Держави Європейського Союзу мають намір домогтися зниження цін на енергоносії, щоб зменшити залежність країн ЄС від їх поставок з Росії.
Учасники саміту Євросоюзу в Брюсселі затвердили в четвер, 19 березня, стратегію Енергетичного союзу ЄС, передає Еспресо.TV з посиланням на Deutsche Welle.
Глави держав та урядів країн ЄС зобов'язалися сприяти його створенню, особливо прискорити інтеграцію між національними енергетичними ринками. За словами голови Європейської ради Дональда Туска, нове об'єднання має "великий потенціал" і може "докорінно змінити ситуацію в Європі, гарантувавши для всіх дешеву і стабільну енергію".
Сильна залежність багатьох держав ЄС від імпорту енергоносіїв є великою проблемою, а "деякі основні постачальники непередбачувані" і використовують ці поставки в якості "політичної зброї", заявив голова Європарламенту Мартін Шульц.
При цьому ЄС, будучи найбільшим у світі покупцем енергії, витрачає на імпорт енергоносіїв 400 мільярдів євро щорічно. За словами Шульца, це занадто велика сума.
Щоб покупці газу могли об'єднуватися, саміт ЄС погодився з необхідністю вивчення "добровільних механізмів консолідації попиту". Проте такі заходи повинні пройти перевірку на відповідність європейському антимонопольному законодавству, а також вимогам Світової організації торгівлі.
|