З початком зими, водночас морозів та ожеледиці, бачимо як на вулицях Баштанки і комунальники, і працівники установ та закладів району розсипали біля адмінбудівель протиожеледні матеріали - пісок та сольову суміш. Та не кругом це зроблено.
До редакції "Голосу Баштанщини" зверталися жителі зі скаргами на власників ринків та магазинів, які не вчасно провели відповідні протиожеледні заходи. Тому жителі міста, особливо пенсіонери у перші зимові дні вирішили не виходити з власних помешкань, аби купити продуктові чи промислові товари, - наслухалися від знайомих про велику кількість травм, які отримані в результаті падіння під час підйомів сходами.
Тож і редакція "Голосу Баштанщини", і Баштанка.НЕТ звертаються до вас, шановні підприємці та керівники установ, організацій міста Баштанка, аби ви вчасно і в повній мірі проводити очищення від льоду та снігу територію навколо магазинів/підприємств. Давайте разом будемо піклуватися про комфорт та безпеку земляків-баштанчан!
На фото - тротуар біля міської ради,
Укрпошти й Укртелекому посипано піском
З правил благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти і порядку в м.Баштанка та селах Баштанської міської ради (2009 рік):
Забороняється застосовувати технічну сіль в якості протиожеледного реагенту на тротуарах, зупинках міського пасажирського транспорту, у парках, скверах, дворах і в інших пішохідних і зелених зонах, перекидати і збирати забруднений і засолений сніг, а також відкол льоду на газони, квітники й інші зелені насадження.
До першочергових операцій зимового прибирання вулиць і магістралей відносяться:
- загрібання і підмітання снігу;
- обробка проїзної частини доріг протиожеледними матеріалами;
- формування сніжного валу для наступного вивозу.
До операцій другої черги відносяться:
- видалення снігу (вивіз);
- сколювання льоду і видалення сніжно-крижаних утворень.
У першу чергу очищаються й обробляються найбільш небезпечні і основні ділянки для руху транспорту – круті спуски і підйоми, мости, естакади, перехрестя вулиць, зупинки громадського транспорту і т.д. 8.15. Вивіз снігу здійснюється в першу чергу від зупинок міського і пасажирського транспорту, пішохідних переходів, мостів, місць масового відвідування. Остаточне вивезення снігу здійснюється по закінченні першочергового вивозу.
Механізоване очищення проїзної частини повинно починатися при висоті пухкого снігу на дорожній полотнині 2,5 – 3 см, що відповідає 5 см свіжого не ущільненого снігу.
Вивіз снігу з вулиць повинен здійснюватися на спеціальні майданчики, підготовлені і погоджені заздалегідь. Місця тимчасового складування снігу після сніготанення повинні бути очищені й упорядковані.
Сніг, зібраний із дворових територій і внутрішньо квартальних проїздів, дозволяється складувати на території дворів у місцях не перешкоджаючих вільному проїздові транспорту і рухові пішоходів. Не допускається ушкодження зелених насаджень при складуванні снігу. Складування снігу на внутрібудинкових територіях повинно передбачати відведення талих вод.
Тротуари, дворові території і проїзди повинні бути очищені від снігу і ожеледі до асфальту. При виникненні ожеледі здійснюється обробка піском або гран шлаком фракції до 5 мм.
При утворенні льоду на дорогах і тротуарах у зимовий період у результаті течії відповідальність за очищення від льоду несуть підприємства, установи, організації, на балансі яких знаходяться комунікаційні мережі.
|