В Україну прийшло спекотне літо,що призвело до міграції отруйних павуків. На території Миколаївської області реєструються три види павуків небезпечні для людини це каракурт, тарантул та хірокантія. Найбільше отруйним є каракурт. Цей павук зустрічається майже по всьому південному степовому краю Миколаївської, Херсонської, Одеської областях. У нас в області постраждало від його укусів - 3 райони. Каракурти полюбляють силитися на пустирях , сходах балок, запущених ділянок дач, серед будівничого сміття і заростях бур’яну. Гнізда Каракурта знаходяться над поверхнею ґрунту на висоті 5 -10 см. Нитки павутиння перетинаються хаотично, не утворюючі звичайного павутинного візерунку. Розміри самців та самок різні. Доросла самка досягає 12-15 міліметрів у довжину, тоді як самець не перевищує -6 мл. Каракурт живе лише одне літо. Самець та самка, за виключенням періоду спарювання, не зустрічаються один з одним. У червні статевозрілі самки здійснюють першу міграцію у пошуках більш затінених місць поселення. З цього часу починаються період можливих укусів людей тварин павуками Каракуртами.
Доросла самка павука Каракурта інтенсивно чорного кольору, з великим яйцеводним черевцем, на якому знаходиться 13 крапчастих поглиблень, не завжди помітних. Головогруди несуть чотири пари чорних ніг, перша та четверта пари набагато довші за другу та третю: дві попедальні озброєні гачками на кінцях яких відкриваються протоки отруйних залоз. Самка осідає на тенетах , де на неї чикають самці , якщо самець після закінчення шлюбного періоду не встиг утекти, то самка його вбиває. Якщо з якої не будь причини самець після спарювання залишився живим він не харчується і через певний час гине. Самки живуть протягом усього літа та половини осені, відкладає 3-5 коконів може й до 13, у кожному коконі -500 яєць. Кокон сам від 5 – до 20мл.у діаметрі шароподібної форми. Кокони залишаються у гнізді до весни наступного року.
У 2015році у нас в районі зареєстровано 3 випадки укусів невідомими павуками, укуси відбулися при роботі на городі , в будинках. При укусі каракурта відчувається легкий укол, схожий на укол голки чи колючки. Як правило, під час сну людина не відчуває у місці укусу біль, іноді можна побачити невеличку червону плямку. При попаданні отрути у шкіру людини відбувається гострий спазм судин, тимчасове ураження нервових закінчень. Через 10-15 хвилин після укусу потерпілий починає скаржитися на біль у суглобах та у місці укусу, з’являється порушення дихання та серцевої діяльності, зміни у свідомості, панічний страх. Що стосується отрути каракурта то вона надзвичайно сильна у 50 разі сильніша за отруту тарантула , в 15 разів за отруту гримучої змії.
Якщо ж Вам все таки довелося зустрітися з каракуртом слід негайно, не пізніше 2-3 хв., припекти місце укусу . Павук кусає у поверхні шари шкіри до 0,05 мл. І вже через 2-3 хв. отрута циркулює по судинах далеко від місця укусу.
Припікати необхідно таким чином : взяти незапаленого сірника прикласти до місця укусу потім до неї піднести іншого сірника запаленого і підпалити. Крім цього необхідно зігріти потерпілого,тепло вкрити,напоїти гарячим чаєм та доправити до лікувального закладу. Найефективнішим засобом при укусі каракуртом є протикаракуртна сиворотка. ТАРАНТУЛ - найбільший павук який зустрічається в Україні та Миколаївської області. Це - яскраво забарвлений павук, верхня сторона тіла бурувата з жовтими плямами, знизу бархатисто-чорного кольору. Довжина тіла до 35-40 мм. Живуть на відкритих степових рівнинах у норах. Незадовго до заходу сонця виходить з нори у пошуках здобичі. Рухається швидко. Отрута тарантула викликає у людини місцеву реакцію. На місці укусу відмічається припухлість та біль близько доби. Потерпілий перебуває у сонному стані, через 1-3 дні симптоми зникають. Лікування при укусах симптоматичне. Також для стерилізації обробляється місце укусу. ХІРОКАНТІЯ - за останні роки в районі все частіше реєструються випадки укусів людей. Цей павук середніх розмірів у довжину досягає -15 мм. Черевце мішкоподібне рівномірно забарвлене, ноги довгі. Густо вкриті волосками, жовтувато-коричневого кольору. Зустрічається на кущах винограднику.
Укус хірокантії викликає пекучій біль та запалення з появами невеликого набряку тканин. На людину отрута смертельно не діє. Спостерігаються місцеві явища інтоксикації. Порівняно з тарантулами отрута хірокантій у декілька разів сильніша.
ЗАХОДИ ПЕРЕСТОРОГИ
При зустрічі з отруйними павуками: кожному з трьох видів отруйних павуків притаманні свої місця поселення, тому заходи перестороги різні.
Щоб не вкусив каракурт - необхідно з червня по жовтень місяці на городі та присадибній ділянці працювати у щільному взутті, одягати рукавички, при собі мати сірники для надання першої допомоги. На порозі приватного будинку не залишати взуття, уважно оглядати його перед взуванням. Уникати ночівель під відкритим небом або з відкритими настіж дверима. Не допускати накопичення сміття и т. ч. будівельного. Щоб не вкусив тарантул необхідно уважно працювати на городі, у полі щоб ненароком не наступити на нього. Щоб уникнути зустрічі з хірокантією слід оглядати виноградники перед відпочинком біля нього або перед збиранням врожаю і знову ж таки працювати у захисних рукавичках.
А взагалі, слід пам'ятати , що людина для будь-якого павука не є здобиччю і павук кусає людину захищаючись. Тому щоб уникнути зустрічі з павуками, необхідно бути уважними, особливо в місцях поселення цих отруйних павуків.
На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.
Згідно
Правиладміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.