Баштанка.НЕТ

Чт, 21.11.2024, 17:57

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Влада, установи
Мар'ївська сільська рада
Історія
Громада
Люди
Освіта, культура, медицина, спорт
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • жіночі кросовки оптом
  • Проекти каркасних будинків
  • магазин меблів
  • Інформаційно-аналітичне інтернет-видання КиївВлада
  • Крем для обличчя
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    Виставка робіт Олександра Бондаренка:

    -5:

    Урочисті заходи до 97-річчя визволення району:

    -3:

     

    Головна » Статті » Мар’ївська сільрада » Люди

    Їм пам'яттю болить війна

    Їм пам'яттю болить війна

    Більше 62 мирних років відшу­міло над нашою землею, але фронтовикам пам'яттю болить війна. Немає такого дня, щоб вони не згадували ті криваві роки.

    - Воював, як усі. Що розпові­дати? - говорить про своє фрон­тове минуле учасник бойових дій, житель села Мар'ївка М. М. Скуратовський. Як і більшість фрон­товиків, це дуже скромна люди­на, не звик він хвалитися своїми ратними подвигами.

    Родом Михайло Марковим з Житомирщини. П'ятирічним хлопчаком разом з батьками в 1933 році був переселений у Баштанку, де пройшли його ди­тинство і юність.

    У 1941 році закінчив п'ять класів. Страшна звістка про війну змінила життя всіх людей. Та літня Баштанка жила своїми звичними турботами, з тривогою поглядаючи на Захід, звідки лину­ли звуки канонади з фронту, що на­ближався. Селяни поралися на власних городах та біля худоби, дбали, щоб поповнився на зиму домашній погріб.

    Село принишкло, коли з'яви­лись німці. Михайло разом з таки­ми ж, як він, хлопчаками стояв біля забору по вул. Воровського (нині Привільненська) і спостерігав за окупантами. Дитяча, цікавість пе­реборювала страх. Його, як і бага­тьох його однолітків 1927 р. н., хо­тіли забрати на примусові роботи в Німеччину. Але лікарі комісува­ли хлопця через стан здоров'я.

    З великою радістю чекав Ми­хайло на прихід радянських військ. У листопаді 1944 року його призва-ли в армію і направили в місто Глухів Сумської області на навчан­ня, яке було дуже коротким.

    Вже в лютому 1945 року Михайло Марковим отримав бойове хре­щення в Польщі на березі річки Віспа у складі II танкової армії 65 танкового полку.

    — Був автоматником на танку, — пригадує сивочолий ветеран. -Перший бій запам'ятався на все життя. Той страх, який довелося пережити, неможливо забути. З часом звикаєш до пострілів і зривів, але кожному хотілось жити.

    Бог милував Михайла Маркови-ча. Він не був поранений. З пере­можними боями дійшов до Берлі­на, за звільнення якого отримав медаль «За взяття Берліну». Крім цього, груди фронтовика прикра­шають ордени «За мужність» та «Вітчизняної війни», медаль Жукова та ряд ювілейних відзнак.

    - Все менше і менше залишаєть­ся свідків тієї страшної трагедії, яку бачив колись цей світ. Та слід про війну пам'ятати, аби вона ніколи не повторилася, - закликає ветеран.



    Другие материалы по теме
    Категорія: Люди | Опублікував: bashtanka (16.07.2007) | Автор: Виноградова Олена
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz