Баштанка.НЕТ

Пт, 03.05.2024, 13:57

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Куточок споживача, поради та рекомендації
Світ - політика
Світ - економіка
Світ - суспільство
Світ - технології, наука
Світ - освіта, культура, медицина, спорт
У світі цікавого: ідеї, факти, коментарі
Робота
Постаті
ФУТБОЛ
Відпочинь!
Сценарії свят
Сім'я - особистий досвід
Здоров'я - профілактика, лікування
 
Форма входу
E-mail:
Пароль:

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Норковые шубы от клер
  • Медичний Центр Здоров'я
  • Квитки на автобус по Україні, Польщі та Європі
  • Професійний друк
  • Запрошуємо на онлайн навчання в школу ITStar
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    З 8 березня!:

    -37:

    -21:

    -6:

     

    Головна » Статті » Різне: новини, робота, поради, відпочинок, цікаве » Куточок споживача, поради та рекомендації

    Як вибрати генератор для дому. Що вигидніше: купити чи орендувати?

    Мати альтернативне джерело живлення в часи, коли ворог навмисно атакує об’єкти енергетичної інфраструктури — на жаль, сучасний український тренд. Для міської квартири генератор не найкращий варіант, але для власного дому ліпшого годі й знайти.

    Різновиди генераторів

    Найбільш поширеними є бензинові та дизельні моделі. Газові розповсюджені набагато менше, чому є чимало пояснень. Тому далі будемо розглядати тільки перші два варіанти. 

    Ціни на бензинові та дизельні електрогенератори найбільшою мірою залежать від їх потужності. Хибною думкою є та, що вибирати потрібно, виходячи з загальної площі приміщення: вона погано корелює з сукупним об’ємом споживання електроенергії.

    На сьогодні більш популярними для домашнього використання є бензинові моделі потужністю від 5 до 10 кВт. Головним чином тому, що вони дешевші, а також простіші в експлуатації. Їхня головна вада — надмірне споживання бензину, який зараз недешевий.

    Дизельні більш потужні та економні, але й коштують дорожче. Саме їх вибирають для потреб невеликих та середніх виробництв, в яких об’єми споживання знаходяться в діапазоні 30-500 кВт.

    Про безпеку користування

    Оскільки генератор — це прилад, що виробляє електроенергію та працює на паливі, заходи безпеки мають бути відповідними. Його не можна нахиляти, а тим більше перекидати (особливо бензинові), забороняється розміщувати електрогенератори в котельнях, бо якщо трубу водопостачання чи каналізації прорве, виникне ризик ураження струмом. 

    Не можна встановлювати їх у закритих житлових приміщеннях, тому що через шкідливі вихлопи можна вчадіти. Навіть якщо ставити генератор у гаражі, без наявності ефективної вентиляції цього робити не варто.

    З іншого боку, генератори відкритого типу (до яких відносяться практично всі бензинові та переважна більшість дизельних) забороняється встановлювати на відкритому повітрі, де є ризик потрапляння в конструктивні елементи води чи вологи (дощ, сніг, висока вологість повітря, туман тощо). 

    Правила безпечної експлуатації в обов’язковому порядку вказуються в інструкції користувача, у тому числі щодо складу робіт та періодичності техобслуговування чи стосовно регламенту заміни мастила.

    Про вартість

    Ціни на генератори, навіть зі схожими характеристиками, можуть значно коливатись. Якщо усереднити, то бензиновий варіант потужністю 3 кВт обійдеться у 25 тис. грн.

    Більш потужні (5 кВт) коштуватимуть вже приблизно 50 тисяч грн, за зростання потужності до 7-8 кВт ціна буде становити десь 55-75 тисяч грн. Пристрої, що працюють на солярці, значно дорожчі: так, дизельний генератор на 7 кВт від відомого бренду буде коштувати від 100 тисяч грн.

    Витрати пального, які зазвичай вказуються з розрахунку на 1 кВт виробленої електроенергії, теж будуть різними: для бензинових це в середньому 350 г, для дизельних 250 г, тобто на 30% менше.

    Вартість оренди (а такі послуги сьогодні надають все частіше) складається з добових тарифів без урахування витрат на пальне. Бензинові електрогенератори можна орендувати за 400-600 грн, залежно від потужності. Вартість оренди дизельних модифікацій складає 500-2000 грн за добу. 

     

    Категорія: Куточок споживача, поради та рекомендації | Опублікував: Promo (19.08.2023)
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    (можна через соцмережі та акаунти у "Фейсбук", "Гугл" та ін.)

    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz