Баштанка.НЕТ
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Пт, 22.11.2019, 17:52

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
Видатні люди Баштанки та району
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
загрузка...
 
 

ВИПАДКОВІ ФОТО:

-35:

Конкурс "А я - україночка":

Відкриття офісу Партії регіонів:

Працівники Укртелекому:

 

Головна » Статті » Баштанський район » Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень

ОБЕРЕЖНО ОТРУЙНІ ПАВУКИ
  В Україну прийшло спекотне літо,що призвело до міграції  отруйних павуків. На території  Миколаївської області реєструються три  види павуків небезпечні для людини це каракурт, тарантул та хірокантія. Найбільше отруйним є каракурт. Цей павук  зустрічається майже по  всьому південному  степовому краю Миколаївської, Херсонської, Одеської областях. У нас в області постраждало від його укусів -  3 райони. Каракурти полюбляють силитися на пустирях , сходах балок, запущених ділянок дач,  серед будівничого сміття і заростях  бур’яну. Гнізда  Каракурта   знаходяться над поверхнею ґрунту на висоті 5 -10 см.   Нитки павутиння перетинаються хаотично, не утворюючі звичайного павутинного візерунку. Розміри самців та самок  різні. Доросла самка досягає 12-15 міліметрів у довжину, тоді як самець не перевищує -6 мл. Каракурт живе лише одне літо. Самець та самка, за виключенням періоду спарювання, не зустрічаються один з одним.  У червні статевозрілі самки здійснюють першу міграцію у пошуках більш затінених місць поселення. З цього часу починаються період можливих укусів людей тварин  павуками  Каракуртами.
  Доросла самка  павука  Каракурта  інтенсивно чорного кольору, з великим яйцеводним черевцем, на якому знаходиться 13 крапчастих  поглиблень, не завжди помітних. Головогруди  несуть  чотири  пари чорних  ніг, перша та четверта пари набагато довші за другу та третю: дві попедальні озброєні  гачками  на кінцях яких відкриваються  протоки  отруйних залоз. Самка осідає на тенетах , де на неї чикають самці , якщо самець після закінчення шлюбного періоду не встиг  утекти, то самка його вбиває. Якщо з якої не будь причини самець після спарювання залишився живим він не харчується і через певний час гине. Самки живуть протягом усього літа та половини осені, відкладає 3-5 коконів може й до 13, у кожному коконі -500 яєць. Кокон сам від 5 – до 20мл.у діаметрі шароподібної форми. Кокони залишаються у гнізді до весни наступного року.
  У 2015році у нас в районі зареєстровано 3 випадки  укусів  невідомими павуками, укуси відбулися при роботі на городі , в будинках. При  укусі каракурта відчувається легкий укол, схожий на укол голки чи колючки. Як правило, під час сну  людина не відчуває  у місці укусу біль, іноді можна побачити невеличку червону плямку. При попаданні отрути у шкіру людини відбувається гострий спазм судин, тимчасове ураження нервових закінчень. Через 10-15 хвилин після укусу потерпілий починає скаржитися на біль у суглобах та у місці укусу, з’являється порушення дихання та серцевої діяльності, зміни у свідомості,  панічний страх. Що стосується отрути каракурта то вона надзвичайно сильна у 50 разі сильніша за отруту тарантула , в 15 разів за отруту гримучої змії.  
  Якщо ж Вам все таки довелося зустрітися з каракуртом слід негайно, не пізніше 2-3 хв., припекти місце укусу . Павук кусає у поверхні шари шкіри до 0,05 мл. І вже через 2-3 хв. отрута циркулює по судинах далеко від місця укусу.
  Припікати необхідно таким  чином :  взяти незапаленого сірника   прикласти до місця укусу потім до неї піднести іншого сірника запаленого і підпалити.  Крім цього необхідно зігріти потерпілого,тепло  вкрити,напоїти гарячим  чаєм та доправити до  лікувального закладу. Найефективнішим засобом при укусі каракуртом є протикаракуртна  сиворотка.
  ТАРАНТУЛ - найбільший павук який зустрічається в Україні та Миколаївської області. Це - яскраво забарвлений павук, верхня сторона тіла бурувата з жовтими плямами, знизу бархатисто-чорного кольору. Довжина тіла до 35-40 мм. Живуть на відкритих степових рівнинах у норах. Незадовго до заходу сонця виходить з нори у пошуках здобичі. Рухається швидко. Отрута тарантула  викликає у людини місцеву реакцію. На місці укусу відмічається припухлість та біль близько доби. Потерпілий  перебуває у сонному стані, через 1-3 дні симптоми зникають. Лікування при укусах симптоматичне. Також для  стерилізації обробляється місце укусу.
  ХІРОКАНТІЯ - за останні роки в районі все частіше реєструються випадки укусів людей. Цей павук середніх розмірів у довжину досягає -15 мм. Черевце мішкоподібне рівномірно забарвлене, ноги довгі. Густо вкриті волосками, жовтувато-коричневого кольору. Зустрічається на кущах винограднику.
  Укус хірокантії викликає пекучій біль та запалення з появами невеликого набряку тканин. На людину отрута смертельно не діє. Спостерігаються місцеві явища інтоксикації. Порівняно  з тарантулами отрута хірокантій у декілька разів сильніша.

  ЗАХОДИ  ПЕРЕСТОРОГИ 
  При зустрічі з отруйними павуками: кожному з   трьох видів отруйних павуків  притаманні свої місця поселення, тому заходи перестороги різні.

Щоб не вкусив каракурт - необхідно з червня по жовтень місяці на городі та присадибній ділянці працювати у щільному взутті, одягати рукавички, при собі мати сірники для надання першої допомоги. На  порозі приватного будинку не залишати взуття, уважно оглядати його перед взуванням. Уникати  ночівель під відкритим небом або з відкритими настіж дверима. Не допускати накопичення сміття и т. ч. будівельного.
  Щоб не вкусив тарантул необхідно уважно працювати на городі, у полі   щоб ненароком не наступити на нього.
  Щоб уникнути зустрічі з хірокантією слід оглядати виноградники перед відпочинком біля нього або перед збиранням врожаю і знову ж таки працювати у захисних рукавичках.

А взагалі, слід пам'ятати , що людина для будь-якого павука не є здобиччю і павук кусає людину захищаючись. Тому щоб уникнути зустрічі з павуками, необхідно бути уважними, особливо в місцях  поселення цих отруйних павуків.
Категорія: Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень | Опублікував: Profilaktika (28.07.2015) | Автор: Головченко Т.М.
Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям через соціальні мережі:
Всього коментарів користувачів сайту: 0

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)

avatar
 
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанського району:

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

           

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz