Баштанка.НЕТ

Чт, 23.01.2025, 03:21

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Влада, установи
Єрмолівська сільська рада
Історія
Громада
Люди
Освіта, культура, медицина, спорт
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Прокат авто Одесса
  • пограти в казино
  • Ігровий клуб Prematch
  • Ігри
  • Дрібна побутова техніка
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    Конкурс "А я - україночка":

    Візит М.П.Круглова до Баштанської ЗОШ №1:

    Конкурс "А я - україночка":

    ---17:

     

    Головна » Статті » Єрмолівська сільрада » Історія

    Єрмолівці – 115 років

    Єрмолівці – 115 років

    Історична довідка

    Засноване село Єрмолівка у 1892 році. Це був невеличкий хутір, де за наказом царя наділялися землі солдатам-відставникам, що відслужили в царській армії 25 років. Звідси і перша назва села – Солдатське. У 1895 році тут вже було 15 хат.

    Протягом 1910-1924 років виникли біля нього хутори  Світлицьке, Казьонне, Вільна Поляна, Тернівка, Новоукраїнка, Братське.

    Сучасну свою назву Єрмолівка отримала після революції. Першим представником від нової влади був тоді Єрмолаєв, який нарізав селянам землю. Його прізвищем і нарекли село.

    Останні півтора десятка років стали періодом занепаду села. В період реформування агропромислового комплексу Єрмолівка пізнала на собі всі його недоліки. Економічно сильне колись господарство занепало, зникли з лиця землі ферми, земля залишилася без господаря, а люди – без роботи.

    Нині Єрмолівка потроху оживає. Тут діє ФАП, дитсадок, будинок культури, школа, магазини, відділення зв’язку. Знайшлися добрі господарі на землю-годувальницю. Базовим господарством стало ПП «Злагода», яке має 2370 га орної землі. Успішно господарюють на єрмолівській землі два підприємці і фермерське господарство «Світанок».

    Суботній день 17 листопада виявився, мов на замовлення , лагідним, сонячним і теплим, як серця і душі жителів цього степового села. Зібралися єрмолівці в святково прикрашеному гірляндами, вишиванками і квітами вестибюлі місцевої школи, щоб всією сільською родиною відзначити 115-ту річницю заснування своєї маленької батьківщини, а також вшанувати працівників сільського господарства з нагоди професійного свята.

    Під музичний супровід дівчатка в українських національних костюмах із хлібом-сіллю на вишиваному рушнику тепло і сердечно вітають своїх земляків, прославляють віршами рідне село, доземно вклоняються трударям, вручають хліб-сіль почесним гостям – заступнику голови райдержадміністрації В. Т. Гриценку та керуючій справами виконавчого апарату районної ради Л. А. Кононенко.

    – Дорогі єрмоляни, – з такими словами звернулася до присутніх сільський голова С. В. Козлова, – в нашому селі живуть справжні трудолюби, прості і талановиті люди. Ми чепуримо свої вулиці і садиби, дбаємо про соціальний розвиток Єрмолівки, ростимо дітей, дбаємо про їх майбутнє.

    Світлана Козлова тепло привітала присутніх і побажала всього найкращого в трудовій діяльності, в особистому житті.

    Вітання від районної влади Валентин Гриценко розпочав рядками вірша Валентини Юр’євої:

    Серед степів широких,

    Лісосмуг безкрайніх,

     Де небо сходиться й земля,

    Близько Інгулу, де купається зоря,

    Стоїть Єрмолівка моя...

    Він підкреслив, що Баштанщина пишається історичною спадщиною села Єрмолівка, назвав імена видатних земляків, побажав єрмолівцям всіляких гараздів.

    Від імені районної ради Лариса Кононенко побажала ювілярам всього найкращого, вручила пам’ятну адресу і висловила надію на те, що Єрмолівка й надалі залишатиметься одним із кращих, упорядкованих сіл ра-йону.

    Зворушливо вітали учасників зібрання наймолодші мешканці села – вихованці дитсадочка. Вони подякували керівництву ПП «Злагода» за підтримку і допомогу, і зробили «замовлення» дяді Толі Каленіченку на футбольні м’ячі, щоб стати наслідувачами його захоплення цим видом спорту.

    Ведучі перенесли присутніх у минуле. Вони розповіли про участь своїх земляків у Першій світовій війні, Жовтневій революції, колективізації, утворенні перших колективних господарств.

    Першим головою колгоспу тут був Д. М. Волик, неперевершеним сівачем – М. Н. Івашкевич, який умів на потрібну густоту так рівненько розкидати посівне зерно, ніби хто лінійкою відміряв.

    Першими доярками були        П. В. Чега, Є. І. Хижняк, завфермою Т. Гуров, першим трактористом – І. І. Хижняк. Це його «Фордзон» стоїть тепер на п’єдесталі біля Баштанської МТС.

    Першою жінкою-трактористкою була К. Л. Андреєва, перші комбайнери – О. М. Озеров,         А. Ф. Андреєв, ковалі – С. І. Іванов та М, М. Чега.

    Дехто не міг стримати сльозу, коли ведучі розповідали про страшні роки голодомору, коли люди їли траву, пухли від голоду, вимирали цілими сім’ями. Більше тридцяти єрмолян тоді померло такою жахливою смертю.

    Не було жодного покоління, яке б не витримувало на собі нелегку долю українського села. Одне з найтяжчих – Велика Вітчизняна війна. 96 жителів Єрмолівської сільради полягли на фронті, дехто помер від тяжких ран, повернувшись у село. Пам’ять про них священна, їхні імена увічнені на Пагорбі Слави у центрі села.

    Згадали добрим словом і тих, хто дбав про розбудову села. Голови колгоспу М. А. Калашник та В. В. Бондар побудували фермські корпуси, будинок  культури, кілька магазинів. І. Т. Півторак заасфальтував вулиці Єрмолівки. З іменем М. П. Кравченка пов’язане будівництво нової школи. Справжніми господарями територіальної громади були сільські голови М. К. Гуров, І. К. Савенко, П. Є. Борисов, І. О. Обоян, В. В. Юр’єва, А. Ф. Лісовський.

    Та найбільшим скарбом тут вважають простих трударів, які є гордістю села. Це – Н. М. Бабенко, В. І. Хижняк, І. М. Каленіченко, Є. І. Хижняк, В. Приходько,        І. М. Петренко, І. В. Приходько.

    З нагоди подвійного свята сільський голова вручила почесні грамоти старійшинам Г. С. Бабенку, Г. М. Витковській, В. Д. Іванову, М. Т. Станичній, П. П. Калиті, ветеранам праці, які по 45-50 років пропрацювали на полях і фермах, – Н. М. Бабенко, В. І. Хижняку, С. І. Савко, І. К. Бабенку, І. М. Білику, В. В. Волошину, О. М. Банкуловій.

    Світлана Володимирівна привітала також ювілярів Н. П. Лісовську, В. П. Юр’єва, І. М. Іванова, А. В. Луштей, І. Т. Приходька, О. М. Банкулову, О. І. Краштель.

    Чимало добрих слів прозвучало на адресу ювілярки, почесної жительки села, педагога із 40-літнім стажем, колишнього директора школи, голови ветеранської організації села Г. І. Шличок. Вдячні їй люди і за те, що стала ініціатором і засновником музею села у школі. Галина Іванівна продовжує збір експонатів і разом із колегами працює над створенням Книги Пам’яті.

    Від усієї душі вітав односельців директор ПП «Злагода», депутат районної ради А. М. Каленіченко. Він розповів про трудові досягнення, урожай, який вдалося вибороти нинішнього спекотного літа, назвав імена кращих членів свого трудового колективу, запросив їх у кафе, де, як у старі, добрі часи, для них були накриті щедрі столи.

    А який же ювілей без традиційного торту? Урочистість добігала кінця, коли на середину зали винесли стіл, на всю ширину якого красувався чудовий торт із палаючими свічками. Щиро пригощали ним старих і малих. На всіх вистачило. А спекла це солодке диво вчителька О. І. Шличок.

    Організатори іменин села щиро дякували за допомогу у підготовці святкового дійства секретарю сільради Г. П. Балдич, завідуючій дитсадком О. М. Скляр, директору будинку культури С. Г. Семашкевич, директору школи Т. Г. Біляєвій, вчителям О. І. Шличок, С. П. Харламовій, спонсорам А. М. Каленіченку,     О. С. Іванішину, А. І. Бенюх,             В. О. Петренку, Т. А. Сляднєвій, А. О. Кофану. Особливі слова вдячності односельці адресували режисеру, організатору, натхненнику й автору сценарію і віршів Валентині Володимирівні Юр’євій. Разом з молодим вчителем місцевої школи В. Д. Райдою вони майстерно й неперевершено вели програму.

    Гарний музичний і пісенний супровід створив вокальний ансамбль «Зоряний шлях» Баштанського РБК у складі Віктора Коваленка та Лариси Шулюк.

    ... Свято вдалося на славу. Єрмоляни ще довго пам’ятатимуть його й більшість з них житиме надією на краще майбуття.

    Категорія: Історія | Опублікував: bashtanka (07.12.2007) | Автор: Мельник Галина
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz