З нового року в Україні знову почали говорити про чергову хвилю мобілізації. У 2015-му перша хвиля розпочалася 20 січня, в період, коли загострилися військові дії на Донбасі. У цьому ж році в Генштабі ЗСУ повідомили, що рішення про 7-му хвилю мобілізації досі президентом не прийнято. Проте експерти впевнені, що чоловіків усе одно будуть мобілізовувати на фронт.
Сьома хвиля мобілізації дозволить замінити тих військових, які покликані в рамках 4 хвилі. Однак у Генштабі відзначили, ймовірність, що демобілізованих бійців замінять контрактники, тоді необхідність оголошувати чергову хвилю мобілізації відпаде. Скільки вдалося набрати контрактників на даний момент, військові не кажуть, проте відзначають — кожен четвертий мобілізований боєць, згідно з опитуваннями, проведеними в кінці минулого року, планує продовжити службу в ЗСУ за контрактом.
У 2016-му році бюджет Міноборони збільшили майже на 10 мільярдів гривень. Як говорить речник Генштабу Владислав Селезньов, це дозволить підвищити зарплати військовослужбовцям, отже, кількість бажаючих служити за контрактом зросте. Крім того, українцям пропонують підписати короткостроковий контракт на службу в армії строком на 11 місяців.
«Протягом 2016-го року зарплата військовослужбовців буде істотно збільшена, це дозволить нам ефективніше виконувати завдання комплектації за рахунок контрактників. Зараз, приблизно, в армії близько 30% контрактників, але плануємо довести до 60-70%», — повідомив речник Генштабу.
Також Владислав Селезньов повідомив, що цього року центральна виборча комісія буде подавати до реєстру дані про всіх громадян у віці від 18 до 60 років.
|