Газова заправка у центрі Баштанки відновила свою роботу. Чи законно?
03:23
У серпні та жовтні минулого року Баштанка.НЕТ публікувала статті "Витік газу на АЗС в Баштанці" (+ відео) та "Чи з'являться дозволи на небезпечну діяльність газової заправки" про небезпечну ситуацію (витік газу), що сталася на газовій заправці у центрі м. Баштанка. Жителі міста були занепокоєні тим, що небезпечний об'єкт встановлено неподалік дитячого містечка "Казка", ярмарку та будівлі церкви. Не дай Боже щось піде "не так" у газовій заправці, ємність якої знаходиться на зовні (а не під землею, як ємності з дизпаливом та бензином автозаправки "Кворум"), то це приведе до десятка або ж сотні жертв. Після того прикрого інциденту, газова заправка не працювала. Усі думали, що назавжди (хоча її не демонтували)...
І ось у травні спостерігаємо, як газова заправка відновила свою роботу! Якщо роботу розпочато з наявністю дозволів - тоді постає питання до тих чиновників, які дозволили роботу цього небезпечного об'єкту в самісінькому центрі Баштанки. Якщо робота без дозволів, тоді питання до правоохоронних органів, які не бачать, що заправка працює. Проте якщо відбулися зміни у законодавстві й вимоги до розміщення таких об'єктів пом'якшено, то треба звертатися до наших народних обранців, аби вони підготували відповідне звернення до Верховної Ради України щодо внесення змін у чинне законодавство.
До речі, стало відомо, у інших містах України теж є проблеми із газовими заправками. Для прикладу, у Києві міська рада почала боротися із незаконно встановленими газовими заправками (репортаж та відеозвернення мера Києва у даній публікації). Переконаний, депутатам Баштанської міської ради необхідно перейняти досвіт киян і теж подивитися дозволи на торгівлю пальним у підприємців, чиї автозаправки не лише у центі міста, а й за його межами...
Фото (2015 рік) газової заправки, коли вона не працювала:
(навіть замотана плівкою)
Стаття про проблеми з газовими заправками у Києві:
Ми демонтуємо небезпечні для киян нелегальні газові заправки - Кличко.
Місто втрутиться та наведе лад, якщо підприємці нехтують вимогами, визначеними державою, та безпекою киян, розміщуючи потенційно небезпечні об'єкти де їм заманеться. Про це заявив Київський міський голова Віталій Кличко, коментуючи демонтаж незаконних газових заправок.
За словами мера, минулої п'ятниці тимчасова контрольна комісія Київради з питань перевірки діяльності АЗС на території столиці ухвалила список з перших 14 заправок, які підлягають знесенню. У ніч з п'ятниці на суботу були виконані роботи з демонтажу двох заправок на вулиці Саперно-Слобідській у Голосіївському районі. Всі роботи проводив департамент благоустрою, також були присутні члени депутатської комісії. Роботи відбулися без ексцесів.
"На сьогодні у Києві існує понад 200 незаконно встановлених газових заправок. У них немає жодних дозвільних документів, у тому числі й дозволів Державного комітету України з нагляду за охороною праці. Ми не знаємо, у якому технічному стані перебувають ці заправки та наскільки підготовлений їх персонал. Виходячи з цього, ми розцінюємо їх як потенційно небезпечні об'єкти і, щоб запобігти виникненню надзвичайних ситуацій, розпочали примусовий демонтаж таких об'єктів і цей процес триватиме", - наголосив мер.
Віталій Кличко зазначив, що розміщення газових заправок у Києві перетворилося на відверте хамство. "Вони розташовані під лініями електропередач, у зонах житлових будинків. Наприклад, на вулиці Азербайджанській поблизу будинків знаходяться чотири газових заправки!" - сказав міський голова.
Крім того, сьогодні власники самі демонтують заправку біля Шулявського шляхопроводу. Управління з питань надзвичайних ситуацій надає групу рятувальників і пожежний розрахунок для безпеки таких робіт.
"Хочу підкреслити: ми демонструємо, що місто готове втрутитися та навести лад, якщо підприємці нехтують вимогами, визначеними державою, та безпекою киян, розміщуючи потенційно небезпечні об'єкти де заманеться. Такого не буде! Сьогодні безпека в столиці - це один з головних пріоритетів", - наголосив Віталій Кличко.
Вимогами щодо розміщення газових заправок займається Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ), яка визначає місця їх розташування. Щоб відкрити газову заправку, потрібно звернутися до ДАБІ за дозволом, і крім цього треба зібрати великий пакет документів, необхідний для такої діяльності. Тому якщо заправка знаходиться в дозволеному місці, але не має усіх необхідних документів, вона не має права вести діяльність.
Можливо скажуть так, що заправка не працює, а це лишень типу тестова перевірка відбулася (у нас усе в країні може бути), то навіщо ж тести робити? Для відновлення роботи?
На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.
Згідно
Правиладміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.