Питання оптимізації ліжкового фонду обговорили сьогодні, під час наради голови облдержадміністрації Вадима Мерікова з головами районів.
Начальник управління охорони здоров’я Маргарита Капуста нагадала, що набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України № 51 від 01 лютого 2016 року «Про затвердження Методики щодо забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тисяч населення».
Згідно з Наказом, протягом місяця обласні структурні підрозділи з питань охорони здоров’я повинні затвердити річний план оптимізації ліжкового фонду з відповідними фінансовими розрахунками.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів скоротив граничний норматив забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками в розрахунку на 10 тисяч населення з 80 до 60.
За словами Маргарити Капусти запропоновано методика не поширюється на санаторно-курортні та спеціалізовані протитуберкульозні заклади, такі як: дитячий протитуберкульозний санаторій «Дубки», дитячий кардіоревматологічний санаторій «Південний», обласний протитуберкульозний диспансер.
Розрахунок місто-ліжок проводить окремо для кожного району та міста, а оптимізація проходитиме в декілька етапів: до 1 липня, до 1 жовтня, 31 грудня 2016 року.
Серед районів та міст, які вже оптимізували ліжковий фонд: Миколаївський (30 ліжок), Врадіївський (14), м. Южноукраїнськ (45).
Зазначимо, що за даними ВООЗ в країнах Європейського регіону, де системи медичної допомоги вважаються ефективними, в розрахунку на 10 тис. населення цей показник становить 56,7 ліжок, в країнах Європейського Союзу – 52,8, найнижчі – в Грузії і Швеції – 25,9. В Україні цей показник становить 87,9, що значно перевищує відповідні європейські показники.
«Медична реформа дуже важлива, так само, які і освітянська, щодо запровадження опорних шкіл, і є однією із реформ децентралізації. Кожен з вас знає в якому стані знаходиться медицина, як вона фінансується, тож ви маєте бути прибічниками реформування, а не на боці політиканів. Реформи завжди важкі, але вкрай необхідні», – констатував Вадим Меріков.
Маргарита Капуста, зазначила, що зараз проводиться аналіз по всім районам, після чого буде проведено оптимізацію, з урахуванням ефективності використання ліжкового фонду. В процесі оптимізації враховуватимуть рівень захворюваності, смертності населення, дотримання вимог уніфікованих клінічних протоколів по госпіталізації пацієнтів в стаціонар, використання в лікувальному процесі сучасних медичних технологій, а також існуючу мережу закладів охорони здоров’я, їх ресурсне забезпечення, якість надання медичної допомоги, територіальні особливості.
Голова облдержадміністрації доручив розробити комплекс заходів за участю головних лікарів, керівників районів, депутатів всіх рівнів. Крім того, управлінню охорони здоров’я доручено створити мобільні робочі групи, які відвідають всі райони області та детально проаналізують стан справ.
|