На газету Жовтневого району тисне СБУ, лякаючи законом про "контррозвідку"
19:25
Надати статут газети, штатний розпис, рішення райради про призначення головного редактора газети, накази про призначення на посаду членів трудового колективу, посадові обов`язки керівника і працівників, відомості про зарплати і премії – з такими вимогами до головного редактора газети «Вісник Жовтневщини» (Миколаївська область) в письмовому вигляді звернулося Управління СБУ в Миколаївській області.
Як ідеться в листі, документи потрібно надати «Відповідно до п. «д» ч. 2 ст. 12 Закону України «Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю». А в іншому листі вказується, що дані вимагаються на підставі Закону «Про контррозвідувальну діяльність» та «Про основи національної безпеки». При цьому, звертається увага керівника газети на Закон «Про запобігання корупції», де ідеться про те, що «особам, які постійно або тимчасово обіймають посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов`язків… забороняється відмовляти в інформації, надання якої передбачено законом…»
Головний редактор газети «Вісник Жовтневщини» Юлія Яковлєва у своїй відповіді на запит СБУ звертає увагу: вказаним пунктом Закону «Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю» надавати інформацію можуть зобов`язати в тому разі, якщо одержано фактичні дані про організовану злочинну діяльність. Таким чином, пояснює головред, від СБУ трудовий колектив газети дізнався, що його фактично звинувачують у злочині. Тож готова надати документи, коли будуть обґрунтовані і вмотивовані пояснення щодо такого звинувачення.
«Огульне звинувачення членів нашого колективу у «організованій злочинній діяльності» є приниженням честі і гідності та дає нам право на захист у передбачений українським законодавством спосіб», – наголошує вона.
На пленумі правління обласної організації Національної спілки журналістів України Юлія Яковлєва заявила: тиск на газету пов`язує із дією Закону про реформування комунальних ЗМІ.
Перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко, який брав участь у пленумі, наголосив: це вже не перший приклад тиску на редакторів через дію Закону про роздержавлення.
– Такими діями посадовці і представники правоохоронних відомств призводять до зриву реформ у країні та саботують державну медіаполітику, – наголосив Сергій Томіленко. – НСЖУ звертає увагу представників влади, що такі дії не можуть залишатися безкарними.
Інформація від сайту "Телекритика":
На Миколаївщині СБУ вимагає від газети пакет документів щодо діяльності
Головний редактор пов’язує тиск на газету із дією Закону про реформування комунальних ЗМІ.
Як повідомляє Національна спілка журналістів України, до головного редактора газети «Вісник Жовтневщини» (Миколаївська область) в письмовому вигляді звернулося Управління СБУ в Миколаївській області.
В Управлінні вимагали надати статут газети, штатний розпис, рішення райради про призначення головного редактора газети, накази про призначення на посаду членів трудового колективу, посадові обов`язки керівника і працівників, відомості про зарплати і премії.
Працівники СБУ посилалися на п. «д» ч. 2 ст. 12 Закону України «Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю». В іншому листі дані вимагали на підставі Закону «Про контррозвідувальну діяльність» та «Про основи національної безпеки».
Також посилалися на Закон «Про запобігання корупції», згідно з яким відмовляти у наданні такої інформації заборонено.
Головний редактор газети «Вісник Жовтневщини» Юлія Яковлєва у відповіді на запит зазначила, що зобов’язати надати таку інформацію можуть лише тоді, коли є фактичні дані про організовану злочинну діяльність. Тому вона готова надати інформацію, коли будуть надані обргунтовані пояснення щодо фактичного звинувачення трудового колективу у злочині.
«Огульне звинувачення членів нашого колективу у «організованій злочинній діяльності» є приниженням честі і гідності та дає нам право на захист у передбачений українським законодавством спосіб», – наголошує Яковлєва.
Головний редактор також зазначила, що пов’язує тиск на газету із дією Закону про реформування комунальних ЗМІ.
Перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко говорить, що це вже не перший випадок тиску на ЗМІ через дію цього закону. Він зазначає, що такі дії представників влади не можуть лишатися безкарними.
«Такими діями посадовці і представники правоохоронних відомств призводять до зриву реформ у країні та саботують державну медіаполітику», - зазначив Томіленко.
Нагадаємо, Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» набув чинності 1 січня.
На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.
Згідно
Правиладміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.