Баштанка.НЕТ

Пт, 26.04.2024, 14:26

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Влада, установи
Мар'ївська сільська рада
Історія
Громада
Люди
Освіта, культура, медицина, спорт
 
Форма входу
E-mail:
Пароль:

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Норковые шубы от клер
  • Медичний Центр Здоров'я
  • Квитки на автобус по Україні, Польщі та Європі
  • Професійний друк
  • Запрошуємо на онлайн навчання в школу ITStar
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    Відкриття офісу Партії регіонів:

    Візит М.П.Круглова до Баштанської ЗОШ №1:

    Виставка робіт Олександра Бондаренка:

    ---31:

     

    Головна » Статті » Мар’ївська сільрада » Люди

    Захищаємо права власників паїв

    Захищаємо права власників паїв

        Підставами для утворення тимчасової депутатської комісії з питань вивчення законності розподілу і використання майнових паїв при реформуванні господарств району були численні скарги громадян щодо законності реформування окремих сільгосппідприємств та об’єктів споживчої кооперації.
        Звернення людей вимагали пояснень щодо законності процесів, які торкнулись підприємств, де вони працювали, чи їх особисто. Вони не могли зрозуміти, чому правління райспоживспілки ігнорує засади Програми завершення розмежування і закріплення власності споживчої кооперації, яка була прийнята на позачерговому з’їзді споживчої кооперації України в 2000 році.
    Власники земельних та майнових паїв СТОВ «Доброкам’янське» не розуміли, чому виконавча служба разом з правоохоронцями вилучила у них майно та передала банку «Аваль». Непокоїли людей і дії посадових осіб райдержадмі-ністрації щодо правомірності ліквідації окремих сільгосппідприємств та їх банкрутство, зокрема, СТОВ «Новоіванівське», «Христофорівське» та інші.
        Предметом скарг як членів райспоживспілки, так і селян були майнові відносини. Згадана Програма і аграрна реформа мали на меті відродження реального власника, посилення його участі в діяльності нових форм господарювання та забезпечення на цій основі захисту його соціальних і економічних інтересів.
        Як показала перевірка, ке-рівництво райспоживспілки аж ніяк не хотіло відроджувати того власника. Про існування Програми посадові особи РСТ замовчували. Вони виконували свою «програму», яка не співпадала з інтересами членів споживчої кооперації. Подібні дії породжували правомірні скарги пайовиків.
       Баштанська райспоживспілка – це власність у минулому  24 тисяч пайовиків. Працівники системи, залежно від кількості відпрацьованих років і суми внесених членських внесків, повинні були стати власниками майнових паїв вартістю до 10 тисяч гривень. Саме вони повинні були стати реальними власниками наявних активів райспоживспілки і розбудовувати районне споживче товариство. Але це не влаштовувало користолюбців. Протиправні дії керівництва РСТ були виявлені в ході ревізії фінансово-господарської діяльності спілки, яка була проведена 25.05.2004 р. ревізійною службою облспо-     живспілки.
        Правоохоронні органи не контролювали процес реформування споживчих товариств, на порушення законності не реагували. байдужість при цьому проявила і районна адміністрація. Більше того, УПФУ у Баштанському районі, відділ статистики, ДПІ, УПСЗН проігнорували депутатські звернення про надання інформації щодо діяльності райспожив-спілки. Порушені права кооператорів мало хвилювали посадовців від влади. Члени            правління Баштанського РСТ на словах виказували готовність співпрацювати з комісією, а на ділі уникали будь-яких контактів, на запити не відповідали. Як влада, так і керівництво райспоживспілки звели нанівець роботу комісії. В першу чергу саме вони зобов’язані були стати на захист порушених прав членів споживчих товариств.
       На запит районної ради вимушена була відреагувати прокуратура району. 10.01.06 р. вона таки порушила дві кримінальні справи за фактами службової підробки документів при реалізації нерухомого майна РСТ. До кримінальної відповідальності була притягнута колишній голова правління РСТ  В. Г. Чернуха, яка відбулась покаранням у вигляді штрафу, тоді як збитки сягали більше 1 млн. грн.
    У ході роботи комісії знайшли своє підтвердження факти зловживань з майновими паями і в СТОВ «Доброкам’ян-ське». Потай від односельчан колишнє керівництво товариства, видаючи людське майно за майно товариства, передало його під заставу банку «Аваль». Натомість отримали кредит на 180 тис. грн. і використали кошти у своїх цілях. В обумовлений угодою термін гроші кредитній установі не повернули. В рахунок боргу банк став забирати заставлене майно. Тільки тоді селяни довідались про фінансові махінації свого керівництва. Із заявою про це вони звернулись до правоохоронних органів. Було порушено кримінальну справу за ознаками ст. 222 (шахрайство з фінансовими ресурсами) КК України. Але це не зупинило вилучення техніки банком. Зарадити цьому власники майнових паїв вже не могли. Представники банку діяли у відповідності до судових рішень, громадський порядок при цьому  забезпечували працівники РВ УМВС.
        З метою перевірки діяльності дирекції господарського товариства засновники звернулись до аудитора, але 27.10.2005 р. господарським судом Миколаївської області СТОВ «Доброкам’янське» було визнано банкрутом і відкрита ліквідаційна процедура. Суду були надіслані клопотання з проханням призупинити ліквідацію підприємства до закінчення слідства за вказаною кримінальною справою. Однак суд не став на захист селян, які потерпіли через протиправні дії посадових осіб товариства.
        В цей час закінчив свою роботу аудитор. він виявив додаткові факти розкрадання майна колишніми керівниками на суму понад 300 тис. грн. Однак це вже нікого не цікавило. Механізм руйнації неможливо було вже зупинити. Ошукані власники майнових паїв дотепер не можуть зрозуміти, чому влада не зупинила це лиходійство.
        Забуття чекало і СТОВ «Христофорівське». Однак організаторів і виконавців розкрадання товариства підвела самовпевненість. Без законних на те підстав, з ініціативи посадовців райдержадміністрації            29.04.04 р. була оголошена ліквідація підприємства. Не прийнявши документи господарства, не провівши інвентаризацію його активів, не звівши ліквідаційний баланс, ліквідкомісія під контролем посадових осіб РДА, не маючи на те повноважень, за короткий термін розтратила наявні майнові активи. Племінне поголів’я корів було реалізоване за півціни, господарству спричинені збитки більше ніж на 300 тис. грн.
    У статті 13 Конституції України прописано: «Держава гарантує захист прав усіх суб’єктів права власності і господарювання, соціальну спрямованість економіки». Реформування РСТ та об’єктів АПК носить (на прикладі приведених господарств) не соціальний, а кримінальний характер. Замість відродження реального власника ми маємо ошуканих пайовиків. На превеликий жаль, на сьогодні ні один пайовик райспоживспілки не став власником свого майнового сертифікату у відповідності до Програми розмежування та закріплення власності в споживчих спілках України.
    26 жовтня 2005 року Баштанський суд визнав ліквідацію СТОВ «Христофорівське» незаконною. Дії посадових осіб райдержадміністрації та ліквідаційної комісії товариства підпадали під ознаки посадових злочинів. Тільки після звернення до Генеральної прокуратури прокурор району 27 жовтня 2007 року порушив нарешті кримінальну справу за фактами зловживань службовими особами РДА та колишніми ліквідаторами. На нашу вимогу, через недовіру до прокуратури району, кримінальну справу передали для подальшого розслідування Новобузькій прокуратурі. Але та продовжила естафету укриття скоєних злочинів. Упродовж року сусіди двічі закривали дану справу.
    Перший раз кримінальна справа була оскаржена в місцевому суді, де її закриття було визнано незаконним. Другий раз постанову про її закриття за запитом народного депутата України Г. О. Задирка переглянула Генеральна прокуратура і скасувала як незаконну. Об’-єктивне вивчення згаданої справи показало, що слідство проводилось безпланово, на низькому професійному рівні. Генеральна прокуратура визнала, що за справою було допущено тяганину та грубі порушення вимог статті 22 Кримінально-процесуального Кодексу щодо повного, всебічного та об’єктивного розслідування.  Тоді як завданнями кримінального судочинства є охорона прав та законних інтересів потерпілих, швидке і повне роз-криття злочинів, викриття винних та забезпечення правильного застосування закону.
    Бездіяльність і безвідповідальність посадових осіб призвели до скоєння нових злочинів. У минулому році голова Христофорівської сільської ради незаконно продав труби зрошення СТОВ «Христофорів-ське» та будинок тваринників, спричинивши сільгосптовариству збитки більше ніж на 200 тис. грн. Мешканцем села та підприємцем з Баштанки неправомірно було розібрано два корівники. Все це відбувалося відкрито і зухвало.
    Через чергове звернення до Генеральної прокуратури за даними матеріалами прокуратура Баштанського району 29 серпня та 8 вересня 2008 р. вимушена була порушити три кримінальні справи. Таким чином, за матеріалами СТОВ «Христофорівське» наразі розслідуються чотири кримінальні справи.
    Робота тимчасової комісії показала, що розкрадання майна в процесі реформування райспоживспілки і сільгосппідприємств мало місце. Правоохоронні органи зобов’язані були здійснювати як супровід даних процесів, так і нагляд за додержанням законів при цьому. Бездіяльність вказаних підрозділів, призвела до порушення прав та інтересів пайовиків райспоживспілки і сіль-    госптовариств, до розкрадання колективного майна та дискредитації органів влади.
    Тимчасова комісія вичерпала свої можливості щодо перевірки звернень пайовиків, які надійшли до районної ради. На сьогодні це предмет розслідування для підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією.
    А комісія на своєму засіданні прийняла рішення про продовження роботи, так як до депутатів районної ради продовжують надходити звернення щодо зловживання з майновими паями.

    Сергій БІЛИК, голова тимчасової контрольної комісії.

    Джерело публікації: Районна газета "Голос Баштанщини"
    Категорія: Люди | Опублікував: bashtanka (06.02.2009) | Автор: Сергій БІЛИК
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    (можна через соцмережі та акаунти у "Фейсбук", "Гугл" та ін.)

    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz