Методичні кабінети відділів освіти будуть оптимізовані, видатки на утримання скорочено
02:18
Верховна Рада 29 грудня ухвалила Закон "Про внесення змін і визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" (№ 1577), яким визначено, що мережу методичних кабінетів в галузі освіти буде оптимізовано, а видатки на їх утримання скорочено.
Зокрема, презентуючи проект закону прем’єр Арсеній Яценюк зазначив, що під час обговорення документа відбувалася дискусія стосовно необхідності ліквідації методичних кабінетів відділів освіти.
"Прийняли наступне рішення - обласним державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування оптимізувати мережу методичних кабінетів в галузі освіти та скорочення видатків на їх утримання", - повідомив прем’єр.
Як відомо, Міністерство освіти і науки неодноразово зверталося в т.ч. до керівників методичних кабінетів та центрів з вимогою забезпечити неухильне дотримання принципів педагогічної свободи вчителя, однак більшість освітніх чиновників продовжують практику покладання на вчителів невластивих їх професії функцій.
Вже одні ліквідували стаціонарні відділення дільничних лікарень.Що краще стало? Тепер другі за методкабінети освіти взялися. Воно ж ясно ламать легше чим будувати. Можливо підхід до методкабінетів треба поміняти? Можливо вони не контролювати повині школи, а брати участь у конкурсах "учитель року",давати відкриті уроки, майстер-класи, тренінги, семінари.
Дякую за коментар. Бачите, ви мене випередили, адже незабаром я хотів розмітити статтю про необхідність зменшення тиску на навчальні заклади та створити відповідне опитування у соцмережах нашого сайту. Проте вже не бачу сенсу писати статтю. Хіба що лишити опитування.
Для того, щоб тиснути на навчальні заклади потрібно робити виїзди на села. А для цього потрібно пальне якого немає.А якщо трохи і є то на ньому їздить райдержадміністрація. Хочу сказати Валерію Гавриленку навіть, якщо весь відділ освіти скоротять трагедії великої в навчальних закладах не буде.Наскільки я знаю директорів шкіл то більшість це нормальні керівники, правда з яких система зробила "хлопчиків для биття".Тому мабуть потрібно, щоб директори займалися школою, а не різними непотрібними нарадами різних рівнів, централізованою бухгалтерією,служили балансом для наповнювання приміщень, під час проведення різних заходів та ще багото чого, що до школи немає ніякого відношення.
Хто не зрозумів, В. Гриценко (користувач з логіном "doktorzlo") пише відповідь Валерію Гавриленко на коментар від соціальної мережі "Фейсбук" (коментарі - під повідомленнями з нашого сайту)
Знаю, що дана публікація зараз широко обговорюється у освітянській спільноті нашого району. Чекаємо на коментарі освітян, зокрема працівників районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Баштанської РДА.
До колег-методистів (бо працював не один рік методистом і знаю не на словах, яка нелегка праця методиста) щодо мого коментаря через фейсбук: "Ніколи не буде подібних прохань від директорів та вчителів. Проте мінімальний контроль за станом викладання повинен бути. А для цього необхідно щоб була одна-дві людини, а не 5-15, як зараз". Поясню, бо вже точиться багато перемовин з даного коментаря... Коментар стосувався переконливої рекомендації Міністерства освіти щодо оптимізації/ліквідації методкабінетів. У коментарі я зважав, що коли є рекомендації, тож адміністрації (обласні чи районні) методкабінети обов'язково ліквідують. Тому мій коментар був як підтримка його працівників: не треба повністю скорочувати, але якщо й буде так, то лишіть кілька чоловік для мінімального зв'язку між вчителем - адміністрацією школи - відділом освіти - управлінням освіти та Інституту післядипломної пед. освіти.
Шкода, що методисти, яких стосувалося безпосередньо дане питання, так і не написали що ж вони думають з приводу цих рекомендацій, опублікованих на офіційному сайті середньої освіти. Тож можливо хтось-таки висловиться...
На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.
Згідно
Правиладміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.