Ще кілька років назад ніхто б не подумав висловлювати любов до України, власні патріотичні почуття через використання державної символіки. Зокрема фарбування різних об'єктів у кольори Державного Прапора України, встановлення Прапора на власних будівлях тощо. Та сьогодні, через сепаратизм, війну Росії проти України, жителі нашого міста, сіл району не раз ставали свідками проведення патріотичних заходів, в т.ч. й флеш-мобів.
Проте хочеться повідомити вас, шановний читачу, що у виявленні власних почуттів до України треба іноді враховувати різні обставини, а саме які об'єкти ви бажаєте перефарбувати у синьо-жовті кольори.
На цьому тижні у Баштанці перефарбовано кілька контейнерів для сміття у кольори Прапора України. Друзі! Цей вияв ваших почуттів грає на користь сепаратистів та ненависників України, адже призначення контейнеру - збір побутових відходів. Уявіть собі, якби ми через повагу до батьків розміщували їх фото на каналізайному люці чи на тому ж самому сміттєвому контейнері. Неприємно було б, чи не так?
Тож друзі, закликаю вас перефарбувати дані контейнери у один колір. Та якщо хочете лишити певний меседж на контейнері для громади міста, то напишіть щось про ваше відношення до сепаратистів, про російських загарбників (в мережі Інтернет пропонують такі написи, як "Місце для сепаратистів", "ПТН ПНХ", "Тут живе ПТН" тощо). Нехай це звернення чи напис буде красуватиметься на контейнері для сміття.
З повагою, В. Гонта
Відео:
З мережі Інтернет:
Існує міжнародна етика державної символіки. Незважаючи на те, що кожній країні притаманні власні риси регламентації застосування державної символіки та символіки іноземних країн, проте у практиці міжнародних відносин вироблено загальні правила поваги до державних символів.
Так, прапори країн сторони, що відвідує, та сторони, що приймає, мають бути одного розміру і вивішені на однаковій відстані; не торкатися землі, води, дерев, будівлі й інших предметів. Вони повинні бути чистими, без пошкоджень тканини й кольору. І взагалі, в європейських країнах практикується розробка еталонів тканини, кольорів, графічних зображень для прапора, герба та виконання для гімну.
Державний прапор за загальним правилом не повинен бути постійно вивішеним на помешканнях громадян, його встановлення має відбуватися відповідно до врочистих заходів місцевого та державного значення, на державні свята.
http://www.viche.info/journal/1417/
|