Баштанка.НЕТ
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Пн, 22.07.2019, 17:43

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
Видатні люди Баштанки та району
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
загрузка...
 
 

ВИПАДКОВІ ФОТО:

День Захисника Вітчизни - 2011:

З 8 березня!:

Конкурс "А я - україночка":

Виставка робіт Олександра Бондаренка:

 

Головна » Статті » Баштанський район » Економіка

Розраховують на власні сили
Розраховують на власні сили
Якби на початку 90-х років сільгосптоваровиробникам сказали, що на площі більше 2 тис. га землі порядкуватиме всього 6 механізаторів, нізащо б не повірили. Тоді на колгоспних ланах працювало по півсотні, а то й більше чоловік.
Після запровадження земельної реформи власники землі почали хазяйнувати по-новому. Та й технічний прогрес вніс свої корективи. З’явилися нові підходи до справи вирощування зернових і технічних культур, а нові господарі вміють вкладати гроші в землеробство. До цього змушує життя.
В цьому не важко переконатися на прикладі ПСП «Корона», де на 2700 га хазяйнують шість трактористів-універсалів. Вони доводять, що працюючи з повною віддачею сил, можна багато чого добитися.

Ранкова пора. Задовго до 8-ї години в кабінеті директора Володимира Онищука закінчилася традиційна щоденна коротка нарада, яку за давньою звичкою називають нарядом. Кілька чоловіків на ганку перекурюють, чекаючи автівки, аби їхати в степ.
– З новорічними та різдвяними святами вас! Дай Боже, урожаю в цьому році. А що сьогодні в полі робите? – звертаюся до них.
– Вас теж вітаємо. А в поле їдемо з мишами боротися, – відізвалися напівжартома і розповіли, що сьогодні одержали завдання труїти гризунів на озимині.
– Нині ж – пора ремонту тех-ніки. А миші й справді, так дошкуляють? – з таким запитанням звертаюся до начальника мехзагону В. Ф. Стриго.
– Про головне завдання поточного моменту нашим хлопцям нагадувати не треба, – відповів Володимир Фадейович. – Всі члени колективу відповідально ставляться до цієї справи. Маємо шість тракторів Т-150, чотири МТЗ-80, два ЮМЗ-6. Тож поки не поставимо всі на лінійку готовності, про відпочинок годі й думати. Причіпний інвентар вже фактично полагодили. Нинішній день – необхідне виключення із правил. Розкладемо по озимині отруту, а завтра – знову до основної роботи.
– Посіви озимини дають надію на врожай? – це запитання до головного агронома О. В. Зубкова.
– 848 га озимої пшениці, 400 га ячменю та 794 га озимого ріпаку в доброму стані. Якщо погода не підкине якогось неприємного сюрпризу, будемо з хлібом. Все, що залежить від нас, ми для цього зробимо, – сказав Олександр Васильович.
В цьому приватному підприємстві завжди порядок на землі, жоден гектар не залишається необробленим. Немає сумніву в тому, що й з ремонтом впораються згідно встановлених графіків і на весняних гонах не буде простоїв.
З чим взагалі «Корона» йде до весни? Про це розмова із керівником підприємства В. І. Онищуком.
– Як і щороку, – зазначив він, – ми серйозно готуємося до цієї відповідальної пори. Сподіваємося, що озимі вдало перезимують. А з приходом весни плануємо посіяти більше 500 га насіння соняшника. 130 га засіємо ярим ячменем. Наші  ре-монтники – люди перевірені і надійні. Хоча їх і справді, небагато, та вони зроблять все для успішного проведення цієї важливої і відповідальної кампанії.
– Назвіть імена тих, на кого покладаєте таку надію.
–  З моїми першими помічниками ви щойно спілкувалися. Головний агроном Олександр Зубков, начальник мехзагону Володимир Стриго та ще агроном-насінник Людмила Ткаченко на зубок знають особливості кожного поля, хоча й розташовані деякі з них за десятки кілометрів від нашої бази, оскільки, крім баштанських земель, орендуємо у Виноградівці, Новоєгорівці, Київському. Як спеціалісти, ці люди справді незамінні, душею вболівають за справу.
Добросовісні, сумлінні і грамотні у нас механізатори Сергій Москаленко, Василь Бойко, брати Андрій та Олексій Рошка, Сергій Кучеренко, Геннадій Думетрашко. Добросовісні й безвідмовні у нас і Ганна Рошка та Олена Бурштюк. Нарівні з чоловіками ці жінки під час напружених робіт майже цілодобово в степу.
– Від скрупульозного обліку, розрахунків та аналізів багато що залежить. Ви особисто, перш ніж прийняти рішення, десятки разів обрахуєте всі нюанси. Багато років знаю вашого головного бухгалтера О. О. Буйбарову, яка не просто володіє цифрами. Вона їх відчуває. Це скромна, порядна, надзвичайно трудолюбива жінка.
– Саме за такі якості ми й поважаємо Олену Омелянівну. Вона ветеран праці, приклад відданості справі, мудрості, уважності, толерантності, добра у ставленні до людей. На «відмінно» працює й обліковець Надія Тюхтя.
– А яким був підсумок щойно минулого року?
– Зернові дали на круг по 36 цнт/га, соняшник – по 18, ріпак – по 20 цнт/га.
– З відомих причин багато зерна в районі залишається не реалізованим. Вас теж не оминули загальнодержавні проблеми аграріїв – занадто низькі ціни на сільгосппродукцію?
– На жаль, це справді так. Пропонована ціна навіть нижча собівартості. Виручив ріпак. Вдалося правильно зорієнтуватися і за рахунок продажу цієї олійної культури у нас з’явилася можливість інвестувати у виробництво 650 тис. грн. Придбали сучасні сушильні і зерноочисні агрегати замість заста-рілих ЗАВів, привели в належний порядок збережені склади, облаштували територію, де вони знаходяться і тепер наше зерно під надійним дахом.
До слів Володимира Івановича додам, що керівництво ПСП «Корона» з часу свого існування жодного разу не підвело своїх орендодавців із розрахунками за земельні паї. Щойно зібрали зернові і відразу, ще до відомого указу Президента про 3%, розрахувалися із землевласниками, видавши 4 відсотка від вартості землі.
Чесно дивилися в очі орендодавцям і в позаминулому, вкрай неврожайному році. Свої засіки залишилися майже порожніми. Та договірні умови виконали за рахунок кредиту. Звісно, терпіли втрати, але від своїх принципів не відступили.
Про затримку з виплатою зарплати в «Короні» забули, хоча вона й зросла вдвічі.
Це господарство відоме в районі й як насінницьке. В минулому році реалізували 600 тонн високосортового насіннєвого матеріалу, який відповідає всім вимогам і стандартам бо має 92-відсоткову схожість. Є ще на продаж ячмінь і просо. Зробили заділ на рік нинішній. Пропонуватимуть бажаючим високоякісне насіння поліпшеної селекції сортів озимої пшениці – Антонівка, Землячка, Вдала, Куяльник, Шестопалівка, ячменю – Достойний, Основа, Луран. Вперше посіяли елітні сорти першої репродукції по парових площах, які дають прибавку урожаю по 10-15         цнт/га. Користується попитом і насіння раннього соняшника з 75-денним терміном вегетації.
Питаннями життєдіяльності сільгоспформувань району опікується управління агропромислового розвитку райдержад-міністрації. Не вперше застаємо в господарствах його спеціалістів. Ось і цього розу у ПСП «Корона» завітав завідуючий сектором матеріально-технічного забезпечення М. А. Гонта.
Закінчити хочу словами Володимира Івановича Онищука: «У аграрній справі легко не буває. Треба бути готовим до будь-якої несподіванки, шукати виходу із най-складнішого становища. І на-діятися слід виключно на власні сили. Тоді й буде результат».
Краще не скажеш.
Джерело публікації: Районна газета "Голос Баштанщини"
Категорія: Економіка | Опублікував: bashtanka (05.01.2009) | Автор: Галина МЕЛЬНИК.
Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям через соціальні мережі:
Статтю переглянули 847 чол.
Всього коментарів користувачів сайту: 0

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)

avatar
 
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанського району:

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

           

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz