Інтерв'ю районної редакції разети "Голос Баштанщини" з начальником управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Ю.А.Мельником - Юрію Анатолійовичу, сьогодні вже можна підвести риску під посівною кампанією? - Так, її завершено в установлені строки. Всі 120 тис. га ріллі Баштанського району повністю засіяно сільгоспкультурами під урожай 2008 року згідно структури посівних площ.
- Що ж посіяли сільгосптоваровиробники в цьому році? - Посівна площа складає 110,3 тис. га. Майже 77 тис. га займають зернові культури. Озимини маємо 46,8 тис. га. Ярина займає 20,2 тис. га.
- Мудрі землероби завжди сіяли так звані стратегічні культури з тим, щоб заробити копійку на випадок низького урожаю зернових. Як у цьому році? - Соняшник займає 25,5 тис. га, ріпак - 10,5 тис. га. Крім того, окремі господарства посіяли кормові культури на площі 4, 6 тис. га, картопля, овочі і баштанні займають 2 тис. га.
- З усього видно, що збирання урожаю зернових розпочнеться в цьому році рано. - Відновлення вегетації озимих розпочалося 28 лютого. Урожай уже формується. Вологи, щоб налитися колосу, у грунті вистачає. На кінець червня плануємо початок цьогорічних жнив. Звісно ж, сподіваємося на хороший урожай.
- О цій порі господарі ланів дуже скрупульозно готують збиральну техніку, щоб не було затримки у жнивних загінках. Маємо вдосталь комбайнів? - Інвентаризацію наявної зернозбиральної техніки проведено. Комбайнів у нашому районі 279 одиниць, з них 70 - імпортного виробництва. Навантаження на комбайн становитиме 218 га зернових.
- Воно порівняно не дуже високе. Тож, напевне, обійдемося без залучення комбайнів з інших районів чи областей? - Звісно, ми могли б упоратися із косовицею своєю технікою. Однак дбайливі, далекоглядні господарі вважають, що незайве буде залучити й наймані комбайни. В такому разі збіжжя збереться швидко і без втрат. Ощадливий хазяїн у такому випадку ще й сусіду допоможе, власним комбайном, й заробить грошей на збиранні хліба поза межами району.
- Вже є й домовленості на залучення комбайнів? - Так, є. Поки що маємо трохи більше десятка таких угод. Робота триває. Ціни нестримно підвищуються буквально на все. Немає сумніву в тому, що недешево коштуватимуть наймані комбайни. При затягуванні строків збирання ріпаку та ранніх зернових можна допустити значні втрати зерна. Це теж багато чого варте. Ціна ж на залучену техніку і справді висока - від 240 до 400 грн. за один гектар. Кожен керівник вирішуватиме це питання індивідуально, прорахувавши всі «за» і «проти».
- Що роблять землероби в ці дні? - В переважній більшості вони доглядають за посівами соняшника, - йде його міжрядний обробіток. Ведуть також постійну боротьбу із хворобами та шкідниками сільськогосподарських культур.
|