрику. Це дасть можливість нашим дітям дізнатись, чим  живе  місто, район, хто прославив наш  край,  проводити  конкурси професійної майстерності, запрошувати у місто діячів культури, науки, щоб молодь більше знайомилася з надбаннями рідного народу.

    Погляд молоді на молодіжну політику влади.
    Думка учнів Баштанської гімназії
              Мельничук О.
             Не відчуваю істотного впливу влади на молодь, не контролюються місця відпочинку.
            Сердюк І.
            Потрібно приділяти більше уваги талановитій молоді, давати їй можливість розвивати свої здібності, залучати до участі не тільки в міських, районних, а й обласних конкурсах, заходах.
            Подгора Т.
            Культурний розвиток сучасної молоді знаходиться на низькому рівні, тому держава повинна заохочувати молодь для співпраці і до активної участі у соціальному житті.
            Грибович А.
           Я вважаю, що в нашому місті велика увага приділяється молоді. Часто проводяться міські заходи патріотичного, національного, естетичного, фізично-оздоровчого характеру, які готує БДЮТ та Палац культури, спираючись на навчальні заклади міста.
           Щорічно проводиться конкурс «Стань зіркою», за допомогою якого виявляються таланти дітей не тільки міста, але й сіл району. Та, на жаль, талановиті діти, перемігши в районному конкурсі, так і зупиняються в розвитку саме на районному рівні.
           Дуже турбує безвідповідальне ставлення до молоді господарів барів, які не можуть навести належний порядок в своїх закладах.
           На мою думку, основним завданням влади є контроль місць відпочинку молоді, робота над тим, щоб відпочинок був здоровим, змістовним, корисним.

    Думка випускників Баштанської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2
    Штевіної К., Ярошенка С, Сіренко Е.


            У кожної людини власна точка зору щодо життєвих цінностей. І якщо говорити про сенс життя, то ми вважаємо, що він якраз у тому, щоб залишити щось нащадкам. Сьогодні молодь живе у соціальному світі, який бентежить і лякає своєю примарністю, несправжністю, позбавленою моральних основ і навіть здорового глузду. Хоча старше покоління і вважає вік категорією філософського, ми погоджуємось із тим, що вік вимірюється не роками, а станом душі, проте приклади свідчать, що історію вершать молоді люди. Ми усвідомлюємо, що нам розбудовувати соціальну, правову, демократичну державу  Україну, зберігати загальнолюдські цінності, звичаї, традиції.
            На нашу думку, молодіжна політика у районі повинна бути диференційованою за віковими категоріями: молодь, що вчиться, і що працює. Школа формує у нас соціальну, громадянську життєву позицію, І нам хочеться брати активну участь в житті міста, в обговоренні програм, проектів молодіжної політики.
           Традиційними повинні стати зустрічі представників місцевої влади зі шкільною молоддю (круглі столи, громадські слухання).
           Однією з найважливіших проблем виховання підростаючого покоління є формування громадської культури, яка включає національну самосвідомість, знання своїх прав і свобод та уміння їх захистити, політичну освіченість, патріотизм, нетерпимість до зла у всіх проявах і здатність активно йому протистояти. Хочеться, щоб у кожному місті з'явилися молодіжні і громадські організації, щоб проходили зустрічі не тільки з представниками державної виконавчої служби, а й з представниками органів реєстрації актів цивільного стану, прокуратури, суду. Ми також пропонуємо започаткувати у місті молодіжні свята, традиції, які б залишали у нашій пам'яті спогади про побутову безпеку, відкриття боулінг клубу, інтернет-кафе.


        Різноманітність поглядів і думок надає можливість ширше дивитись на оточуючий нас світ, на наявні проблеми, в тому числі і в галузі молодіжної політики. Сподіваємось, що залучення до обговорення даного питання всіх тих  хто має причетність до вироблення та реалізації молодіжної політики в район, формує світогляд молодих людей та особливо представників молоді - дасть можливість почути один одного. Викладені думки в чомусь співпадають, в чомусь ні, але головне, що прозвучали конкретні пропозиції, які маємо надію будуть враховані.
        Повертаючись до теми майбутнього хочеться відмітити головне, що прозвучало від наших молодих людей з якими ми пов’язуємо наш завтрашній день – це те, що деякі із них вважають за головне залишити по собі слід, тобто  творити і примножувати набуте, а що може бути краще. Отже життя триває...

     

    Категорія: Суспільство | Опублікував: bashtanka (14.04.2008) | Автор: Генералов Олександр
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz