NASA протестувало систему "міжпланетного інтернету"
13:59
Експерти NASA розповіли, що перші тести системи, яка у майбутньому може стати міжпланетним інтернетом, перевершують очікування.
"Система працює краще від наших очікувань. Ми очікували, що вона буде працювати, але на практиці всі основні показники передачі даних і роботи обладнання перевершують наші очікування. Ми працюємо з міжпланетною системою передачі даних без будь-яких помилок", - розповів Дон Корнвелл, менеджер проекту Lunar Laser Communications Mission у Центрі космічних польотів NASA імені Годдарда у Каліфорнії.
Вчені вважають, що в майбутньому на базі оновленої версії протоколу IP з підвищеною системою перешкодостійкості і розширеним вікном пакетів, а також спеціальною лазерною системою передачі, можна буде створити систему міжпланетного інтернету.
"Ці тести - початок даної програми. Я думаю, що це початок нової ери мережевих технологій іншого масштабу", - говорить Корнвелл.
Космічний апарат Lunar Atmosphere and Dust Enviroment Explorer або LADEE напередодні почав місячний тест нової високошвидкісної комунікаційної лазерної технології. Якщо система працюватиме, як планувалося, вона зможе замінити сучасні космічні системи радіозв'язку і дозволить значно підняти швидкість передачі даних у космосі. Але головне, що пропонована система придатна для дальньої передачі даних на великій швидкості - апарат LADEE зараз працює на навколомісячній орбіті.
За допомогою лазерних систем у майбутньому у NASA мають намір зв'язуватися з марсіанськими чи іншими апаратами, що перебувають на відстані мільйонів кілометрів від нашої планети. Фахівці кажуть, що сучасні космічні системи оснащуються все більш потужними і якісними системами моніторингу та реєстрації. Вони генерують великі обсяги даних і їх якось потрібно передавати на Землю. Сучасні радіосистеми з цим справляються, але смуга пропускання даних уже стає своєрідним пляшковим горлечком у дослідженнях.
Корнвелл розповів, що перший лазерний тест із LADEE відбувся 17 жовтня, після чого були проведені ще три сеанси і всі вони пройшли без єдиної помилки. Нинішня система передачі даних працює на швидкості в 20 Мбіт/сек, проте вже нинішня система дозволяє по низхідному каналу передавати дані на швидкості 622 Мбіт/сек. Більше того, лазерні системи зв'язку більш компактні за своїми розмірами, порівняно з радіотерміналами, а також вимагають майже у 2 рази менше електроенергії, що дуже важливо в космосі, де немає вільного доступу до палива.
"Звільнивши місце на супутнику, ми можемо додати в нього палива і розширити термін роботи апарату, розмістити додаткові інструменти або зробити щось ще", - розповів Корнвелл.
За його словами, системи лазерної комунікації у майбутньому дозволять у реальному часі передавати на Землю відеокартинку з апарату, коли той перебуває на іншій планеті або проводити телеконференції з майбутніми учасниками міжпланетних перельотів.
Зараз LADEE перебуває біля місяця, однак відстань від Землі до Марса у 1000 разів більша, ніж до Місяця, тому тут лазерна система може стати єдиним реальним вибором. У NASA розраховують , що в майбутньому лазерна система дозволить марсіанським апаратам передавати дані на швидкості до 250 Мбіт/сек.
Зонд LADEE був успішно запущений на початку вересня з космодрому на острові Уоллопс. Близько трьох тижнів він залишався на високоеліптичній навколоземній орбіті, щоб вийти до Місяця в потрібний час і в потрібному положенні. За цей час учені провели перші перевірки бортового обладнання та наукових приладів.
На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.
Згідно
Правиладміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.