Баштанка.НЕТ

Вт, 07.01.2025, 12:04

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Постаті Миколаївщини
Економіка Миколаївщини
Суспільство Миколаївщини
Виконавча влада в області
Міста, райони Миколаївської області
Місцеве самоврядування в Миколаївській області
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Музыка
  • Надійний вибір таксі у Києві
  • насіння огірка Кібрія
  • букмекер в казахстане
  • электронный кошелёк
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    -7:

    Виставка робіт Олександра Бондаренка:

    -11:

    Центральна районна лікарня:

     

    Головна » Статті » Миколаївська область » Суспільство Миколаївщини

    Суїцид - не вихід з ситуації!

      Останнім часом у засобах масової інформації дедалі частіше з'являються повідомлення про трагічні вчинки людей, які вирішили вкоротити собі вік. Так вони намагаються втекти від реальності та вирішити свої проблеми в житті через   вчинення самогубства. В офіційну статистику самогубств потрапляють тільки явні випадки суїциду, тому кількість реальних самогубств значно перевершує офіційні цифри - вважається, що щорічно в світі накладають на себе руки понад 4 000 000 чоловік.
      Як стверджує статистика, Україна займає одне з провідних місць в Європі за кількістю самогубств. За даними Державного комітету статистики, на 100 тис. осіб припадає 22 самогубства. Смерть від суїциду займає друге місце в Україні після природної смерті і смерті від зовнішніх причин. Спроби суїциду виражаються найрізноманітнішими способами – настільки вистачить фантазії у особи схильної до такого жахливого вчинку. Якщо взяти до уваги Миколаївщину, за період 2011 та 2012 років зафіксовано 8 випадків, коли люди покінчили з життям, пригаючи з мосту.
       Більшість, які вчинили самогубство - підлітки у віці до 14 років. Експерти також відзначають, що «суїцидні спроби найчастіше роблять молоді люди у віці від 14 до 29 років, що живуть у розвинених промислових районах». Зовсім молоді люди, у них все ще попереду. Покінчити з життям це найостанніше, що можна було зробити. Люди схильні до таких немічних вчинків відносяться до слабких духом, які не можуть впоратись з складними життєвими ситуаціями та проблемами. Адже у кожної людини настає такий момент, як кажуть, «чорна лінія в житті». Але необхідно пам’ятати, що з будь-якої ситуації є вихід, не існує такої проблеми, яка не має логічного та правильного рішення. Так, в деякій мірі важлива підтримка близьких та рідних, це зрозуміло, але все ж таки кожен з нас повинен виборювати собі «місце під сонцем» та гідно відстоювати його. Підтримка зі сторони Вам ще більше добавить впевненості та рішучості. Гірше того, такий егоїстичний вчинок завдає болю та страждань близьким та рідним людям самогубця.

        Нещодавно миколаївців сколихнула страшна новина про смерть молодої дівчини, яка вирішила покінчити з життям самогубством. З Варваровського мосту в м. Миколаєві  16-річна дівчина стрибнула у воду.  У результаті проведення пошукових робіт її тіло знайшли на другий день на відстані 20 метрів від мосту. Що спонукало таку зовсім юну дівчину вкоротити собі вік? Невже вона зовсім не думала про наслідки? Що ж тепер робити вбитим горем батькам, адже це була єдина їхня кохана дочка? Чи можна стверджувати, що дівчина вчинила егоїстично по відношенню до близьких та рідних? Це можна пояснити тим, що особи підліткового віку найчастіше опиняються в кризовому стані, який супроводжується сильними емоційними переживаннями, появою таких почуттів, як спустошеність, відчуженість, самотність. Таким способом вони просто намагаються уникнути нестерпних обставин і розв'язати власні проблеми або подолати депресію. Діти не хочуть підкорятися законам "дорослого" життя. Стикаючись з реальністю, яка протилежна їхнім надіям і сподіванням, їхнім романтичним мріям, підлітки розчаровуються в житті і зважуються на такий відчайдушний і трагічний крок, як самогубство. Також причинами суїцидальної поведінки підлітків можуть бути шкільні проблеми, боротьба між однолітками, нещасне кохання, сімейні проблеми (розлучення батьків, постійні сварки між ними, жорстоке ставлення, нерозуміння з боку батьків тощо), зміна місця проживання, суїциди в родині, алкоголізм, вживання наркотиків і токсичних речовин, хронічні або смертельні хвороби. Дуже важливе значення має в такій ситуації підтримка та розуміння підлітка, сприйняття його як особистості. Шановні батьки! Будьте більш уважними до своїх дітей, особливо у такому віці. Намагайтеся вникнути в особисті переживання, проблеми дитини, можливо Вам вдасться дати якусь пораду своєму чаду.
        Якщо ви помітили у поведінці того, хто вам близький, ознаки потенційної готовності до суїциду, перш за все, не треба панікувати самим. Чуйність і вміння помітити стан близької вам людини може врятувати йому життя. У жодному разі не можна проявляти настирливість - або те, що може сприйматися, «лізти в душу». Ви ризикуєте, як мінімум викликати скандал і особа, якій і так доводиться важко, мовчазно замкнеться. Пасивне неприйняття - більш тривожний знак, набагато краще, якщо людина активно опирається вторгненню в його особистісні кордони. В обох випадках довіру буде втрачено, і навіть це може підштовхнути до рішучих дій, стати тією самою останньою краплею. Не можна демонструвати свою зневагу, або як то висловлювати сумніви в серйозності намірів людини, особливо, якщо він сам вирішив висловити свої думки. Таке рішення - показник відчуття довіри до Вас і вашої відповідальності. Навіть якщо Ви релігійні - не варто в такий момент демонструвати різницю ваших переконань, або те, що ви вважаєте ці наміри і думки гріховними.  Найменше людина налаштована в такому стані вислуховувати моралі. Ще одна поширена - і, на жаль, коштувала багатьох життів помилка - табуювання теми смерті взагалі і самогубства зокрема. Міф, що не можна обговорювати подібні теми - не більше, ніж поширений забобон. Мовчанням ви не попередите, а наблизите біду. Краще всього, якщо людина з вами заговорить про це сама. Як правило, з кризових станів повинен виводити професійний психолог. Але тепло близької людини - незамінне.

        Що можна сказати або зробити, щоб запобігти спробу самогубства?

       Насамперед, послухайте - уважно, з інтересом. Не бійтеся задавати питання, не бійтеся сліз - дайте можливість виплеснути свої емоції. Дайте зрозуміти, що ви розумієте і співчуваєте, що ви на його стороні, і він важливий для вас. У кожного є свої унікальні цінності. Поважайте їх, спроба щось «виправити» в характері близької людини і у звичайній ситуації загрожує сваркою і розривом відносин між вами, а якщо він доведений до відчаю - просто злочинна.

       Наостанок хочеться підкреслити, що низький рівень самогубств - це показник духовного здоров'я суспільства. Не будьте байдужими один до одного, намагайтеся стати суттєвою опорою для своїх близьких та допомагайте їм у скрутній ситуації.




    Джерело публікації: http://mk.mns.gov.ua/news/1790.html
    Категорія: Суспільство Миколаївщини | Опублікував: bashtanka (13.02.2013) | Автор: ТУ МНС у Миколаївській області

    ПОШУК за ключовими словами (тегами): МНС, суїцид
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz