Робота волонтерів для забезпечення потреб військовослужбовців на фронті беззаперечно є виявом патріотизму, громадянської відповідальності та солідарності. Волонтери віддають свій час і зусилля, щоб підтримати тих, хто знаходиться на передовій, і заслуговують на величезну подяку від суспільства за свою важливу та благородну роботу.
Повномасштабна війна для Альони Бабченко стала тим днем, який змінив її життя і життя багатьох українців. Альона Бабченко з Баштанщини до війни мала улюблену роботу, спокійне життя, мрії та плани, але повномасштабне російське вторгнення все змінило… Одного дня настав той момент, коли дівчина прийняла важливе рішення для себе і непросте для її батьків: вона вирішила пов’язати своє життя з військовою службою за контрактом. Привітна, усміхнена дівчина після військового навчання стане медичною сестрою, яка буде рятувати та лікувати військових. Вона впевнена, що її місце тут – на фронті.
Професія військового – вибір справжніх патріотів, відданих своїй Батьківщині. На їхніх міцних плечах – спокій та безпека рідної країни. Стати військовослужбовцем за контрактом є обдуманим та виваженим кроком людини, яка готова захищати свій рідний край та Україну.
Цього тижня лави Збройних Сил України поповнилися шістьма молодими людьми з Баштанського району, які вирішили пов'язати своє життя з військовою службою за контрактом – Альона з села Новосергіївка, Дмитро з міста Баштанка, Анатолій з села Березнегуватське, Олександр з смт. Казанка, Дмитро з села Добре, Максим з смт. Березнегувате.
Народився Олександр 25 червня 1985 року у с. Лоцкине Баштанського району. Після здобуття неповної середньої освіти навчався у професійно-технічному училищі №42. Понад десять років працював на Миколаївському елеваторі «Прометей»...
Понад рік на українській землі триває жорстока й безжальна війна, на якій гинуть наші мужні співвітчизники. Особливо важко сприйняти смерть зовсім молодих людей, які прагнули миру і волі своїй країні…
22 серпня жителі Вільнозапорізької громади попрощалися з 23-річним загиблим воїном – Олександром Вікторовичем Верля, якого з квітня 2023 року вважали зниклим безвісти…
Народився Сашко 3 лютого 1999 року в селі Максимівка Баштанського району (колишній Новобузький район). Тут, на очах односельців, він зростав, пізнавав життя, мужнів… Тоді ніхто не міг навіть подумати, що через 23 роки цьому хлопчику доведеться взяти в руки зброю і піти захищати свою країну…
За 6 місяців 2022 року в Україні на 40% збільшилась кількість випадків гострих кишкових захворювань у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Незважаючи на те, що захворюваність гострими кишковими інфекціями серед населення Баштанського району за 7 місяців 2022 року зменшилась на 33,4%, в липні поточного року зареєстровано 2 випадки дизентерії Флекснера у дорослих. В минулому році за аналогічний період випадків захворювання цією інфекційною хворобою не виявлено. З початку місяця станом на 09.08.2022р. вже зареєстровано 22 випадки захворювань гострими ентероколітами, серед яких 18 – у військовослужбовців. Для прикладу, таку ж саму кількість випадків захворювання гострими кишковими інфекціями було виявлено за весь липень поточного року.
Як правило, у літній період зростає ризик виникнення харчових отруєнь та гострих кишкових інфекційних хвороб. Літня спека сприяє швидкому розмноженню шкідливих бактерій та накопиченню їхніх токсинів у продуктах харчування. Гострі кишкові інфекції — одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей. Це група захворювань, що характеризуються фекально-оральним механізмом передачі, протікають з ознаками інтоксикації та ураження шлунково-кишкового тракту.
Під час воєнних дій через низку причин, як то підвищення температури повітря, погіршення якості питної води, неналежне дотримання санітарних норм через окупацію територій тощо, актуальним є питання профілактики гострих інфекційних захворювань. Наприклад, холери.
Випадки захворювання в Україні були зареєстровані в 1998, 1999, 2007 роках. Останній спалах холери в нашій країні стався у 2011 році в Маріуполі. Тоді за період спалаху зафіксували 33 випадки захворювання на холеру та 24 випадки вібріоносійства. Цей спалах був спричинений токсигенними штамами вібріонів, занесеними з іншої країни.
При обстеженні на холеру прісної води з річки Інгул в червні-липні 2022року на території колишніх Баштанського та Новобузького районів в 92% проб виділено неаглютинуючий штам холерного вібріону не О1 групи. Результати проведеного моніторингу свідчать про циркуляцію збудника у навколишньому середовищі.
Нагадаємо, що холера — це гостра діарейна інфекція, що виникає при вживанні харчових продуктів або води, заражених бактерією Vibrio cholerae О1 або О139. Холера передається фекально-оральним шляхом від людини до людини, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу і при побутових контактах. Без належного лікування може призвести до смерті.
За 6 місяців 2022 року в Україні на ботулізм захворіла 51 людина, серед них четверо померло. Переважна більшість отруєнь повʼязана з купівлею непатраної соленої чи вʼяленої риби на стихійних ринках. Серед населення Баштанського району в поточному році випадків ботулізму не зареєстровано.
Так що ж таке ботулізм? Це гостра токсикоінфекція, що може призвести до тяжких наслідків, яка зумовлена споживанням продуктів, які містять ботулотоксин. Збудник захворювання – Clostridium botulinum, який знаходиться в грунті, мулі, у вмісті кишківника тварин та риб. Спори, що виробляються Clostridium botulinum, стійкі до високих температур і широко поширені в навколишньому середовищі. Ці спори проростають, розвиваються та починають виділяти токсини тільки в анаеробному стані (без доступу кисню). Відтак, людина може заразитися ботулізмом при вживанні продуктів тваринного і рослинного походження, забруднених клостридіями. Найчастіше збудник виявляється в консервах (м'ясних, рибних, овочевих), а також в продуктах тривалого зберігання: в’яленій, копченій та соленій рибі, домашніх ковбасах, шинці тощо. Ця тема завжди актуальна, особливо у літній період, коли населення активно займається консервацією продуктів.
Серед полонених виявилися офіцери-зрадники з Криму (Фото Генштабу)
Жителі села Плющівка у Миколаївській області на початку березня взяли в полон 11 російських військових. Серед них виявилися колишні українські офіцери, які зрадили присязі під час окупації Криму, йдеться у матеріалі видання "Ґрати".
Кожна зустріч з новою людиною – це відкриття. А якщо ця людина молода, сучасна, то відкриття подвійне. Нинішня молодь має власну думку і сміливість її висловити, власну позицію і вміння її захистити, власне бачення обраної професії і свого місця в житті. Саме таке враження склалося від спілкування з лікарем-анестезіологом, завідувачем одного з відділень комунального некомерційного підприємства «Баштанська багатопрофільна лікарня», депутатом Баштанської міської ради, цілеспрямованим, наполегливим чоловіком – Олександром Федоровичем Бабіним.
Народився Олександр Бабін 7 серпня 1991 року у місті Баштанка. З вибором професії у парубка проблем не було, бо ще навчаючись у Баштанській загальноосвітній школі №1, знав, що вступатиме до медичного навчального закладу. Улюбленими предметами у школі були біологія, хімія. Часто займав призові місця на районних, обласних олімпіадах з цих предметів. Вже тоді Олександр був переконаний, що професія лікаря є більш багатогранною: дозволяє допомагати іншим, сприяє налагодженню комунікації та живому спілкуванню з людьми, дає змогу знаходити індивідуальні підходи до вирішення складних завдань.