Баштанка.НЕТ

Нд, 22.12.2024, 19:19

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • почати грати в слоти
  • казино з великим вибором
  • де знайти інформацію про Столицю розваг
  • увійти в Місто Слотів
  • Трубогиби
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    День Захисника Вітчизни - 2011:

    _-53:

    Володимир Новіков з Баштанського РВ УМВС:
    Володимир Новіков з Баштанського РВ УМВС

    День Захисника Вітчизни - 2011:

     

    Головна » Статті » Баштанський район » Суспільство

    ІГРОМАНІЯ

    Ігроманія, ігрові автомати, захворювання на лудоманію    Дух споживацтва, який нас всіх останнім часом захопив - постійно спонукає до заробляння грошей задля задоволення матеріальних потреб.         Споживацтво – немає національних рис, воно поглинуло більшу частину глобалізованого світу, але має національну специфіку. За останні 17 років у нашій країні відбулося глобальне «перетасування» цінностей пов’язане не лише з економічними труднощами, а й з повним зламом тоталітарної системи ідеологічних понять. Позитивом у минулому було те, що всі ми жили по передбачуваному життєвому сценарію з певними соціальними гарантіями і чітко знали межі свого існування. Але стався злам, і люди, які жили з ідеєю, що людина – ніщо, а суспільство – усе, раптом в один момент втратили гарантовану соціальну підтримку, опинившись у ситуації коли кожен відповідає за свій добробут сам. Держава «відсунулася» від людини. Все це породило психологічну кризу у суспільстві, яка і призвела до економічних труднощів та неблагополуччя більшості населення. Як це не дивно звучить, але хвороби економіки і політики викликані саме психологічною кризою, а не навпаки.
        Більшість із нас почали пристосовуватись до реалій нового часу, у кожного виходило по різному. Були успіхи, невдачі в тому числі і розчарування та депресії. Саме в цей період ідеологічного вакууму з’являється такий негативний прояв, який полягає в бажанні мати не заробляючи, жити сьогоднішнім днем за повною програмою, задовольняючи свої, часто зовсім ниці потреби. Деяку категорію людей такий психологічний стан штовхає до заробляння грошей завдяки азартним іграм.
        Якщо поглянути в історію гри, то людство грає вже давно. Однією із найдавніших є гра в кості. Карти прийшли до Європи в середні віки з Китаю, де вони виникли ще 1100 року до нашої ери. Рулетка з’явилася свого часу як спосіб боротьби із шулерством, а потім теж стала грою. Завоювання пізнього Середньовіччя — лотереї. Гральні автомати — досягнення США кінця XIX століття — поступово поширилися по світу.
        Саме залежність від гральних автоматів або як їх ще називають «одноруких бандитів» останнім часом почало турбувати суспільство. Ігроманія поширюється дуже швидко від великих міст до маленьких містечок і навіть сіл. Вона офіційно внесена Всесвітньою організацією здоров’я до списку хвороб. Спеціалісти вважають, що «ігрова залежність» буває двох видів: лудоманія(від латинського слова ludos означає гра) і гемблінг. Перше вважається невротичним станом, коли за бажання людина може контролювати себе й відірватися від гри. Друге – яскраво виражений хворобливий стан, який уже характеризується якимись клінічними ознаками й потребує лікування. Людина, яка страждає на гемблінг, завдає шкоди як собі, так і оточуючим, при цьому за аналогією з наркоманією страждають від 10 до 17 чоловік, причому не обов’язково родичі.
        Передумовами до розвитку «ігрової залежності» можуть стати стреси, порушення ритму життя. Ігрова залежність характерна для інфантильного суспільства: гра, щасливий випадок, надія на удачу звільняють від відповідальності, від необхідності приймати рішення. Причини ігрової залежності різні, але внутрішній стан пацієнтів дуже схожий. Зазвичай це людина, яка не може реалізувати себе в роботі, кар'єрі, особистих стосунках чи в дружньому спілкуванні. Життя здається сірим і нецікавим, а гра дає можливість відчути емоційне піднесення, якого не вистачає. Жертвами грального бізнесу частіше стають чоловіки, хоча останнім часом в ігри стали втягуватися і жінки.
        Як стверджують фахівці, діагноз «ігроманія» можна поставити, якщо у людини виявлені хоча б чотири з дев'яти ознак:
    1) гравець витрачає на азартні ігри більше часу і грошей, ніж планує;
    2) у нього виникає потреба збільшити розмір або частоту ставок, щоб досягти бажаного емоційного ефекту;
    3) починає непокоїтися й дратуватися, якщо гра зривається;
    4) постійно стурбований пошуком грошей, які можна було б витратити на азартну гру;
    5) починає «полювання за виграшем» — повторно втрачає гроші у грі й позичає певну суму «до завтра», щоб відігратися;
    6) кілька разів намагається припинити участь в азартних іграх, але безуспішно;
    7) заради гри жертвує спілкуванням з близькими та родичами, роботою тощо;
    9) продовжує гру, незважаючи на чималі борги та загрозу залишитися «голим-босим-підперезаним» у випадку програшу.

        Особливо мають насторожитися батьки, якщо їхня дитина присвячує азартним іграм багато часу, постійно думає про гру, живе грою. Дитяче захоплення може перерости в міцну залежність, яка з віком буде висмоктувати з людини все більше грошей. Дружина не має крізь пальці дивитися на «ігроманію» чоловіка — треба розуміти, що це хвороба. Гравець, який потрапив у залежність, поступово відсторонюється від близьких та родичів, його настрій різко змінюється, він періодично впадає у своєрідний транс — стан відчуженості від усього навколишнього. А до чого це призводить, добре відомо...
        «Ігроманія» лікується дуже важко, тому що людина яка одного разу втратила контроль над захопленістю азартними іграми ніколи вже не набуде цього контролю. Є один вихід – навчитися жити так, щоб не було потреби у грі. Хвороби повинні лікувати спеціалісти компетентні в даних питаннях, як правило психіатри, психологи.
        Лікування таких людей – складний і довгий процес, тому що необхідно працювати з тими сферами життя, яких торкається хвороблива залежність (медикаментозні препарати або консультація у психолога, зміна місця проживання, роботи, чоловіка можна наводити ще безліч варіантів лікування).
        Необхідна комплексна дія, бажання хворого вилікуватися, а саме головне – дії, основані на досвіді тих людей, які успішно вирішили свої проблеми. Створити сітку закладів та інститутів, які б вивчали дану проблему і медичних закладів, які проводили лікування і профілактику.
        Створити службу психологічної допомоги гравцям. При гральному закладі повинен знаходитись на службі психолог чи психотерапевт, який в екстрених випадках може надати професійну допомогу гравцю.
        Ось декілька порад для людей, які вже потрапили в залежність і мають бажання залишити згубну звичку:
    1. Викладіть з гаманця та кишень усі гроші, залишить лише на саме необхідне;
    2. Просіть, щоб зарплату забирав за вас хтось інший;
    3. Складіть чіткий і докладний розклад. У вас не повинно залишатися вільного часу. Вигадайте маршрут, який проходить подалі від гральних закладів;
    4. Заведіть собаку чи іншу тварину, яка вимагає старанного догляду;
    5. Визнайте своє безсилля перед грою, не жалійте себе;
    6. Зверніться до тих хто поборов недугу.

        Один кумедний чоловік, який постійно грав  і в «Спортлото», «Забаву» та інше винайшов свій спосіб проти  «ігроманії» сказавши – «Я тепер щотижня НЕ КУПУЮ лоторейку і маю на цьому 5 гривень». Можливо комусь підійде саме такий спосіб.
    Ігроманія, ігрові автомати, захворювання на лудоманію    Але, якщо без жартів то можна сказати, що наш район не є винятком і  на сьогодні маємо результати негативних наслідків «ігрової залежності». До районного психіатра Л.І.Парафіло вже зверталось близько 10 людей за допомогою від «ігроманії» переважно мами та жінки чоловіків у віці від 20 років, які захопились азартними іграми. Деякі із них попали в борги перед банківськими установами. Характерно, що ці  чоловіки мають стабільні доходи.
        За даними Державної податкової інспекції - 5 суб’єктів підприємницької діяльності розташували в районі 114 гральних автоматів. Багато це чи мало – вирішувати відповідним інстанціям, які відповідають за дотриманням законодавства у відповідній сфері бізнесу.
        Тому перед тим, як сісти за ігровий автомат слід подумати - а чи не набуду я ще одну згубну звичку.
        Сподіваємось, що якщо комусь вищевикладене вже не зарадить, то хоча б застереже інших.

    Підготовлено за матеріалами газет
     «Дзеркало тижня» та «Україна молода»


    Категорія: Суспільство | Опублікував: bashtanka (22.04.2008) | Автор: Генералов Олександр
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz