У п'ятницю, 26 лютого, депутат Верховної Ради України 6-го скликання Юрій Ганущак, який відіграє чималу роль у формуванні майбутніх об'єднаних районів України (в т. ч. й на Миколаївщині),$CUT$ на запрошення депутата міської ради Л. М. Атнажевої відвідав Баштанку. Показали Ю. Ганущаку об'єкти міста голова Баштанської райради А. Л. Петров та Баштанський міський голова І. В. Рубський. З Миколаєва у поїздці до Баштанки брав участь керівник Офісу реформ у Миколаївській області В.А. Бойко.
Запрошуємо переглянути відеоальбоми Баштанки:
Всього оглянуто 6 об'єктів, які можна переглянути у коротких відео-сюжетах. Детально про результати відповідної робочої поїздки та чи спроможний Баштанський район стати центром громад Миколаївщини - у відповідному репортажу в найближчих номерах районної газети "Голос Баштанщини".
Баштанська ЗОШ №2 в ході візиту Юрія Ганущака щодо децентралізації:
Баштанська ЗОШ №1 у ході візиту Юрія Ганущака:
Юрій Ганущак відвідав Баштанку, зокрема й реабілітаційний центр Калина:
Юрій Ганущак відвідав Баштанку, зокрема Баштанську гімназію:
Юрій Ганущак відвідав Баштанський сирзавод
За інформацією Миколаївської ОДА, 25 лютого, для голів районів, сіл та міст, представників депутатського корпусу відбувся семінар «Перспективи впровадження децентралізації. Практичний досвід об’єднаних територіальних громад» в заході взяли участь голова обласної ради Вікторія Москаленко, заступник голови облдержадміністрації В’ячеслав Бонь, депутат Верховної Ради України 6-го скликання Юрій Ганущак. Учасниками семінару стали міські голови та голови районних рад Миколаївської області, депутати Миколаївської обласної ради.
Цей захід був ініційований головою обласної ради Вікторією Москаленко і підтриманий Міжнародним Республіканським Інститутом (IRI).
Вікторія Москаленко звернула увагу на необхідність проведення такого семінару в зв’язку з тим, що Миколаївська область не в повному обсязі проводить реформу децентралізації. Однією з причин такого стану Вікторія Вікторівна оголосила – страх голів сіл, селищ, районі втратити свої робочі місця.
«Шановні, а навіщо ви тоді стали головами, навіщо вас вибирали? Щоб ви якимось чином цей закон реалізовували, ні такого не буде. Я буду робити все для того щоб Закон який діє на території України був виконаний. Щоб потім ми не казали: «Чому ми так погано живемо?».
В свою чергу заступник голови облдержадміністрації В’ячеслав Бонь закликав учасників до конструктивного обговорення: «Децентралізація має проходити в режими постійного обговорення. Кожен має усвідомлювати – процес децентралізації розпочато, а значить його буде і завершено».
Семінар став частиною проекту «Аналізуємо. Розвиваємось. Впроваджуємо: перспективи впровадження децентралізації в Баштанському районі». Мета якого є започаткування системності в роботі Баштанської міської та сільських рад з об’єднання громад. Для інформування та роз’яснення процесів децентралізації, бачення подальшого розвитку об’єднаної територіальної громади.
Протягом всього дня учасники вивчали досвід господарювання в умовах об’єднаної територіальної громади та джерела формування, механізми розподілу коштів місцевого бюджету.
Ось як прокоментував дану подію керівник Офісу реформ в Миколаївській області В. А. Бойко у соціальній мережі "Фейсбук":
"Три тижня готували разом з Лілією Атнажевою, депутатом Баштанської міської ради, семінар за участю Юрія Івановича Ганущака - директора Інституту розвитку територій, провідного українського експерта з питань децентралізації влади. Спонсором заходу погодився виступити Міжнародний Республіканський Інститут, за що їм слова щирої подяки.
Спочатку все це планувалось ініціатором Л.Атнажевою (умница) в масштабах Баштанки і виключно для сільських голів Баштанщини. Але знаючи масштаби Юрія Івановича, я переконав її провести цей захід на рівні області з запрошенням представників сільських, селищних рад від всієї області, - більше користі для всіх. Потім вже, напередодні проведення, приєднались голови РДА і голови райрад (хто зміг). Красно дякую голові обласної ради Москаленко В.В. за блискавичну підтримку ідеї, допомогу в оповіщенні делегатів і надання можливості проведення заходу у сесійній залі обласної ради.
Цього тижня в четвер 25 лютого цей семінар відбувся.
Тема семінару була і залишається конче актуальною, стосується кожного, без перебільшення, мешканця Миколаївської області: «Перспективи впровадження децентралізації. Практичний досвід об’єднаних територіальних громад».
Виступав передостанній з короткою доповіддю (7 хвилин) про стан децентралізації на Миколаївщині, що зроблено, виклики, проблеми. Передав слово Ю. Ганущаку. Він виступав 3,5 години.
Цього дня Юрій Іванович Ганущак був неперевершений, просто "в ударі", таким красномовним давно його не пам'ятаю. Повірте, те, що почули миколаївці з його виступу іноді й не почуєш у Києві. Супер!
Окрема подяка нашій першій об'єднаній громаді - Куцурубчанам, голові І.Копійці та секретарю ради Л. Федоровій. Класно виступили, вдало відповіли на запитання. А їх було стільки, що Ю.Ганущак з добрим гумором "поскаржився", що йому досталось менше.
Наступного дня 26-го на запрошення керівництва Баштанського району побували з Юрієм Івановичем в Баштанці. Школи, лікарні, "Славія"! Баштанчане просто вразили рівнем компетентності й відповідальності за майбутнє громади і району! У другій половині Юрій Іванович поїхав до Первомайську, де теж відбулась зустріч з представниками громад.
Тож рухаємось, не зупиняємось! .... тримаємо посмішку!"
|