Куріння— нещадний вбивця.
- За останнє сторіччя куріння стало причиною смерті 100 мільйонів чоловік.
- Щорічно воно вбиває 6 мільйонів чоловік.
- Кожні 6 секунд табак забирає одне життя.
І ніяких змін на краще не спостерігається .Навпаки занепокоєння вчених і лікарів викликає поширення цієї згубної звички,так як поки що значна кількість людей не вважає паління шкідливим для здоров'я .Куріння – це шкідлива звичка, якої не можна позбутися без зусиль. Звернемо увагу на три загальновідомі причини, за якими курити шкідливо:
КУРІННЯ ЗАВДАЄ ШКОДИ ЗДОРОВ'Ю.
«Науково доведено, що куріння сигарет шкодить чи не кожному органу тіла і сприяє зростанню захворюваності та смертності», - говориться у відомому виданні, що публікує дані про споживання тютюну в світі (The Tobacco Atlas). Загальновідомо, що куріння викликає неінфекційні захворювання, такі, як рак, а також хвороби серця і легенів. Проте за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), люди часто вмирають і від викликаних курінням інфекційних захворювань, таких, як туберкульоз.
КУРІННЯ ВИКЛИКАЄ ЗАЛЕЖНІСТЬ.
Тютюн містить нікотин - наркотичну речовину, яка викликає більш сильну залежність, ніж багато інших відомих наркотиків. Нікотин може бути як стимулятором, так і депресантом. Нікотин швидко проникає в головний мозок курця. Систематичне поглинання невеликих доз викликає звичку, пристрасть до куріння . Нікотин включається в процеси обміну , що відбуваються в організмі людини, і стає необхідним. Якщо врахувати, що кожна затяжка містить одну дозу нікотину, виходить, що пачка сигарет, яку людина, наприклад, викурює щодня, містить близько 200 доз, а це більше, ніж при вживанні будь-якого іншого наркотику. При такій кількості щоденних доз нікотин не має собі рівних за здатністю викликати звикання. Якщо людина, що звикла до тютюну, недоотримує нікотин, він відчуває симптоми нікотинової ломки.
КУРІННЯ ШКОДИТЬ ОТОЧУЮЧИМ.
Жертвами тютюну стають не тільки курці, дим, що видихається курцем, і дим від тліючої цигарки токсичний. Тютюновий дим затримує сонячні ультрафіолетові промені , впливає на обмін речовин, погіршує засвоюваність цукру, руйнує вітамін "С". Вдихання такого диму може викликати рак та інші захворювання. Щороку внаслідок пасивного куріння помирають 600 тисяч людей, які не курять , більшість з яких - жінки і діти. У доповіді ВООЗ йдеться: «Не існує безпечного рівня впливу вторинного тютюнового диму».
Крім того,на всіх без винятку , куріння лягає тягарем у вигляді додаткових сімейних матеріальних витрат.
Перш ніж взяти в руки цигарку задумайтесь - чи варто ?
|