Президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні підсумував результати Військового кабінету, заявивши, що Україна нарощує військові можливості та бачить завершення війни нашою перемогою.
Володимир Зеленський закликав лідерів держав-членів Європейського Союзу підтримати наприкінці року початок переговорів з Україною щодо членства в ЄС.
Україна практично реалізувала сім рекомендацій Єврокомісії – і рішення, які були простішими, і рішення, які були складними для політиків. І ми розраховуємо на вашу єдність у відповідь – на рішення про початок переговорів щодо вступу України у Євросоюз", – додав він.На думку Зеленського, це рішення "багато в чому визначить увесь подальший шлях Євросоюзу"."Або виграє вся наша з вами Європа разом з Україною, разом із Молдовою, а в перспективі – разом із Грузією та Білоруссю, або… виграє минуле. Я впевнений, ви всі – на боці сучасної Європи. Ми повинні перемогти", – підсумував президент.
Сполучені Штати в четвер оголосили про виділення Україні нового пакета військової допомоги на суму 150 мільйонів доларів, йдеться в заяві державного секретаря США Ентоні Блінкена.
Цей пакет допомоги став 49-им у межах механізму Presidential Drawdown Authority з лютого 2022 року, в межах якого українські військові отримують обладнання з американських складів.
У Пентагоні окремо уточнили, що пакет військової допомоги містить:
- додаткові боєприпаси для систем протиповітряної оборони NASAMS, ракети AIM-9M для протиповітряної оборони, зенітні комплекси Stinger;
- боєприпаси для систем HIMARS;
- артилерійські снаряди калібрів 155 мм і 105 мм;
- протитанкові ракети TOW і протитанкові системи Javelin;
- два мільйони набоїв для стрілецької зброї;
- прилади нічного бачення;
- підривні боєприпаси;
- зимове спорядження й запчастини та інше допоміжне обладнання.
- Уряд Данії оголосив про передачу Україні нового пакета військової допомоги на суму 3,7 млрд данських крон, або близько $520 млн, який був сформований після зустрічі міністрів оборони Данії та України
- До нового данського пакету допомоги увійдуть танки Т-72ЕА, БМП-2, артилерійські боєприпаси, безпілотники, стрілецька зброя і броньовані ремонтно-евакуаційні машини. Постачання останніх фінансується спільно з Німеччиною.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс закликав країни-члени ЄС не гальмувати з постачанням обіцяних Україні боєприпасів, бо наразі КНДР вже поставили Росії їх більше, ніж Євросоюз Україні.
ЄС пообіцяв Україні мільйон артилерійських боєприпасів. Наразі ми надали лише 300 тисяч. Тим часом Північна Корея поставила Росії 350 тисяч.
20 жовтня Кабмін вніс зміни до Правил дорожнього руху. Ці зміни мають на меті наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу.
Перша зміна стосується включення водіями денних ходових вогнів або, за їх відсутності у конструкції автомобіля, ближнього світла фар. Якщо досі водії в період з 1 жовтня по 1 травня під час руху поза населеними пунктами у світлий час доби були зобов'язані включати денні ходові вогні або ближнє світло фар, то тепер це правило діятиме постійно, а не лише у зазначений період.
Також нове правило стосується перевезення дітей у автокріслах чи інших системах, здатних утримувати дитину. Забороняється перевозити дітей, зростання яких менше 150 см (порівняно з попередніми вимогами до зростання дитини – 145 см) у транспортних засобах без використання дитячих утримувальних систем, що дозволяють пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу.
|