Російська армія 2 листопада вела безуспішні наступальні дії на Куп’янському, Бахмутському, Авдіївському, Мар’їнському, Шахтарському та Запорізькому напрямках.
Протягом доби авіація Сил оборони завдала 13 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки та 2 - по зенітно-ракетних комплексах противника.
Підрозділи ракетних військ уразили пункт управління, 3 райони зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, станцію РЕБ, склад боєприпасів, 8 артилерійських засобів, а також іншу важливу ціль противника.
"Протягом доби відбулось 38 бойових зіткнень. Загалом ворог завдав 4 ракетних та 44 авіаційних ударів, здійснив 59 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.
Російські загарбники запустили по Україні 38 "Шахедів" та 1 керовану авіаційну ракету Х-59 уночі 3 листопада, 24 дрони і ракету Повітряним силам вдалося збити.
Речниця ОК "Південь" Наталя Гуменюк в ефірі національного марафону сказала: "Атака була досить потужна. Системи ППО працювали фактично 5 годин. На півдні за ніч відпрацювали і знищили 11 дронів типу "Шахед": по три на Миколаївщині і Кіровоградщині, два на Одещині і по одному на Херсонщині, Дніпропетровщині та Вінниччині. На Кіровоградщині збили і ракету Х-59".
Координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі охарактеризував статтю генерала Залужного виданню The Economist як один із важливих аргументів, який підтверджує нагальну необхідність подальшої підтримки України.
Посол Сполучених Штатів в Україні Бріджит Брінк заявила, що представники посольства, які стежать за використанням військової, гуманітарної та іншої допомоги Києву, не зафіксували випадків, коли вона спрямовувалась не за призначенням.
Дипломатка нагадала, що посольство США здійснює посилений нагляд за допомогою Україні – цим займається третина персоналу представництва, а також представники Офісу генерального інспектора США з трьох різних відомств. "Можу сказати, що жодна одиниця техніки не була використана не за призначенням; жодна одиниця гуманітарної допомоги або будь-якої іншої прямої бюджетної підтримки чи інших видів допомоги", – підкреслила вона.
Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Росія накопичує озброєння, щоб завдати удару по енергетичній інфраструктурі України, коли буде зимова температура. Втім, запевнив, що влада і енергетики роблять усе можливе, щоб підготуватися.
"Противник останні часом зменшив кількість обстрілів критичної інфраструктури енергетичного сектору. Він зараз накопичує озброєння, щоб завдати нам шкоди, коли буде зимова температура.
Ми це обов’язково пройдемо. Така зима не буде простою, тому що це зима війни. Все, що можна робити, робить і держава, і компанії, які несуть за це відповідальність".
Адміністрація президента США Джо Байдена планує в п'ятницю виділити Україні пакет військової допомоги на суму 425 мільйонів доларів, до якого увійдуть ракети й боєприпаси для протидії безпілотникам.
Через війну та викликану нею вимушену міграцію за кордон, відбудова України потребуватиме залучення принаймні 4,5 млн людей. Уряд планує вирішувати проблему заохоченням українців до повернення додому.
Про це в інтерв'ю Forbes повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко. За її словами, йдеться не лише про відбудову, а й про перебудову української економіки. "Якщо нам вдасться залучити таку кількість людей, можемо суттєво пришвидшити темпи відновлення", – зазначила Свириденко.
Результати соціологічного опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 30 вересня − 13 жовтня.
Дослівно КМІС: "Війна, безумовно, є найбільшою проблемою України та українців. Проте якщо запитувати, які проблеми поза війною найбільше турбують українців, то серед зазначеного переліку 63% говорять про корупцію. Друга топ-проблема – низькі зарплати та пенсії. Інші важливі проблеми: високі комунальні тарифи, демографічні ризики та безробіття".
|