Засідання круглого столу «Конституційні зміни в Україні як системне оновлення суспільних відносин»
08:43
02 червня 2009 року за ініціативи голови ради організації НСНУ Комяковича О.Г., керівника виконкому Паславської М.А., консультанта виконкому Бардачова М.В. в центральній районній бібліотеці відбулося засідання круглого столу «Конституційні зміни в Україні як системне оновлення суспільних відносин». Засідання було відкрите консультантом виконкому організації НСНУ Бардачовим М.В. М.В.Бардачов зазначив що у парламенті ймовірне створення коаліції БЮТ та Партії Регіонів, які у своїй меті мають провести голосування по внесенню змін до Конституції України, які передбачають обрання Президента України парламентом, що перечить чинній Конституції України. І.В.Рубський зазначив, що на сьогодні реформування Конституції залишається одним з ключових питань політичного порядку денного держави. Внесений Президентом до ВР проект змін до Конституції є базовим для комплексної політичної реформи. Наша влада працює неефективно. Президент заявив, що він готовий до діалогу, компромісів, що його проект Конституції не є догматичним. Однак, замість очікуваної публічної прозорої дискусії ми побачили гальмування конституційного процесу. Зараз доцільно говорити про ті принципи, яким повинен відповідати конституційний процес. Серед таких принципів - публічність створення та прийняття нової Конституції, її відповідність інтересам виборців, а не інтересам окремих депутатів. Усі ці пропозиції мають бути внесені у демократичний спосіб – всенародний референдум. Як зазначив Президент України, якщо країна втратить демократію, вона втратить незалежність. Парламент є не більше, але й не менше – одним із вищих органів держави і не повинен узурпувати державну владу, що належить народу. Один із недоліків парламенту – закритість списків, за яким обирались депутати. Головне завдання уряду – не проводити «політичні розбірки», а плідно працювати для виведення України з кризи. І.В.Рубський привів приклад своєї роботи у Баштанському районі, де він для себе давно обрав одну партію – «Баштанка», тобто не покладаючи рук працювати на благо рідного краю. Цей принцип він довів до відома усіх політичних партій (75) району і усі, погодились із його позицією. І як результат – Баштанський район займає по рейтингових показниках серед сільських районів Миколаївщини одне з перших місць. Рясик Л.О., яка надала відповідь на питання: «Правові моделі держави за формою правління. Етапи державності України». Основна думка – залишити в Україні президентсько-парламентську форму правління, яка історично обумовлена для нашої держави. Будь-які інші форми правління, зокрема парламентська буде нести розбрат і безлад. Про необхідність збереження прямих Президентських виборів доповіла Л.І.Голодівська. У своєму виступі Л.І.Голодівська підтримала думку І.В. Рубського про те, що носієм влади повинен бути народ, Президенту України і обрання його прямим народним голосуванням.
Про те, що народ України готовий йти на референдум щодо проведення конституційної реформи та про юридичні шляхи її проведення доповів юрист центральної районної лікарні О.С.Тур.
Щодо питання політичної загрози в Україні М.В.Бардачов надав голові ради організації НСНУ О.Г.Комяковичу, який зазначив, що активно ведуться домовленості між БЮТ та Партією Регіонів про створення широкої коаліції, яка несе загрозу народу України. Це «змова на двох», адже в результаті цієї домовленості будуть внесені зміни до Конституції України. За проектом нової, антинародної Конституції президент буде обиратись парламентом, продовжаться повноваження нинішньої Верховної Ради. І що саме головне, питати у народу України чи він хоче цих змін, чи ні, ніхто не буде. По завершенню обговорення питань порядку денного та політичної ситуації, що склалась в Україні, учасники «круглого столу» прийняли рішення:
Ми, учасники засідання «круглого столу» на тему «Конституційні зміни в Україні як системне оновлення суспільних відносин», обговорили питання щодо сприяння створенню ефективної моделі державної влади та місцевого самоврядування. На сьогодні в країні виникла ситуація, яка не сприяє політичній та економічній стабілізації та консолідації суспільства. Тому, кожна гілка влади повинна мати чіткі повноваження і нести відповідальність за їх здійснення. Це викорінить конфліктність у системі державної влади. В Україні виникла нагальна потреба у реформах, зокрема:
• Необхідність збалансування між гілками влади, з метою захисту інтересів регіонів у парламенті. • Відкритість та прозорість влади. Подолання політичної корупції. Відповідальність політичних діячів, їх правова та політична культура. • Реформа судової системи, виборність суддів. • Збереження системи всенародних виборів Президента України як найвищий прояв відкритості влади та прямий доказ збереження демократичних цінностей країни. • Запровадження двопалатного парламенту, що стане кроком до європейських традицій та дасть можливість виборцю голосувати за всеукраїнську політичну силу і за представника території. Відкритість виборчих списків.
Проведення вищезазначених змін повинно відображатись у змінах до Конституції і прийматись всенародним волевиявленням – референдумом, що дасть можливість системно оновити суспільні відносини, стабілізувати ситуацію в Україні.
Аналогічне засідання «круглого столу» було проведено на базі Баштанської ЗОШ №2.
На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.
Згідно
Правиладміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.