Хочу розповісти про чарівну жінку в білому халаті, яка присвятила своє життя медицині. Це - старша медсестра й одночасно виконуюча обов'язки завідуючоїКашперо-Миколаївською амбулаторією сімейного типу Лариса Володимирівна Чеботар, з якою вже не один раз доводилось спілкуватися, перебуваючи на території Кашперо-Миколаївської сільської ради. І кожного разу відкриваєш у цій жінці якісь нові риси.
Кажуть, справжній медик той, хто зцілює й душу, а не лише тіло. Адже вже давно доведено, що потрібне слово в слушний час може мати більший вплив на одужання хворого, ніж кілька препаратів разом узятих. А увага, чуйність, розуміння і доброта помножені на майстерність піднімають на ноги тяжкохворих і творять чудеса.
- Наш невеличкий колектив робить все, щоб амбулаторія стала центром чистоти і доброти, - розповіла Лариса Володимирівна, - адже люди до нас приходять не лише з фізичними проблемами, а й душевними. І кожного вислуховую, раджу, співчуваю і по можливості намагаюсь допомогти, полегшити біль.
Дивлячись на усміхнене обличчя цієї молодої жінки, даєшся диву, як ця городянка змогла пристосуватись до сільського життя, прикипіти душею до сільського буття. Адже народилась і виросла Лариса в місті Саки Кримської АР. Маючи схильність до точних наук, юна кримчанка після закінчення школи приїхала в Миколаїв, щоб вступити в МКІ, але того факультету, який вона обрала, ще не було. їй запропонували приїхати через рік. Прогулюючись вулицями корабелів, Лариса підійшла до медучилища і вирішила навчатись у ньому, щоб через два роки знову спробувати вступити в інститут.
- Після двох місяців навчання, нас направили на практику, - пригадує жінка. - Я потрапила в лікарню швидкої медичної допомоги (БСМП) і з перших днів зрозуміла, що це саме моя професія. Продовжувала навчання в медучилищі і працювала в нічний час і вихідні дні в лікарні. Вона, як губка, всмоктувала в себе все, чому її вчили старші колеги. Захоплювалась майстерністю, професіоналізмом, людяністю і коректністю медперсоналу. В усьому намагалась наслідувати старших колег. Тож, коли закінчила навчання і прийшов час розподілу на роботу, її направили медсестрою в обласну дитячу лікарню, незважаючи на те, що не мала міської прописки.
Одного разу, завітавши до знайомих у Кашперо-Миколаївку, познайомилась із сільським хлопцем, який запав їй в серце. Через деякий чяг
Лариса і Віктор поєднали свої долі. Тож, як кажуть у народі, куди голка, туди і натка. Так молода жінка переводом з обласної лікарні потрапила у Кашперо-Миколаївську лікарняну амбулаторію, де в той час був терапевт, стоматолог, фельдшер, дві медсестри, санітарка і водій.
18 років пролетіли, як один день. За цей час родина Чеботарів поповнилась донечкою Валюшею та синочком Сашком. Але життєва дорога видалася смугастою. Тяжка хвороба забрала чоловіка у Лариси і батька в дітей. Три роки боролася за життя голови сімейства, але медицина виявилася слабшою за смерть. Уже 4 роки Лариса Володимирівна в домі і за чоловіка, і за жінку. Старша донечка навчається в МКІ, так би мовити, здійснює мрію мами, яка хотіла там вчитися. А син допомагає мамі по господарству, навчаючись у школі.
- Бувають хвилини, коли здається, що вже зовсім немає сил, так тяжко на душі, що руки опускаються, а тут - виклик до хворого. Підхоплююсь і біжу, забуваючи про все. Де й сили беруться, - усміхається медсестра. - Робота рятує від усіх проблем. Я відчуваю себе потрібною людям і це мене підтримує, додає сил та терпіння. А ще - люди, з якими живу й працюю.
Територія Кашперо-Миколаївської сільської ради велика. В неї входять 7 сіл. Основний контингент населення -пенсіонери, які потребують особливої уваги і підтримки. Тож Л. В. Чеботар дуже вдячна своїм помічникам: молодшій медсестрі Н. Г. Калачовій, водію М. М. Дорошенку, сільському голові Ю. В. Шевченку, колишньому фельдшеру амбулаторії, які допомагають обслуговувати хворих.
Завдяки підтримці сільської ради в минулому році в амбулаторії зроблено ремонт, який допомагали виконати працівники сільради. Амбулаторія забезпечена медикаментами першої необхідності, кошти на які надає сільрада. Для покращення роботи, підвищення якості медичної допомоги, необхідне нове обладнання, яке з нетерпінням чекає Лариса Володимирівна. Адже держава пообіцяла підтримати сільську медицину.
Тож бажаю кашперомико-лаївським медпрацівникам, щоб здійснилися їхні плани й мрії, щоб їхній медичний заклад ніколи не мав фінансових проблем, а людське щастя і здоров'я були вічними супутниками. Нехай благополуччя, любов і душевний спокій не покидають ваші оселі.
Олена ВИНОГРАДОВА.
|