22.05.2013 року представники ВО «Свобода» м. Баштанки поклали квіти до погруддя Тараса Шевченка в зв’язку з 152-річчям перепохованням його в Україні. Є імена, які увібрали в себе живу душу народу і стали часткою його життя. Таким ім’ям для українського народу є ім’я Т.Г. Шевченка., Гострий біль від соціальної несправедливості, пекуча ненависть до гнобителів, нещадне осудження пануючого ладу пронизує кожен рядок творів Т.Г.Шевченка. Поет розуміє, що немає і бути не може вільної і щасливої вітчизни, поки скрізь
"Людей у ярми запрягли Пани лукаві.
Людина не заслуговує на страждання. Від природи людина вільна, і красива. Це грабіжницькі порядки позбавили людину краси, щастя, сонця.
Поет наголошує, що обличчя нації визначає не панівна верхівка, а трудовий народ. Між ними нема нічого спільного. Пани тільки прикидаються "патріотами” і захисниками рідного краю. Це – недолюдки, які торгують правдою, "лихі людоїди”, , які одцуралися народу, батьківщини, затавровані кров’ю народу. Вони засуджені на ганьбу і прокляття у віках. Поет віщує:
"Не стане удола святого У вас не стане, - будяки. Та кропиви – а більш нічого Не виросте над вашим трупом”
Своєю поезією Шевченко проголошував нову ідею: любити і захищати народ і ненавидіти "своє” національне панство, . Будь-яке примирення з цим ворогом є ганебною зрадою трудящих. Трудяще людство мусить перемогти: воно хоче жити у своєму домі, на прекрасній землі, очистити ту землю від віковічної мерзоти, бруду, дикого свавілля, а для цього потрібно знищити гнобительський лад. Шевченко звертається , до нас, переконує прокинутися од віковічного сну, "змити луду” з очей, побачити те, що є насправді. Адже ж панують "короновані кати”, від яких не можна чекати рятунку:
Поет хоче бачити не слабодуху юрбу, а сповнений почуттям власної гідності народ. Тому він спрямовує свою творчість на те, щоб підняти свідомість "закованих невольників”, "розбудити в людях почуття власної гідності, впевненості в своїх силах” Не схилятися треба перед загарбниками, а підійматися, йти на бій, Поет пишається тим, що Україна дала чимало мужніх борців за свої права, які зуміли підняти широкі маси людей на боротьбу проти гнобителів. У своєму творі "Коліївщина” він відмічає
"... осталися Діти та собаки, - Жінки навіть з рогачами Пішли в гайдамаки.”
Нескореність у боротьбі, героїзм, самовідданість простих людей – основна тема історичних творів Шевченка. Народ у нього – не одиночки героїв. Народ – це могутня сила, що вершить долю країни, нації. Ідея народної революції, ідея демократичного перетворення суспільства становить той стержень, навколо якого концентруються всі помисли Шевченка:
"Розкриються незабаром Заковані люде, Настане суд, заговорять І Дніпро і гори!”
Великої сили ідея всенародної революції набуває у безсмертному "Заповіті” поема:
"...кайдани порвіте І врожого злого кров’ю Волю окропіте!...”
На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.
Згідно
Правиладміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.