Баштанка.НЕТ

Сб, 27.04.2024, 11:59

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу
E-mail:
Пароль:

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Норковые шубы от клер
  • Медичний Центр Здоров'я
  • Квитки на автобус по Україні, Польщі та Європі
  • Професійний друк
  • Запрошуємо на онлайн навчання в школу ITStar
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    Конкурс "А я - україночка":

    ---6:

    Виставка робіт Олександра Бондаренка:

    ---42:

     

    Головна » Статті » Баштанський район » Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району

    Спортивна славо, надихни нащадків: відкриття музею імені Семена Бойченка у Мар'ївській ЗОШ (з архіву "Голосу Баштанщини")

     Неординарною, знаменною подією в житті Баштанського району, жителів села Мар’ївка стало відкриття в Мар’ївській ЗОШ музею нашого земляка – першого радянського рекордсмена світу з плавання, заслуженого майстра спорту СРСР Семена Петровича Бойченка, який в період з 1935 по 1948 роки встановив 111 рекордів Збройних сил, Москви, Європи та світу, вписавши золоту сторінку в історію радянського плавання. Втілилася в життя багаторічна мрія колективу навчального закладу – ніколи не піде в забуття ім’я неперевершеного плавця, гордості радянського спорту, якого французи називали «королем батерфляю», «Наполеоном плавання».

    У музеї зібрано цікаві матеріали: особисті речі спортсмена, його нагороди, значки, безліч фотознімків, газетних статей, архівні матеріали, подарунки друзів. Частину експонатів на початку 90-х років було зібрано Д. А. Літвіновою, яка на той час працювала у шкільній бібліотеці. Вони зберігалися в школі, використовувалися під час навчально-виховного процесу. Поштовхом для подальшої діяльності по відродженню пам’яті про славетного земляка стала пошукова робота ветерана спорту Б. І. Білика.

    Колективу школи вдалося відновити втрачені зв’язки з дружиною та донькою С. П. Бойченка, встановити контакти з сім’єю сина та іншими родичами. Всі вони були схвильовані увагою до особи С. П. Бойченка і суттєво допомогли новими експонатами для музею.

    Ідеєю створення музею в Мар’ївській ЗОШ пройнявся керівник району, голова райдержадміністрації І. В. Рубський. Вона знайшла належну підтримку також у районної ради, відділу освіти, Мар’ївській сільській раді, колективу вчителів та учнів нашої школи. З ініціативи І. В. Рубського було створено організаційний комітет з підготовки до відкриття музею С. П. Бойченка, затверджено план першочергових заходів – виготовлення та встановлення меморіальної дошки на фасаді школи, проведення ремонтних робіт у музейній кімнаті, виготовлення стендів та вітрин для музейних експонатів. Було також визначено комплекс додаткових робіт – реконструкція актової зали для облаштування шкільних туалетів.

    Координацію діяльності всіх задіяних структур, контроль за виконанням запланованих робіт компетентно здійснювала начальник відділу освіти Л. І. Голодівська. Її цікаві ідеї по оформленню музею, сучасному облаштуванні актової зали професійно втілили в життя художник-оформлювач О. І. Бондаренко, завідуючий науково-методичним відділом Миколаївського краєзнавчого музею В. А. Петров, висококласні спеціалісти-будівельники приватного підприємця О. А. Гусєва, дизайнери та швачки приватного підприємця О. О. Мельника (магазин «Тюльпан»).
    Значну підготовчу роботу по якісному ремонту всіх приміщень було проведено працівниками школи під керівництвом завгоспа школи С. Ю. Красняника. З натхненням працювали О. П. Орлов, О. В. Лебедєв, М. Ф. Гаврилюк, О. С. Клекот, Н. Г. Фрига, В. І. Терентієва, Л. М. Горовенко, Г. А. Лебедєва.
    А скільки старань та зусиль було докладено педагогами та учнями школи, які відчували особисту відповідальність за доручену справу.
    Вкрай необхідну допомогу школі надали СТОВ «Авангард» (генеральний директор В. І. Левицька), Мар’ївська газокомпресорна станція (начальник О. В. Воробйов, інженер Ю. Л. Богородиченко), начальник оздоровчого центру «Комунарівець» О. В. Скоморох, жителі села В. Ней. Ю. Наливаний, Т. Костенко, В. Безродній, О. Безродній.

    Великий обсяг запланованих робіт потребував значних капіталовкладень. Близько 150 тисяч гривень було виділено з районного бюджету, ще 7 тисяч вдалося зібрати, скооперувавши зусилля місцевих господарств, підприємців, фермерів, працівників школи та жителів села, які відгукнулися на прохання адміністрації школи та сільського голови Н. В. Орлової. Тон, як завжди, задали генеральний директор СТОВ «Авангард» В. І. Левицька та приватні підприємці Т. М. Челяк і В. М. Коваль. Не залишилися осторонь також В. В. Гідулян (ВАТ «Виноградівський»), Л. К. Кльоц (ПП «Маліцький»), В. Резніченко, В. Луцкін, С. Луцкін, Р. Ганієв, Ю. Онічак, В. Самолюк, Г. Папікян, В. Назарчук, О. Дурбалов, Ю. Онуфрійчук, Н. Балайда, О. Каталевський, М. Ленко, Г. Бошевнік, О. Трибрат,  Л. Костецька, Ю. Богородиченко, В. Дементов.

    Прикрасою свята відкриття музею стали чудові виступи вчителів та учнів школи, професійні номери зразково-показового танцювального ансамблю «Славія», солістів та духового оркестру районного Будинку культури. Сценарій цього дійства підготували директор районного Будинку культури С. В. Плужник та вчитель-пенсіонер Мар’ївської школи В. В. Кірток.

    Тож іще раз від імені учнів та колективу школи щиро дякуємо усім, хто брав участь у створенні музею С. П. Бойченка та ремонті навчального закладу.

    Нині музей функціонує повноцінним життям. Розроблено цікаві екскурсії, учні-екскурсоводи із захопленням знайомлять відвідувачів із життєвим шляхом та спортивними досягненнями свого відомого земляка.
    Запрошуємо всіх бажаючих до Мар’ївської ЗОШ на зустріч із людиною-легендою С. П. Бойченком, чиє ім’я носить наша школа.

     
    Опубліковано у районній газеті "Голос Баштанщини"
    №67 (5767) від 30 липня 2009 року.

     
    PDF версія цього номера районної газети доступна за цим лінком.
    Приємного перегляду архіву "Голосу Баштанщини"!


    Запрошуємо переглянути інші архівні публікації про чемпіона з плавання Семена Бойченка та народні змагання з плавання у його честь:
    Категорія: Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району | Опублікував: bashtanka (25.02.2024) | Автор: Олександр КОВТУН, директор школи

    ПОШУК за ключовими словами (тегами): музей плавання, Голос Баштанщини, архівна публікація, музей Семена Бойченка, відкриття музею, Семен Бойченко
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    (можна через соцмережі та акаунти у "Фейсбук", "Гугл" та ін.)

    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz