Головна сторінка

Пн, 23.12.2024, 06:45

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

 
Головна сторінка
Меню сайту
  НОВИНИ
  СТАТТІ
  БЛОГИ БАШТАНЧАН
  ФОТОАЛЬБОМ
  ФОРУМ
  БАШТАНКА TV

  Пошук земляків
  Безкоштовні об'яви

  Проекти та важливі публікації

Підприємства, установи:
- «Голос Баштанщини»: реклама та публікації
- Баштанський відділ поліції
- Баштанський відділ ДРАЦС
- Університет «Україна» в м. Баштанка
- Баштанське УЕГГ
- Управління статистики
- Фонд соцстрахування
- ДНЗ «Баштанський професійний ліцей»
- Управління соціального захисту населення Баштанської РДА
- Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
- Центральна районна бібліотека
- Баштанський РС ГУ ДСНС
- Відділ лабораторних досліждень
- Управління державного казначейства
- Управління Держпродспоживслужби
- Баштанський РТЦК та СП
- КУ «Центр надання соціальних послуг Баштанської міської ради»


Переглядають сайт: 1
Незареєстровані: 1
Користувачі: 0

Пошук на сайті від Google
 
Форма входу


ЦІКАВО:

ВИПАДКОВЕ ВІДЕО НА САЙТІ:

Крапки над "і":......
00:05:38
ВСЬОГО БІЛЬШЕ 400 ВІДЕО!


Випадкові світлини з фотогалереї сайту:
Конкурс "А я - україночка":

-3:

-22:

Фотографія 7:


 
Опитування для Вас
Ваша стать
Всього відповідей: 170
 

 

 

На головну » 2012 » Жовтень » 27

Осінньо-зимовий пожежонебезпечний період розпочався...

   Наближається осінньо-зимовий пожежонебезпечний період - саме так рятувальники називають цю холодну пору року. Саме у цей час відбувається безліч надзвичайних ситуацій та подій, які несуть реальну загрозу життю і здоров'ю людей. Рятувальникам МНС доводиться надавати допомогу населенню у різних життєвих ситуаціях: при ліквідації наслідків дорожньо-транспортних подій, пожеж, надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру. Ми звернулися до начальника Територіального управління МНС у Миколаївській області підполковника служби цивільного захисту Максима Грицаєнка за коментарями щодо прогнозів техногенної та пожежної обстановки в області в осінньо-зимовий період, особливостей роботи служби МНС у цю пору року.
   - Максиме Георгійовичу, у першу чергу, давайте зупинимося на оперативній обстановці, яка сьогодні склалася в області.
   - На сьогоднішній день в області виникло 10 надзвичайних ситуацій, внаслідок яких загинули 12 людей, зокрема 7 дітей. Що стосується надзвичайних подій, то їх кількість становить 358 випадків. Надзвичайні події призвели до загибелі 104 людей, постраждали ще 186. Найбільша кількість
зареєстрованих подій пов'язана з виявленням вибухонебезпечних предметів - 163 випадки, знайдено і знешкоджено більше 600 вибухонебезпечних предметів. Крім того, 1854 пожежі, що виникли протягом минулого періоду поточного року, забрали життя 56 людей. Збитки, завдані пожежами, склали 13103 тис. гривень.
   Причини загибелі на пожежах, традиційні для осінньо-зимового періоду - це необережність під час паління (63% загиблих), найчастіше у нетверезому стані, порушення правил експлуатації електроприладів та пічного опалення. Непокоїть те, що більшість загиблих - це люди середнього (працездатного віку).
   - Які події є найбільш характерними для осінньо-зимового періоду року?
  - З настанням осені найчастіше першим, з чим доводиться стикатися співробітникам МНС - це отруєння людей дикорослими грибами. На жаль, люди нехтують власним здоров'ям, купують гриби на стихійних ринках або без відповідного досвіду і знань збирають їх у лісі. У результаті кожного року в області реєструють випадки отруєння грибами, у тому числі з трагічними наслідками. Так, на початку жовтня у селі Кам'яний міст Первомайського району стався випадок масового отруєння дикорослими грибами. Родина з 7 осіб збирала гриби у лісосмузі поблизу села, і того ж дня всі її члени були госпіталізовані до лікарні. Внаслідок отруєння одна людина загинула, ще 6 членів сім'ї, з них 2 дітей, перебували на стаціонарному лікуванні у реанімаційному відділенні Первомайської центральної районної лікарні і Миколаївській обласній дитячій лікарні. Всього з початку, так званого «грибного сезону», у Миколаївській області внаслідок отруєння двоє людей померли, ще 18 - постраждали, з них 4 дітей.
   Як відомо, восени проводиться велика кількість земляних післяжнивних робіт, під час яких дуже часто виявляють вибухонебезпечні предмети часів Великої Вітчизняної війни. Недооцінювати такі знахідки у жодному разі не можна - пролежавши у землі понад 60 років, вони не втратили своїх небезпечних властивостей - тепер вони можуть детонувати  будь-якої миті. Вірогідність виявлення вибухонебезпечних предметів дуже висока, і тільки правильні дії тих, хто на них натрапив, можуть запобігти трагічним наслідкам. Якщо будь-хто натрапить на предмети, схожі на снаряди, міни, авіаційні бомби, особливо при проведенні земляних робіт, необхідно одразу ж припинити будь-які роботи і повідомити про знахідку до найближчого підрозділу МНС або МВС.
   Нещодавно на території нашої області стався резонансний випадок, пов'язаний саме з виявленням вибухонебезпечних предметів. 2 жовтня поблизу міста Снігурівка у 200 метрах від залізничного переїзду під час проведення земляних робіт було виявлено 5 одиниць артилерійських снарядів калібром 75 мм часів ВВВ. 3 жовтня під час додаткового обстеження місця виявлення вибухонебезпечних предметів, співробітники піротехнічної групи нашого управління дістали з півтораметрової глибини 33 одиниці артилерійських снарядів калібром 75 мм і 28 одиниць артилерійських снарядів калібром 152 мм часів Великої Вітчизняної війни. Загалом 66 одиниць боєприпасів були знешкоджені того ж дня на полігоні поблизу районного центру.
   У зв’язку з тим, що наша область має значну протяжність чорноморського узбережжя, велику кількість лиманів, річок, ставків, озер і водосховищ, то майже третину від загальної кількості надзвичайних подій займають випадки загибелі людей на воді, які відбуваються не тільки влітку. Восени жертвами водної стихії, як правило, стають необачні рибалки, які не дотримуються правил користування маломірними плавзасобами, при цьому часто зловживають алкоголем під час риболовлі. Взимку основною причиною загибелі людей стає необережність під час виходу на лід. З початку року на водних об'єктах області загинула 61 людина, у тому числі 5 дітей.
   - Максиме Георгійовичу, чи збільшується кількість пожеж у житловому секторі з початком опалювального сезону?
   - На жаль, так. Основними причинами збільшення показників виникнення пожеж у житлі залишаються порушення правил експлуатації електронагрівальних і газових приладів, пічного опалення. Наші співгромадяни недбало ставляться до правил монтажу газового обладнання, як наслідок – події, що закінчуються трагічно. У 2012 році кількість таких подій склала 17 випадків, постраждали 37 осіб, з них 13 - загинули. Останній випадок був зареєстрований 10 жовтня у місті Миколаєві, коли сім'ю з 3-х осіб, у тому числі 1 дитина, госпіталізували до лікарні з отруєнням чадним газом. Ще однією причиною, яка у більшості випадків призводить до згубних наслідків, є паління в ліжку у нетверезому стані. Громадяни, які допускають подібні дії, наражають себе на величезну небезпеку. Адже єдиний тліючий недопалок може спричинити не тільки величезні збитки і знищення матеріальних цінностей, але й стати винуватцем людської загибелі.
   Тому наразі основна увага у проведенні нами профілактичної роботи приділяється саме відпрацюванню житлового сектора, роботі з категорією громадян, які входять до так званої «групи ризику», використання різноманітних засобів наочної агітації, засобів масової інформації для доведення до свідомості населення елементарних, але таких життєво необхідних правил особистої безпеки у різних умовах.
   Хочу відзначити, що для рятувальників немає, так би мовити, спокійної пори року - зима, весна, літо чи осінь - для нас завжди знайдеться робота. Однак існують чіткі сезонні тенденції виникнення тих чи інших подій. Це дає нам можливість спрогнозувати можливу надзвичайну ситуацію і спрямувати свої зусилля саме на проведення попереджувальних заходів для її відвернення.
    - Виходячи з перерахованого вище, виникає питання - які першочергові завдання стоять перед службою МНС в осінньо-зимовий період?
   - Необхідно відзначити, що підрозділи оперативно-рятувальної служби підготовлені до реагування у складних погодних умовах. Це і важка інженерна техніка, пожежна та спеціальна техніка підвищеної прохідності, автономні засоби електроживлення, водовідкачувальне устаткування, засоби порятунку на воді і на льоду. Сьогодні ми маємо можливість у разі необхідності організувати обігрів приміщень, технологічного обладнання, комунікацій. Організувати власними силами розгортання пункту життєзабезпечення постраждалого населення, пункти обігріву для малозабезпечених верств населення, а також надання психологічної допомоги постраждалим.
  У складних погодних умовах наші підрозділи неодноразово допомагали автодорожній службі у розчищенні снігових заметів на трасах республіканського та обласного значення, забезпечували електропостачання у лікувальних закладах.
  Використовуючи наявний досвід реагування у стихійних зимових умовах, відпрацьовано порядки взаємодії і взаємоінформування з комунальними та обласними службами цивільного захисту (облавтодор, обленерго, теплоенерго, облДАІ).
  Для забезпечення роботи особового складу Територіального управління, який передбачено залучити до ліквідації можливих надзвичайних ситуацій, у постійній готовності знаходяться 2 пересувні пункти життєзабезпечення місткістю 440 осіб і 4 польові кухні. При ускладненні ситуації можливо розгорнути додатково ще 4 пункти обігріву населення місткістю 280 людей і 2 польові кухні.
  Знеструмлення населених пунктів, лікувальних закладів та інших об'єктів життєзабезпечення внаслідок ускладнення погодних умов також прорахували рятувальники - заздалегідь підготовлені до роботи 4 пересувні електростанції потужністю 100 кВт і 37 меншої потужності.
  Для надання допомоги населенню у разі різкого танення снігу і підтоплення населених пунктів на сьогоднішній день вже підготовлено 28 човнів, катер і плаваючий транспортер. Відкачування води з підтоплених територій, будинків і споруд готові здійснити 8 потужних насосних станцій, 97 пожежних автоцистерн і 15 пересувних мотопомп.
   - Скажіть будь ласка, які функції здійснюють співробітники МНС задля попередження виникнення надзвичайних ситуацій і захисту населення від їх наслідків?
  - Основний напрямок профілактичної роботи - це, звичайно, навчання населення прописним істинам щодо питань забезпечення власної безпеки, а також діям, як саме поводитись у тому чи іншому випадку. ТУ МНС України у Миколаївській області і районними службами на місцях реалізується комплекс заходів, спрямованих на навчання населення діям під час виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, побутових або нестандартних ситуацій. Відділом роботи зі ЗМІ та громадськістю виготовлені навчальні та попереджувальні відео- та аудіоролики, які транслюються в ефірах місцевих теле - і радіокомпаній, на об'єктах з масовим перебуванням людей. У друкованих виданнях публікуються короткі нагадування, попередження та тематичні статті, спрямовані на навчання населення, особовим складом проводяться лекції, бесіди, інструктажі, а також виступи на зборах громадян, під час яких відбувається навчання населення правилами безпечної життєдіяльності. При цьому застосовується наочна агітація. Окрема увага приділяється профілактичній роботі з дітьми, адже саме маленькі громадяни залишаються найбільш вразливими у разі виникнення нестандартних життєвих ситуацій. Крім того, чим раніше у свідомості підростаючого покоління буде закладено елементарний мінімум знань і умінь щодо забезпечення власної безпеки, тим більше вірогідність того, що дитина виросте здоровою і підготовленою до будь-яких змін у повсякденному житті.
    - Дякую за інтерв'ю.

 
ТУ МНС у Миколаївській області.

Джерело новини
Категорія новин: Миколаївщина: суспільство
Опублікував: bashtanka | Дата: 27.10.2012

ПОШУК за КЛЮЧОВИМИ словами статті: осінь, зима, рятувальники, пожежонебезпечний період, холодна пора року
Всього коментарів користувачів сайту: 0

Додати коментар:
ComForm">
avatar
 

 


НОВІ КОМЕНТАРІ ДО УСІХ РОЗДІЛІВ САЙТУ:

Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.


Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

       
РОЗДІЛИ НОВИН
Пам'ятаємо... [284]
Про захисників-земляків з Баштанщини
Акценти [5]
Особистий погляд на події
Куточок споживача [69]
Цікаві, якісні, дешеві товари у Інтернет-магазинах та у м. Баштанка. Корисні поради і т.д.
Відверта розмова [12]
Новий фейсбук і ютуб проєкт від В. Гонти
Запитували - відповідаємо [23]
Життя навколо нас [7]
Події, свята [673]
Суспільство [634]
Освіта, медицина [494]
Культура [204]
Бібліотека [2]
Надзвичайно [517]
Спорт [207]
Історія [26]
Політика [152]
Економіка [60]
Інформування [528]
Допомога українській армії [43]
Виконавча влада [400]
Самоврядування [195]
Сесії районної ради [73]
Вітання жителів району [92]
Пошук земляків-баштанчан [8]
Конкурси, акції [23]
Миколаївщина: політика [146]
Миколаївщина: економіка [96]
Миколаївщина: суспільство [866]
Мик-щина: к-ра, мед., освіта, спорт [196]
Україна: політика [349]
Україна: економіка [330]
Україна: суспільство [1092]
Україна: к-ра, мед., освіта, спорт [361]
Духовність [39]
Православним християнам [123]
Світ: суспільство [357]
Світ: наука і техніка [203]
Світ: цікаво-корисно [57]
Важливо про сайт! [36]
Цитата від Баштанка НЕТ [13]
Оголошення на Баштанка.НЕТ [1]
Відібрані оголошення від жителів Баштанщини, району, а також інших областей України

Зверніть увагу!
Найбільше коментарів:

  • vagonta
  • bashtanka
  • valentin_gricenko4
  • pshichenkoi
  • майдан8318
  • Гриценко
  • dm
  • doktorzlo
  • олександр
  • Star
  • mkkit
  • dusha
  • dmbashtanka
  • prestupnoctinet
  • майдан

  • Сьогодні відвідували сайт:

     
    Оновлені теми на форумі

  • почати грати в слоти
  • казино з великим вибором
  • де знайти інформацію про Столицю розваг
  • увійти в Місто Слотів
  • Трубогиби

  • Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz