30% російських книжок на українському ринку - контрабанда
13:14
30% російських книжок на український ринок потрапляє через так звані вікна на українсько-російському кордоні. Ще 25% нелегально додруковується в Україні, а решту – нібито завозять легально. Про це розповів Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич у програмі «Сьогодні. Про головне» на каналі ТВі 14 жовтня 2014 року.
Урядовець наголосив, що засилля російського інформаційного продукту в умовах неприхованої російської агресії є прямою загрозою національній безпеці країни. «80% книг, 90% теле- та пісенного продукту – російського виробництва. Частина цього продукту має українофобське спрямування, його треба відфільтровувати відповідно до чинного законодавства і відсікати від нашого інформаційного простору», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.
Водночас, Олександр Сич спростував закиди російських ЗМІ щодо намірів Уряду взагалі заборонити в Україні поширення російськомовної літератури. «Абсолютна брехня, нібито ми хочемо заборонити російську книжку. Є цілком пристойна література, якої наш ринок потребує – і наукова, і популярна. До того ж є сегменти, які вітчизняний виробник не видає на сьогодні з різних причин», - зауважив урядовець.
Віце-прем’єр-міністр повідомив про наміри Уряду впровадити ліцензування і квотування продажу імпортованої книжкової продукції, які координуватиме Держкомтелерадіо. «Сьогодні ми напрацьовуємо нормативну базу, яка дозволить Держкомтелерадіо залучати широке експертне коло до ліцензування книжкової продукції, зокрема, російського виробництва, яка потраплятиме на український ринок», - наголосив Олександр Сич.
За словами Віце-прем’єр-міністр, найбільш болючою для книговидавців є наразі перспектива впровадження квотування. «Подейкують, що в разі заборони поширення російської книжки, українські книгарні збанкрутують. Тому змінювати пропорції присутності російського продукту на нашому ринку необхідно поступово. Якщо сьогодні вони 20% на 80% – не на користь української книжки, треба завтра забезпечувати 30 на 70, а післязавтра – 40 на 60. І працювати поетапно в цьому напрямку, доки українська книжка щонайменше на 50% не буде представлена на українському ринку», - підсумував урядовець.
На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.
Згідно
Правиладміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.