Баштанка.НЕТ

Пт, 26.04.2024, 03:03

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Постаті Миколаївщини
Економіка Миколаївщини
Суспільство Миколаївщини
Виконавча влада в області
Міста, райони Миколаївської області
Місцеве самоврядування в Миколаївській області
 
Форма входу
E-mail:
Пароль:

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Норковые шубы от клер
  • Медичний Центр Здоров'я
  • Квитки на автобус по Україні, Польщі та Європі
  • Професійний друк
  • Запрошуємо на онлайн навчання в школу ITStar
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    Вітання ветеранів з Днем визволення району:

    Покладання квітів до 197 р. від д.н. Т.Г.Шевченка:

    -28:

    -15:

     

    Головна » Статті » Миколаївська область » Місцеве самоврядування в Миколаївській області

    100 днів Куцурубської об’єднаної територіальної громади - першої на Миколаївщині


    За перші 100 днів своєї історії після проведення перших виборів новостворена Куцурубська об’єднана територіальна громада власними зусиллями, зусиллями Офісу реформ у Миколаївській області, всіх небайдужих до її долі зробила головне - ВИСТОЯЛА, створила правову, організаційну й фінансову основу для подальшої повноцінної роботи своїх представницьких та виконавчих органів. Отримавши владний статус міста обласного значення з  поточного року розпочала реалізовувати не тільки власні а й делеговані державою повноваження, прийняла на свій баланс об'єкти соціальної, медичної, освітньої, комунальної інфраструктури.

         А також стрімко будує майбутнє:  у 2016 році має бюджет у сумі 11 мільйонів гривень замість 2-х млн. торік; розпочала відновлення вуличного освітлення в усіх населених пунктах, ремонт спортзалу Іванівського сільського клубу та заміну вікон в Іванівській школі; взялася за відкриття ЦНАПу; відновлення системи опалення двохповерхової будівлі Куцурубського клубу; запланувала зовнішнє утеплення трьох 2-поверхових шкільних будівель та багато інших добрих справ на благо громади.

    Запрошуємо переглянути:

    - Без створення бази для об'єднання громад об'єднуватися неможна;
    - Об'єднання громад Баштанщини триває;
    - Виступ голови Баштанської районної ради щодо об'єднання громад - децентралізації.

         Про все це йшла мова на прес-конференції для Всеукраїнських і регіональних ЗМІ, представників громадськості за темою: «100 днів першої об’єднаної територіальної громади на Миколаївщині – Куцурубської. Здобутки. Проблеми. Перспективи», яка відбулась вчора, 16 лютого, у м. Миколаєві у приміщенні Миколаївського регіонального відділенні Асоціації міст України.

         У роботі прес-конференції взяли участь Куцурубський сільський голова Куцурубської об’єднаної територіальної громади Інна Копійка,  секретар ради цієї громади Любов Федорова, модератором прес-конференції, її ведучим виступив директор Миколаївського Офісу реформ Валентин Бойко.

        Розпочинаючи прес-конференцію керівник Офісу реформ у Миколаївській області В.А. Бойко звернув увагу на основні меседжі, пов'язані з темою заходу та у зв'язку з реформою децентралізації, яка крокує по Миколаївщині (зазначені у прес-релізі).

    А саме: Куцурубська об’єднана територіальна громада - перша і вдала реалізація Закону  України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" у практичній площині; жодних нормативних чи організаційних перепон для об'єднання громад на Миколаївщині, і загалом по Україні, не існує; вільне волевиявлення громад щодо процесу об'єднання було й залишається визначальним, адміністративної "штурмовщини" в цьому питанні ніколи не було й не буде; маючи повноваження міста обласного підпорядкування Куцурубська об’єднана територіальна громада з моменту проведення цієї прес-конференції починає процес входження до складу Асоціації міст України, що забезпечить їй захист законних прав та інтересів члена Асоціації в органах державної влади,  підтримку та розвиток місцевого самоврядування.

         Валентин Бойко зробив аналіз сучасних суспільно-політичних процесів в Україні, проінформував про стан процесу об’єднання громад в Україні і на Миколаївщині. Він наголосив на невідворотності реформи місцевого самоврядування. Зокрема, зазначив: «Подія щодо створення Куцурубської об’єднаної територіальної громади вже увійшла в топ 10 визначних подій минулого року для Миколаївщини, увійде в історію назавжди. Адже подібного не відбувалось з хрущовських часів. Першим завжди важко, та вони мають від цього певні переваги – пізніше. Проте починати завжди вкрай важко. Іноді приходиться йти навпомацки. Багато країн проводили реформи, тяжкі реформи. Уряди, які проводили реформи, називали урядами камікадзе. Ми не виняток. Чому? Тому що країна вимагає системних реформ, а кожний наступний уряд боявся за них братись. Делікатно обходили цю тему, "відмахувались" напівзаходами. Бо розуміли – перехідний період страшний, пов'язаний зі зміною стану речей, втратою довіри електорату. Уряд А. Яценюка – класичний уряд камікадзе. Проте, повірте, прийде час, ми будемо пишатися здобутками цього Уряду в частині реформ.

         Що таке бути камікадзе знає і Офіс реформ, - коли їдеш туди, де рейтинг влади навіть не нульовий, а від’ємний, все було: і прокляття, і голосіння і звинувачення невідомо в чому. Нічого – витримали! Тому що розуміли - краще переконання в необхідності новацій, це коли новатор присутній у гущі  подій. Тож, ми вірили і продовжуємо вірити у перемогу народовладдя. За минулий рік Офісом реформ проведена колосальна робота,  рівно настільки, наскільки принаймні вистачило часу, коштів, ресурсів. Тепер інші часи, бодай з'явилось розуміння, є тенденція у спільноти втілити його у дію. Є багато людей, які повірили в себе, визріли на перетворення, а тому реформи в державі мають незворотній характер.

         Про віру людей в об’єднання зазначила і  Куцурубський сільський голова І.В. Копійка, яка розпочала свій виступ на прес-конференції з повідомлення, що в Очаківському районі Куцурубська сільська рада єдина, де видатки заплановано у повному обсязі. Її бюджет становить 11 мільйонів 708 тисяч гривень, з яких більшість – субвенція.

    «Наш» фінансовий ресурс становить 4 мільйони 855 тисяч гривень, а майже 7 мільйонів – надійшли від держави, - зазначила Інна Василівна. -  Люди підтримують новий курс громади на оновлення і розвиток. Нині предметно працюємо із двома іншими громадами району, які виявили бажання до нас приєднатись. Це – Дмитрівська і Острівська сільські ради. Громада прийняла рішення розпочати хазяйнування по-новому з вирішення найзлободенніших соціальних питань. Адже сподіваємось, що наші можливості зацікавлять інвесторів. У нас вдале географічне розташування – територія простяглася уздовж Дніпро-Бузького лиману.

         Ми приймаємо найпопулярніші рішення, такі, які одностайно схвалює громада. Так, з 1 січня з сільського бюджету ми виділили кошти на харчування усіх без винятку дітей 1-4 класів, які навчаються у загальноосвітніх закладах на території нашої об’єднаної територіальної громади. Також безкоштовно харчуємо дітей шкільного віку, що перебувають під опікою. Однозначно схвалили фінансувати роботу Куцурубської музичної школи. Ми врахували кошти і на суттєву матеріальну допомогу землякам, які потраплять у скрутні обставити через хворобу чи інші ситуації. Поставили перед собою завдання у першу чергу відновити вуличне освітлення в кожному населеному пункті. Подолаємо темряву у просторі – відродимо віру у зміни на кращі. Адже чим сільські населені пункти гірше за місто, де освітлені вулиці, ілюмінації? Також у поточному році в Іванівському сільському клубі відремонтуємо спортзал. У такий спосіб ми висловлюємо свою турботу про спорт та активне дозвілля нашої молоді, всіх членів громади. Замінимо вікна в Іванівській ЗОШ, щоб заощадити тепло. Відремонтуємо обидва дитсадки. Запланували і готуємо документи на утеплення двохповерхових шкільних  будівель, а таких на території громади три. Ставимо перед собою завдання відновити у цьому році і систему опалення у двохповерховій будівлі Куцурубського клубу. Наше основне завдання – поєднати інтереси людей, держави та бізнесу, створити умови для нових робочих місць, залучення інвесторів в наш регіон для того, щоб кожному члену громади жилося краще. Ми віримо, що все вийде. Адже відчуваємо велику підтримку керівника Офісу реформ Валентина Бойко. З усіх без винятку питань – юридичних, соціально-адміністративних, правових ми завжди можемо розраховувати на його фахову допомогу, при тому звернутись можна у будь яку пору доби. Загалом, я вважаю, що наші перші перемоги – це спільна наша  перемога і злагодженої результативної діяльності Офісу реформ у Миколаївській області».

        Передаючи слово секретарю Куцурубський сільської ради Л.Л. Федоровій, сільський голова Інна Копійка звернула увагу, що вона обрана очільником громади з 25 жовтня 2015 року, а саме її колега – Любов Леонідівна, яка на той час суміщала об’явки секретаря і  в.о. сільського голови, - розпочинала роботу щодо об’єднання громади.

    Представникам ЗМІ Любов Федорова повідомила, що цей процес фактично розпочався у травні 2015 року, коли люди сприйняли і підтримали ідею. У липні був отриманий відповідний висновок. І вже на початку серпня 2015 року почався активний процес  утворення Куцурубської об’єднаної територіальної громади шляхом об’єднання з власної ініціативи двох суміжних громад й прийняття відповідних рішень Куцурубською (с. Куцуруб) та Іванівською (с. Іванівка, с. Яселка) сільськими радами.

        У цьому процесі ми були піонерами з багатьох питань. Нагадаю.

        25 жовтня 2015 року відбулися перші місцеві вибори для цього утворення. Вони проходили вже на новій територіальній основі новоствореної адміністративно-територіальної одиниці.

         03.11.2015 вперше з об'єднаних громад в Україні проведена  сесія ради  з прийняттям повноцінних рішень щодо всіх питань, які визначали правове й організаційне підґрунтя для подальшої роботи представницького органу. Це був дуже сміливий і відповідальний крок, якщо зважати на певні законодавчі протиріччя, що існували на той час. Громада довірила дбати про свою кращу долю 14 сільським депутатам. До речі,  це перша депутатська каденція за всю історію, у якої «жіноче обличчя». До Куцурубської сільської ради Куцурубської об’єднаної територіальної громади обрано 11 жінок та 3 чоловіків. Середній «депутатський вік» - 34 роки.   Раніше, до об’єднання, у кожній – Іванівській та Куцурубській сільських радах було по 16 депутатів.

       16.11.2015 вперше в Україні здійснено державну реєстрацію представницького органу  громади як юридичної особи публічного права. Це дозволило новоствореному представницькому органу повністю оформити свою цивільну дієздатність у правовому полі держави.

        02.12.2015 вперше в Україні Державна казначейська служба в Очаківському районі  включила розпорядника бюджетних коштів (одержувача бюджетних коштів) Куцурубську сільську раду до Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів. Відтак, рада громади вже місяць як повноцінно діє відповідно до наданих чинним законодавством України повноважень, реалізуючи права і обов`язки юридичної особи публічного права.

        21.12.2015 громада остаточно легалізувалася, обговоривши й ухваливши на сесії ради  Статут об'єднаної громади, отримавши таким чином свою "маленьку Конституцію".

        25.12.2015 прийнято бюджет на 2016 рік, який наразі виконується.

        Секретар сільської ради Любов Федорова підкреслила, що сільські депутати працюють єдиною командою. А втім, єдина команда – це вся об’єднана територіальна громада, бо для того, щоб будь-якій справі досягти  позитивний результат, потрібні консолідація, згуртованість.

        Під час заходу виконавчий директор Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України Тетяна Олександрівна Яблоновська офіційно повідомила про набуття чинності наміру про вступ Куцурубської об’єднаної територіальної громади до Асоціації міст України, з приводу якого Миколаївське регіональне відділення надало позитивний висновок для включення даного питання у порядок денний найближчої сесії Куцурубської сільської ради Куцурубської об’єднаної територіальної громади.

        Слід зауважити, що загалом інформація, що прозвучала в ході прес-конференції, була сприйнята представниками ЗМІ позитивно. Зрештою, наприкінці вона навіть перейшла у свого роду бесіду, зворотній діалог. Журналісти порушили низку питань, які в даному випадку не стосувалися запланованої теми. На кшталт, правового поля щодо змін меж областей, миколаївських доріг, долі малих сіл на карті України тощо.

    Прес-служба Офісу реформ у Миколаївській області.



    Джерело публікації: http://www.mk.gov.ua/ua/news/?id=24
    Категорія: Місцеве самоврядування в Миколаївській області | Опублікував: vagonta (17.02.2016)

    ПОШУК за ключовими словами (тегами): Куцурубська об'єднана громада, об'єднання громад, Куцуруб, офіс реформ, децентралізація
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    (можна через соцмережі та акаунти у "Фейсбук", "Гугл" та ін.)

    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz