Баштанка.НЕТ

Чт, 21.11.2024, 19:50

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Поети-роксоланівці
Засідання клубу "Роксолана"
Поетам та любителям поезії
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • жіночі кросовки оптом
  • Проекти каркасних будинків
  • магазин меблів
  • Інформаційно-аналітичне інтернет-видання КиївВлада
  • Крем для обличчя
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    Візит М.П.Круглова до Баштанської ЗОШ №1:

    _-43:

    _-11:

    Центральна районна лікарня:

     

    Головна » Статті » Поетичний клуб "РОКСОЛАНА" » Поетам та любителям поезії

    Сценарій першого літературно-музичного вечора "В романсі співає душа"

    Літературно- музичний вечір
    «В романсі співає душа»

    Звучить романс

    І вед.
    Стрілися двоє, що долею схожі,
    Може, десь тут, або, може, десь там…
    Дивляться в очі, чи вірити можна
    Теплій руці і привітним словам?

    ІІ вед.
    Берег любові в далекім тумані,
    І допливеш, коли тільки у двох,
    І допливеш, коли спільне бажання…
    Берег любові і хвилі тривог.

    Перше засідання поетичного клубу РОКСОЛАНА

    І вед.
    Стрілися двоє в житейському морі,
    Може, сьогодні, може, колись…
    В серця питаються: йти далі поруч
    Чи, постоявши, навік розійтись?

    ІІ вед.
    Стрілися двоє – так просто і звично,
    Хочеться радісне слово сказать…

    І вед.
    Чом же у тебе печаль на обличчі?

    ІІ вед.
    Чом на щоці в тебе тиха сльоза?

    І вед.
    Дорогі друзі! Яка висока і прекрасна мудрість в цих рядках. І кого із нас, кому за 30, 40, а то і в 16 не бриніла щемлива душа, коли вслухаємось в мудру, сердечну пісню, коли чуємо ніжні слова. В такі хвилини хочеться любити і вірити, сподіватися і прощати. У нас з вами сьогодні є прекрасна нагода послухати ніжні пісні, звернутися до спогадів і мрій.

    ІІ вед.
    Сьогодні ми щиро запрошуємо вас приєднатися до нашого кола, побути разом з нами на вечорі золотого романсу.

    (Звучить романс «День и ночь»)

    Перше засідання поетичного клубу РОКСОЛАНА

    І вед.
    А зараз трохи історії.
    У «Музичному словнику» дається таке визначення романсу: «Романс – це твір голосу з інструментальним супроводом (частіше за все – фортепіанним).
    Слово «романс» походить від іспанського слова «романсе», що значить «романський», тобто який виконується «романською» (іспанською) мовою. В Іспанії на відміну від церковних пісень, які завжди виконували латиною, так звані світські пісні співали іспанською мовою. Пізніше романсом стали називати в Іспанії сольну пісню, яку виконували у супроводі музичного інструменту, частіше за все гітари.

    ІІ вед.
    У всі часи, у різних країнах існували ліричні пісні про кохання. Їх співали і прості селянські дівчата, і міські панночки, і їхні служниці. Звичайно ці пісні не могли бути однаковими для бідних і багатих, особливо у «галантному» ХVІІ столітті. Аристократи того часу з презирством ставилися до простонародних пісень. Навіть само слово «пісня» здавалося їм «плебейським». Саме тоді по всій Європі пісні любовного змісту і з чутливою мелодією, на відміну від простонародних, і стали називати красивим іспанським словом «романс»

    І вед.
    Романси були і народні, коли написанням романсу займалися не тільки композитори, а й співаки-аматори. Їхні імена часто лишалися невідомими. Наприклад, невідомий український автор створив українські народні романс «В чарах кохання», «Не питай, чого в мене заплакані очі». Ці популярні романси виконувалися і вдома, і на вечорах.
    Більшість відомих романсів мають своїх авторів. Романси ХІХ і перших десятиліть ХХ століття і сьогодні близькі та зрозумілі нам так, як колись були близькі і зрозумілі люддям минулого століття.

    ІІ вед.
    Послухаємо старовинний романс «Гори, гори, моя звезда». Його автор Петро Петрович Булахов – талановитий російський композитор, який написав багато чудових романсів. Він прожив важке життя. Хворів. Бідував. Композитору дав притулок у своєму маєтку Кусково граф Шереметєв. З того часу пройшло понад 100 років, але мелодії П.П.Булахова живуть і досі, допомагаючи людям подолати негаразди, знайти втіху, відчути радість.

    Звучить романс «Гори, гори, моя звезда»

    І вед.
    На голови, де наче солов’ї,
    Своє гніздо щодня звивають будні.
    Упав романс, як він любив її
    І говорив слова їй незабутні.

    Ось, як тепло, як несподівано сказала про романс Ліна Костенко. І справді, коли поруч звучить романс, хочеться вірити, що любимо ми і люблять нас.
    Романс повертає нас на стежки щасливого чи втраченого кохання, нагадуючи, що є такі цінності, якими не можна нехтувати.
    Романсу ми довіряємо свої найпотаємніші думки, романсу довірилися в усі часи. Саме романс доніс до наших днів щиру любов Євгена Гребінки, палке кохання Івана Франка, тривогу й сум Олександра Олеся.

    Звучить романс І.Я.Франка «Ой ти дівчино з горіха зерня». Текст цього твору став народною піснею. До речі, як і багато-багато інших.

    ІІ вед/
    Романс – один з улюблених різновидів пісні, що віками зберігає мимодійність. Його не співають на площах і народних гуляннях. Він звучить у тісному домашньому колі, коли збираються близькі за духом і настроєм люди, ось як ми сьогодні з вами. В такому колі і співаються ліричні пісні, і довіряємо ми цій пісні свої найінтимніші почуття.
    Кажуть не знайти такого зілля, щоб ним можна було потамувати кохання. У народній пісні стверджується: од хвороби ліки знають, од любові помирають. І все одно до кожного приходить ця бентежна пора.

    Коханий мій, а я твоя,
    Зійшла вже зіронька ясна
    Проснеться матінка моя,
    Буде питань, де була я.

    В усі часи ця пісня була популярною. Але мабуть не всім відомо, що це теж романс.

    І вед.

    Ніч яка, Господи місячна, зоряна:
    Видно, хоч голки збирай…
    Вийди, кохана, працею зморена,
    Хоч на хвилиночку в гай!

    Цей український романс відомий усім. Але, мабуть не всі знають, що автор його – талановитий драматург, письменник , поет, основоположник українського театру – Михайло Старицький. В житті Михайла Старицького трапилась така історія. Одного разу, коли Михайло був вродливим, струнким гімназистом він пішов прогулятися до річки і там почув, як ніжно, сумовито і так дзвінко співає на березі дівчина. На дерев’яному помості побачив юну, тонкостанну з чорною тугою косою дівчину, що стояла босоніж в білій вишитій сорочці, чорній спідниці, викручувала мокру білизну і співала. Це було кохання з першого погляду. Запросив її на вечорниці. Відповіла йому, що не прийде, бо немає черевиків, та й не гоже наймичці гуляти разом з паничами.

    З великої любові до дівчини, із щемкого болю нерозділеного почуття кохання, місячної ночі Михайло Старицький склав вірша і дав йому назву «Виклик». Вперше вірш був надрукований у 1865 році в журналі «Нива», коли поету виповнилось двадцять п’ять років. Музику написав Микола Лисенко.
    А зараз ми і послухаємо цей чудовий український романс.

    Звучить Романс. «Ніч яка, місячна…» (Грицюк)

    Перше засідання поетичного клубу РОКСОЛАНА

    І вед.
    Я встретил вас – и все былое
    В отжившем сердце ожило;
    Я вспомнил время золотое –
    И сердцу стало так тепло…

    Звучить романс «Я встретил Вас…»

    Звучить романс «Отцвели уж давно хризантемы»

    ІІ вед.
    Кохання, вірність, сум і радість, звеличування жінки лишається і сьогодні головним в сучасних романсах. Гімном любові, ніжності стали романси Михайла Звездинського, особливо відомий його романс «Очарована, околдованна» на слова Миколи Заболоцького.
    Пісні Звездинського об’єднанні в цикл, який він назвав «ностальгічним романсом». Була популярність, було забуття, був арешт і вирок – 8 років ув’язнення в таборі суворого режиму. Але він повернувся і знову співає. І його авторство нарешті визнано. І співає він на великій сцені. І в своїх піснях він схиляє голову перед жінкою, яка не зрадила його у важкі роки, яка чекала його. Вона його надія, вона його вічна любов: «Мне хотелось, чтобы каждая женщина, услышав романс «Очарована, околдована», приняла как только ей посвященный», - цими словами і чарівним романсом М.Звездинський звертається до всіх жінок.

    Звучить романс «Очарована, околдована»

    І вед.
    Усе на землі від жінки: добро і краса, ніжність і ласка, любов і вірність, музика і поезія. І головна героїня романсу – жінка. Щаслива, нещаслива, кохана, зраджена. Наповнена радістю чекання.

    Звучить романс «На заре ты ее не буди»

    ІІ вед.
    Свята і грішна, ніжна і жагуча,
    Цнотлива й пристрасна, і сильна і слабка.
    Ти – жінка неповторна і чарівна,
    Ти – жінка вічно мудра й молода.

    Мяка і владна, віддана і вільна,
    Близька й далека, світла й потайна.
    Ти – жінка, жінка – мати і дружина,
    Безмежне море доброти й тепла.

    П’янка і чуйна, ліки і отрута,
    Земна й небесна, горда і проста
    Ти – жінка, королева, берегиня,
    Мінлива, непізнана, дорога

    Звучить романс «Любовь волшебная страна»

    Перше засідання поетичного клубу РОКСОЛАНА

    І вед.
    Ще один образ романсу. Це образ жінки-матері. Здається відтоді, як людина винайшла колео, її охопила пристрасть до зміни місць. Не встигло й молоко на губах обсохнути, як кидаємо домівку і летимо. За синім птахом, за довгим рублем, чи ще чимось, украй необхідним. Думаємо – тимчасово, а виявляється - назавжди. Мчимо підкорювати світ, а насправді – просто шукати місце під сонцем. І вже коли знесилені крила, а перед очима – суцільна смуга, раптом згадуємо, що є на світі ті самі рідні села. Де взимку глибший сніг, а влітку – більше сонця. Де небо просторіше і довше бабине літо. І вишні рясніше цвітуть, і люди добріші. Де вмить минає втома і дихається легко, спокійно. Куди можна приїхати без попередження, бо тебе там завжди чекають. Той єдиний зелений прилисток. Частина твого серця. Твій дім.

    Звучить романс «Чорнобривці»

    І вед.

    А зараз ви почуєте романси з наших, я вважаю, улюблених кінофільмів.

    Романс «Белой акации» із кінофільму «Дні Турбіних», «Мне нравится …» із кінофільму «Ирония судьбы или с легким паром», романс «А напоследок я скажу» із кінофільму «Жестокий романс»

    «Через красу до людяності», - підкреслював відомий педагог Василь Сухомлинський. Ми сьогодні доторкнулися до краси в музиці і в почуттях. Іхочеться вірити, що після цієї зустрічі ми станемо добрішими, розкриємо Зір Душі і відчуємо красу навколишнього світу і людей, які нас оточують. Ми сподіваємося, що наш літературно-музичний вечір залишиться у вашій пам’яті і кожна нова зустріч з романсом для вас буде справжнім святом, значною та хвилюючою подією.

    А звучить романс «Стою у зеркала…» автор сів і музики Л.Шулюк.

    ---------------------------------------------------------------------------

    Емблема клубу любителів поезії РОКСОЛАНА

    Девіз клубу:

    «…Поезія – це завжди неповторність
    Якийсь безсмертний дотик до душі»

    Л.Костенко

    ---------------------------------------------------------------------------
     

    Другие материалы по теме


    Джерело публікації: http://virchi.mylivepage.com/image/547_roksolana
    Категорія: Поетам та любителям поезії | Опублікував: bashtanka (04.04.2007) | Автор: Василь
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz