З 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить акція «16 днів проти насильства». Ця акція прагне привернути увагу суспільства до різних форм насильства, від якого страждають жінки, діти, чоловіки – проблем домашнього насильства, торгівлі людьми, жорстокого поводження з дітьми тощо. Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
25 листопада в рамках Акції в центральній районній бібліотеці проведено навчально-тренінгове заняття «Цінність твого життя – в твоїх руках» за участю директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Людмили Олександрівни Смоли. На захід до бібліотеки завітали учні професійного ліцею міста разом з бібліотекарем Ніною Іванівною Андреєвою.
На початку заходу завідуюча відділом обслуговування Ірина Георгіївна Озерова розповіла учням про історію започаткування в Україні акції «16 днів проти насильства» та про важливі дати, які охоплює її шістнадцятиденний період.
Людмила Олександрівна у своїй розповіді звернула увагу присутніх до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства. Насильство - фізичний або психологічний вплив однієї людини на іншу, що порушує конституційне право людини на особистісну недоторканість. Фізичне насильство - безпосередній вплив на організм людини (тілесні ушкодження, різноманітні мордування). Психологічне насильство - вплив на психіку людини шляхом залякування, погроз, щоб зламати волю до опору, відстоювання своїх прав та інтересів. Ґендерне насильство - насильницький вплив однієї статі на іншу, тобто насильницькі стосунки між хлопцями та дівчатами. У цікавій формі пройшло обговорення проблеми насильства в підлітковому середовищі.
|