Це зазначила заступник голови облдержадміністрації Оксана Янішевська 28 серпня під час наради з головами райдержадміністрацій, районних рад, міст обласного значення, керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади. За словами заступника голови облдержадміністрації, на Миколаївщині перебуває 3152 зареєстровані особи, які вимушено переселилися з території проведення АТО. Але вона впевнена, що насправді чисельність вимушених переселенців, які перебувають в нашій області, більша. Адже не всі переселенці звертаються до міграційної служби, соціальних закладів, департаменту соціального захисту населення та інших структурних підрозділів облдержадміністрації.
Оксана Янішевська впевнена, що мають з’явитися моніторингові групи, які б могли оперативно виявляти потреби переселенців.
– Нам треба змобілізуватися, перш за все створити необхідні мобільні групи, до складу яких увійшли б представники міськвиконкомів, сільських та селищних рад, дільничні інспектори, а також представники правоохоронних органів і прокуратури, різних релігійних конфесій, соціальні та медичні працівники, члени громадських організацій та волонтери. Саме на такі групи й покладено зобов’язання виявлення та збору інформації щодо потреб вимушених переселенців, – звернула увагу пані Оксана.
Досі найголовнішою проблемою залишається забезпечення переселенців житлом. Не всі райони надали відповідну інформацію про стан житлових приміщень.
– На сьогодні 2812 осіб розміщені у приватному секторі. Наша житлова база для вимушених переселенців, в основному, складається з приміщень, які розташовані в приватному секторі. Адже більшість комунальних закладів перебувають в незадовільному стані і, частіше за все, потребують капітального ремонту. За станом на 28 серпня проведено інвентаризацію та складені паспорти 33 об’єктів, де можливе розміщення 555 осіб в осінньо-зимовий період, – зазначила Оксана Янішевська.
|